שתף קטע נבחר

לכל בז יש מושב. במטוס

בזמן שאתם חוסכים כסף לכרטיס הטיסה שלכם, יש מי שבז לזה. נסיך סעודי החליט שהוא לא טס ללא חבריו הבזים וקנה לכל אחד מ-80 העופות הללו כרטיס טיסה משלו על המטוס. לא מאמינים? צפו

לראות ולא להאמין. היה היה בארץ רחוקה נסיך סעודי שהחליט כי הוא לא יעזוב את 80 חבריו הבזים, ורכש לכל אחד מהם כרטיס טיסה משלו למטוס. תודו שתמונה ביזארית כמו זו, לא יצא לכם לראות לאחרונה.

נסיך סעודי ו-80 עופות עולים על מטוס. לא מדובר בהתחלה של בדיחה (צילום: LENSOO/REDDIT) (צילום: LENSOO/REDDIT)
נסיך סעודי ו-80 עופות עולים על מטוס. לא מדובר בהתחלה של בדיחה

בעלי חיים שעולים עם בעליהם לטיסה כבר ראינו בעבר. חיות מחמד כמו חתולים וכלבים מורשים לעיתים לעלות לטיסה יחד עם בעליהם בתא הנוסעים ולא בתא המטען, אם מדובר בחיות קטנות או במידה והוכח שמדובר ב"חיות טיפוליות" המעניקות עזרה נפשית לנוסע, בכפוף לאישורים רפואיים. 

 

אחד המקרים הזכורים הוא זה של הנוסע שביקש מאל על לטוס מישראל לארה"ב יחד עם הארנבון שלו בתא הנוסעים. בקשתו נתקלה תחילה בסירוב אך לאחר הבאת כל האישורים הרפואיים והמסמכים הרלוונטיים, הסכימה חברת התעופה הישראלית לבחון מחדש את המקרה.

הארנבון ביני שלא הורשה לעלות למטוס אל על בתחילת השנה שעברה ()
הארנבון ביני שלא הורשה לעלות למטוס אל על בתחילת השנה שעברה
 

אבל במקרה הנוכחי, לא ממש מדובר בחיית מחמד טריוויאלית או בכמות הגיונית. 80 עופות דורסים מסוג בזי ציידים ובזים נודדים הועלו בתחילת השבוע למטוס שהיה בדרכו לג'דה שבערב הסעודית. מדוע דווקא בזים אתם תוהים? ובכן, להבדיל ממקרים של חיות טיפוליות שעוזרות לבעליהן מבחינה נפשית, כאן מדובר במניע אחר לחלוטין.

 

העופות הם סמל סטטוס בקרב האליטות ובני המעמד הגבוה במזרח התיכון. ערכם יכול להגיע למאות אלפי דולרים ולכן מחשש לגניבה, נוסעים עשירים כמו הנסיך הסעודי, יכולים להרשות לעצמם לטוס בראש שקט (או שלא) עם העופות היקרים.

גם הם מעדיפים לשתות מיץ עגבניות בטיסה? (צילום: Ahmet Yasar @yasarny) (צילום: Ahmet Yasar @yasarny)
גם הם מעדיפים לשתות מיץ עגבניות בטיסה?(צילום: Ahmet Yasar @yasarny)
  

הטיסה התבצעה מטעם חברת התעופה הלאומית של ערב הסעודית, Saudi Airlines, במטוס איירבוס רחב גוף מדגם A330. אמנם חברות תעופה רבות במזרח התיכון מנהלות מדיניות אשר מתירה להעלות לטיסה חיות כאלה ואחרות (בקטאר איירווייס למשל, מותר עד שישה עופות דורסים בטיסה אחת), אבל אין ספק שאפילו עבורן מדובר במקרה חריג. 

 

מקרה דומה התרחש לפני כארבע שנים רק שאז אפילו פינו את מושבי המטוס לטובת אותם עופות. במקומם הניחו מחצלות עבור הנוסעים והחיות. חושבים שהם הדקו חגורות לפני הנחיתה?

מחלקת תיירים ועופות. מקרה ביזארי דומה מלפני 4 שנים
מחלקת תיירים ועופות. מקרה ביזארי דומה מלפני 4 שנים
 

 

 

 

 

השתתף בהכנת הידיעה: ארז ארליכמן
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: LENSOO/REDDIT
בזים לטיסה: 80 העופות שעלו השבוע לתא הנוסעים בגלל נסיך סעודי
צילום: LENSOO/REDDIT
מומלצים