שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בדיקה במח"ש: נעצר ללא סיבה - כי התלונן בעבר על אלימות שוטרים
  העצור, תושב מזרח ירושלים, תועד בשנה שעברה מוכה בידי שוטרים ובעקבות כך נפתחה בדיקה במח"ש - שהסתיימה בדין משמעתי בלבד. לפני כחודש נעצר שוב בידי אחד השוטרים שהיכו אותו, שלפי החשד ביקש לעצור אותו ללא כל סיבה: "הלכת למח"ש, הא?"
  מאי 2016: דין משמעתי בלבד למג"בניק שהיכה ערבי

  מאי 2016: דין משמעתי בלבד למג"בניק שהיכה ערבי

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:   

  המחלקה לחקירות שוטרים פתחה בבדיקה כדי לבחון אם תושב מזרח ירושלים, שהוכה בעבר על ידי שוטרים, נעצר לפני כחודש ללא סיבה מוצדקת – ולו רק מפני שזוהה על ידי שוטרי הִתחנה כמי שהתלונן במח"ש על מקרי אלימות נגדו. על פי התלונה שהובילה לבדיקה במח"ש, השוטר, שתועד בעבר מכה את הצעיר, אמר לעצור בעת לקיחתו לתחנה: "אתה הלכת למח"ש, הא?".

   

  הצעיר ממזרח ירושלים תועד לפני שנה כששוטרים מכים אותו, ובעקבות התקרית והתיעוד נפתחה חקירת מח"ש בעניינו. כפי שפורסם ב-ynet בזמנו, חרף התיעוד הקשה – במח"ש הוחלט כי השוטר שהיכה את העצור לא יועמד לדין פלילי אלא משמעתי בלבד. בעקבות זאת הגישה עו"ד נועה לוי מהוועד הציבורי נגד עינויים בישראל ערר לפרקליטות המדינה בדרישה לשנות החלטה זו.

  התקרית בשנה שעברה ()
  התקרית בשנה שעברה
   

  ואולם, לאחרונה הגישה עו"ד לוי תלונה נוספת למח"ש בשמו של העצור, לאחר שהתגלה כי עולה חשד שהוא נעצר במזרח ירושלים, שוב, ללא סיבה. בתלונה שנשלחה למנהל מח"ש, עו"ד אורי כרמל, כתבה עו"ד לוי כי "לפני כחודש עוכב מרשי במחסום בכניסה לעיר בידי אחד השוטרים (שתועדו בסרטון הראשון, ר.י.). מרשי לא קיבל לידיו מעולם מסמכים ממעצרו, ועל אף פניות חוזרות ונשנות לתחנת המשטרה, מאז לא קיבלנו לידינו את מסמכי מעצרו".

   

  עו"ד לוי הוסיפה: "אותו שוטר ביקש מחבריו שנכחו במקום לעכב את מרשי עוד כשזיהה אותו מרחוק, באומרו שהוא צריך ממנו משהו. לאחר מכן השוטר המדובר חיפש מדוקדק במרשי וברכבו כמה פעמים, ובסופו של דבר מצא בתא המטען של הרכב ארגז כלים ובתוכו כלי העבודה המשמשים את מרשי במסגרת עבודתו, ובהם מברג".

   

   

   

  בשלב זה, על פי התלונה, הצעיר הובא לתחנת מרחב דוד בטענה כי נמצא ברשותו "כלי נשק". "בדרך לתחנה השוטר המדובר קילל את מרשי ואיים עליו בחזרו שוב ושוב על ההאשמה – 'אתה הלכת למח"ש, הא?'. הוא הציג אותו כמלשין וניסה להוציא אותו משלוותו באמצעות ביטויים משפילים נוספים. נראה שהשוטר ניסה להתגרות במרשי כדי שיתקוף אותו ויעניק לו עילה אמיתית למעצר. אולם מרשי נמנע מניסיונות ההתגרות מצד השוטר ולבסוף שוחרר לאחר שש שעות של עיכוב מיותר וללא עילה".

   

  בהמשך הוסיפה עו"ד לוי: "כעו"ד העוסקת בנפגעי אלימות מצד שוטרים אני נתקלת פעמים רבות במתלוננים החוששים להתלונן למח"ש מתוך חשש מהתעמרות מצד השוטרים הנילונים". לדבריה, בעקבות זאת יש רבים הנמנעים מלהתלונן למח"ש. "ברור לי לחלוטין שמח"ש מתנגדת לכל התנהלות כזו, שאינה רק פעילות עבריינית כשלעצמה, אלא גם חותרת תחת תפקידה של המחלקה".

   

  מהמחלקה לחקירות שוטרים נמסר כי נפתחה בדיקה. מהמשטרה נמסר כי הם מנועים מלהגיב משום שהנושא נמצא בטיפול של המחלקה לחקירות שוטרים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים