שתף קטע נבחר

טקסס: המסגד נשרף, המוסלמים מתפללים בבית הכנסת

המסגד של הקהילה המוסלמית בוויקטוריה, טקסס, נשרף כליל במה שנחשד שם כ"פשע שנאה". אבל נקודת האור צצה באמצעות הקהילה היהודית - שהזמינה את שכניהם להתפלל בבית הכנסת המקומי, "בני ישראל": "חברי הקהילה היהודית פשוט נכנסו אלי הביתה, ונתנו לי את המפתח לבית הכנסת שלהם"

 

טראמפ מגביל כניסת מוסלמים – אבל בקהילה היהודית בעיירה ויקטוריה שבטקסס נרשם זמן-חסד - כאשר חבריה הגישו לקהילה המוסלמית במקום את מפתחות בית הכנסת, לאחר שהמסגד העירוני נשרף כללי.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>  

 

ה"הניו-יורק טיימס" דווח כי השריפה המסתורית שפרצה בשבת האחרונה כילתה לחלוטין את ה"מרכז האיסלמי של ויקטוריה", והסיבה לפרוץ האש עדיין נחקרת, לאחר שהמסגד נפרץ בעבר. בקהילה המקומית חושדים כי מדובר בפשע שנאה, וקושרים את ההצתה לדברי טראמפ בעניין עצירת ההגירה המוסלמית, שנאמרו אך כמה שעות קודם לכן. 

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

 

כעת חיפשה הקהילה המוסלמית בעיר "מסגד חלופי"; מקום להתפלל בו עד שהמסגד שלהם, שנבנה בשנת 2000, ישופץ – והמענה הגיע ממקום בלתי צפוי: קהילת "בני ישראל" היהודית המקומית.

 

 

רוברט ליאו, נשיא הקהילה, אמר ל"פורדוורד" כי "כולם כאן מכירים את כולם. אני מכיר כמה חברים במסגד, וריחמנו עליהם. כאשר מתרחש אסון בסדר גודל כזה, עלינו להתאחד".

 

עוזרים זה לזה

בוויקטוריה חיה קהילה יהודית קטנטנה המונה בסך הכל 25-30 איש. לדברי ליאו, הקהילה המוסלמית במקום מונה כמאה בני אדם. "יש לנו הרבה בניינים יחסית למספר המועט של יהודים פה", הוא הוסיף.

 

 

אחד ממייסדי המסגד, שאהיד האשמי, סיפר ל"פורוורד" כי "חברי הקהילה היהודית פשוט נכנסו אלי הביתה, ונתנו לי את המפתח לבית הכנסת שלהם"

 

הקהילה מוסלמית ערכה אירוע תפילה מחוץ למסגד השרוף, שבו השתתפה גם הקהילה המקומית ו"הליגה נגד השמצה", ולפי ה"פורוורד" בתוך יום אחד הצליחו המוסלמים לגייס תרומות בסך 900 אלף דולרים, החסרים להם על מנת לסיים את השיפוץ, באמצעות קמפיין שפתחו.

 

האש התגלתה בשבת, בסביבות השעה שתיים בלילה, על ידי מוכר בחנות נוחות סמוכה. הוא הזעיק את מכבי האש, ואלה נאבקו במשך ארבע שעות בלהבות. שבוע לפני פרוץ האש נפרץ המסגד, ולפני כמה שנים הוא הושחת.

 

העיתונות האמריקנית מדווחת כי השריפה פרצה שעות מועטות לאחר שהנשיא האמריקני הודיע על איסור כניסה של מוסלמים משבע מדינות מוסלמיות, ועצר את תוכנית הסיוע לפליטים הסורים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הצתה מסתורית. הקהילה המוסלמית חושדת בפשע שנאה
מומלצים