שתף קטע נבחר

מהו ביה"ח המועדף על הסטאז'רים להתמחות?

רק חמש שנים אחרי שהיה בתחתית הרשימה של בתי החולים בהם מבקשים הסטאז'רים להתמחות, שיבא בראש הרשימה עם המקומות הראשון והשני - עם 251 סטודנטים המבקשים לעשות בו את הסטאז' שלהם. בבחירה הראשונה - איכילוב מוביל

המרכז הרפואי שיבא מוביל בבחירת הסטאז'רים להתמחות בו - כשמחברים את כל הבקשות במקום הראשון והשני. בבחירה בעדיפות הראשונה - גם השנה איכילוב בראש בעדיפות הסטודנטים בבחירת בית החולים, 108 סטודנטים (המהווים 16% מסך הסטודנטים) בחרו בו כעדיפות ראשונה, בי"ח רבין דורג במקום השני – בחרו בו כעדיפות ראשונה 102 סטודנטים, ו בי"ח שיבא דורג במקום השלישי עם בחירה בו של 80 סטודנטים כעדיפות ראשונה.

 

בסך הכל 224 סטודנטים ביקשו את שיבא כמקום התמחות בעדיפות ראשונה ושנייה ובהסתכלות על שלוש העדיפויות הראשונות, 251 סטודנטים ביקשו להתמחות במרכז הרפואי שיבא. מדובר בעלייה משמעותית לעומת השנים הקודמות, בהן שיבא היה, כאמור, בתחתית הרשימה עם בקשות התמחות.

 

עוד עולה מהנתונים כי כ-85% מהסטודנטים קיבלו את מקום הסטאז' שהיה אחד משלוש העדיפויות הראשונות שבחרו.

 

פרופ' יהודה אדלר, יו"ר ועדת ההתמחות של שיבא, מנהל תלפיות שיבא ומנהל מקצועות הבריאות, מי שהוליך את המהפכה בביקוש לשיבא, אמר כי מדובר במהפך של ממש וציין כי הוא זוקף את ההישג המרשים לזכות צוות המנהלים, הרופאים הבכירים והמתמחים, "שהביאו את שיבא למקום בו הוא נמצא כיום".

 

רוצים להתמחות בשיבא (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
רוצים להתמחות בשיבא(צילום: shutterstock)

  

לשם השוואה, בשנה שעברה ביקשו את שיבא בעדיפות ראשונה 37 סטודנטים, ואילו לפני שנתיים 27 סטודנטים בלבד רצו להתמחות בשיבא כעדיפות ראשונה.

 

פרופ' אדלר, המכהן בנוסף גם כסגן דיקן למינהל רפואי במרכז ללימודים אקדמיים (מל"א), אומר כי: "הישג זה בולט אף יותר אם ניזכר במצבנו לפני חמש שנים אז בחרו אותנו כמקום ראשון מספר זעום של סטודנטים ובהשוואה לבתי החולים האחרים בארץ היינו בתחתית הרשימה.

 

"אני זוקף הישג זה קודם כל לכם: המנהלים, הרופאים הבכירים המתמחים והסטז'רים-עבודתכם והשקעתכם נושאים פרי". 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שיבא. עלייה מרשימה במספר המבקשים להתמחות בו
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים