שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

הרצליה: אושרה תוכנית הבנייה בחוף התכלת

התוכנית משתרעת על שטח של כ-2,200 דונם לאורך רצועת החוף בעיר. היא כוללת 11,500 דירות, 3,500 חדרי מלון, כ-200 אלף מ"ר לשטחי ציבור, תעסוקה ומסחר, טיילת לאורך מצוק כורכר סמוך לים ופארק ארכיאולוגי

עיריית הרצליה הודיעה היום (ב') כי מליאת ועדת התכנון והבנייה העירונית אישרה בשבוע שעבר את תוכנית המתאר למתחם חוף התכלת. מדובר במתחם הממוקם לאורך רצועת החוף בעיר, בין שדרות אבא אבן בצפון והגבול עם העיר תל אביב מדרום. בשלב הבא צפויה התוכנית להגיע לדיון בוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז תל אביב.

 

חוף התכלת - כתבות נוספות בערוץ הנדל"ן :

הבנייה בחוף התכלת: בעלי קרקעות מתאגדים

הרצליה מקדמת בניית 10,000 דירות ליד הים

 

התוכנית, שהוכנה על ידי אדריכל דני קייזר ואגף המינהל ההנדסי בעירייה, כוללת מתחם המשתרע על שטח של 2,200 דונם, ובו מתוכננות להיבנות כ-11,500 דירות, לצד 150-200 אלף מ"ר שטחים המיועדים לצרכי ציבור (בהם בתי ספר וגני ילדים), תעסוקה ומסחר וכן 3,500 חדרי מלון.

חוף התכלת בהרצליה (צילום: אייזנברג גרופ) (צילום: אייזנברג גרופ)
חוף התכלת בהרצליה(צילום: אייזנברג גרופ)

במקום מתוכננים גם טיילת לאורך מצוק כורכר סמוך לים, שתהיה ברוחב 15 מטרים ותמשיך את הטיילת הקיימת בחוף עד לגבול תל אביב; שביל אופניים לאורך כביש מספר 2, וכן ייערכו עבודות לפיתוח אתר העתיקות "תל מיכל", שיהפוך לפארק ארכיאולוגי בשטח של 200 דונם.

 

שטחי התעסוקה ייבנו לאורך כביש החוף, כך שייווצר המשך לאזור התעשייה הקיים במערב העיר. שטחי המגורים, הציבור ומתחמי התיירות ייבנו ליד חוף הים. גובה הבנייה המתוכנן הוא בין 8-30 קומות.

 

לדברי ראש העיר, משה פדלון, "כשני שלישים מהקרקע בשטח התוכנית יופקעו לטובת שטחי ציבור, דבר המעיד על כך שמדובר בתוכנית ששמה בראש את נושא השמירה על שטחים פתוחים, הסביבה הימית, שמורות טבע וגנים לאומיים. כמו כן, הקפדנו על איזון בין מתחמי המגורים למתחמי התעסוקה והתיירות, שיהוו מנוף כלכלי לעיר לרווחת כלל תושביה".

 

מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא, ציין כי "עיריית הרצליה קידמה את התוכנית לאורך זמן רב, תוך גילוי רגישות מיוחדת לשימור ערכי טבע. בתכנון שכונת המגורים במקום הקפדנו על מתן מענה טוב ויעיל לצרכי הדיירים בנושאים כגון חינוך, תחבורה ועוד".

 

לדברי עו"ד יוסף גיא מוסרי המתמחה בגיבוש קבוצות רוכשים בפרויקטים בהליכי תכנון ומייצג למעלה מ-1,000 רוכשים בחוף התכלת, "סביר כי הוועדה המחוזית תנהג כפי שפעלה באישור תוכנית ת.א 3700 (הסמוכה) ותעלה את הזכויות במתחם, כי האינטרס של הוועדה המקומית שונה מזה של הוועדה המחוזית האמונה על הפיקוח והשמירה לטובת ניצול מרבי ומיטבי של משאב הקרקע".

 

לדבריו של מוסרי, "חשוב לדעת שמדובר במסגרת של תכנית מתארית של בנייה רוויה לגובה, ולכן ההפקעה לא מעלה ולא מורידה וחושב לדעת מה היקף יחידות הדיור שיאושרו נטו לאחר ההפקעה. במסגרת התכנית המפורטת שתתוכנן רק לאחר אישור התכנית המתארית, הממוצע בחוף התכלת יהא בטווח של 10-12 יחידות דיור ממוצעות לכל דונם ברוטו.

 

"בכל תכנית מופקדת לכל אדם ישנה הזכות להגיש התנגדות" מוסרי מוסיף כי מאחר שכל הרוכשים המיוצגים על ידי משרדם אוחדו לכדי הסכם שיתוף

אחד הם יהוו גורם אחד מול הוועדות לצורך הגשת התנגדויות, שמטרתן ניסיון להגדיל עד כמה שאפשר את הזכויות שיינתנו לכלל בעל הזכויות במתחם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אייזנברג גרופ
חוף התכלת בהרצליה
צילום: אייזנברג גרופ
מומלצים