שתף קטע נבחר

השריפה בכרמלית: הקרונות נוקו - והאש פרצה

מחקירת השריפה שפרצה בשבת בתחנת כיכר פריז בחיפה עולה כי הדליקה החלה כרבע שעה לאחר סיום עבודות ניקיון בקרונות: "האש לא פרצה מהצתה או מקצר חשמלי". בתחנת גן האם ניזוקו גם חדר הבקרה וחדר המנועים

 

 

עבודות ניקיון בגחונם של קרונות הכרמלית הסתיימו זמן קצר לפני שפרצה השריפה בחיפה בשבת. כך עולה מחקירה שעורך צוות בראשותו של ראש ענף החקירות במחוז חוף בשירותי הכבאות וההצלה. בשירות אומרים כי עדיין לא ניתן לדעת אם יש קשר בין העבודות לשריפה. בשלב זה נשללה האפשרות שקצר חשמלי גרם להתלקחות האש ובשירותי הכיבוי מציינים כי ככל הידוע כעת אין מדובר באירוע הצתה.

 

צוות החקירה המיוחד המשיך היום (א') בבדיקות, הן באתר השריפה והן בבחינת המידע שזרם אל החוקרים, בראשותו של רע"ן חקירות בשירותי הכבאות במחוז, טפסר רן לוי. בין השאר הגיעו אל אנשי הצוות סרטונים ממצלמות האבטחה בתחנת כיכר פריז, שבה אירעה השריפה. ל-ynet נודע כי השריפה עצמה לא תועדה. בסרטונים נראה צוות הניקיון מסיים את עבודתו בתחנה, וכרבע שעה לאחר מכן מתחילים להבהב אורות התראה - עד שהמצלמות כבות בשל האש.

 

עשן מיתמר מתחנת כיכר פריז, אתמול (צילום: ליהי מצא) (צילום: ליהי מצא)
עשן מיתמר מתחנת כיכר פריז, אתמול(צילום: ליהי מצא)

 (צילום: ורד אביטן) (צילום: ורד אביטן)
(צילום: ורד אביטן)

"נכון להיום חוקר כשלים חשמליים בדק את הזירה וקבע כי לא מדובר בתקלת חשמל", אמר דובר שירותי הכבאות במחוז חוף, רשף אורי צ'ובוטרו, וציין: "עדיין נבדקים כיווני חקירה נוספים, אך ניתן לומר כי גם אין גם כל אינדיקציה לאירוע של הצתה".

 

בעיריית חיפה התקיימה ישיבה בין אנשי הכרמלית למנכ"ל העירייה גדי מרגלית, שבה ביקש האחרון להכין תוך זמן קצר לוח זמנים לשיקום המערכת והחזרתה לפעולה. בעירייה ציינו כי חברת איילון ביטחה את הכרמלית, וכי עם סיום חקירת חוקרי הכיבוי, יגיע חוקר גם מטעם חברת הביטוח.

 

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)
 

מנכ"ל הכרמלית, אבישי הדר, אמר ל-ynet כי בתחילת השבוע הבא יתחילו עבודות השיקום של נזקי הפיח והעשן בתחנות השונות ובעיקר בתחנה העליונה בגן האם. שם ניזוקו לא רק קירות התחנה, אלא גם חדר הבקרה וחדר המנועים של הכרמלית - שיזדקקו לשיקום ושיפוץ.

 

לדבריו, עדיין לא ברור מצבו של הכבל שעליו נעה הכרמלית, שעוביו יותר מ-5 ס"מ. "רק לאחר שנוכל להזיז את הקרונות השרופים, ניתן יהיה לקבוע מה מצבו של הכבל ובכל מקרה הוא ייבדק באופן יסודי", אמר. בימים הקרובים תפנה הכרמלית לחברה השווייצרית שמייצרת את הקרונות, ותזמין מערך חדש של שני קרונות במקום אלה שנשרפו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות הכבאות חיפה
אחד הקרונות שעלו באש
צילום: דוברות הכבאות חיפה
מומלצים