שתף קטע נבחר

חקירת בר רפאלי: "יש ראיות שהשתמטה מתשלום מסים"

ב"ידיעות אחרונות" פורסם כי רשות המסים קרובה לסיים את חקירת דוגמנית העל, שחשודה בהעלמת הכנסות בעשרות מיליונים. רפאלי מכחישה ועורך הדין שלה משוכנע: "לא יהיה כלום כי לא היה כלום"

חקירת החשדות לעבירות מס נגד בר רפאלי ואמה, ציפי רפאלי, הגיעה לשלבי סיום - והחדשות לא הולכות לשמח את הדוגמנית. לדעת חוקרי רשות המסים, נגד בר ואמה קיימות ראיות לביצוע עבירות ההשתמטות מתשלומי מס. בימים הקרובים יועבר תיק החקירה לפרקליטות לצורך קבלת החלטה אם להגיש נגד השתיים כתב אישום.

 

החקירה נגד בר רפאלי החלה בדצמבר 2015 וכצפוי גרפה כותרות ראשיות. לא בכל יום נחשדת דוגמנית על, שרגילה לצעוד על שטיחים אדומים ולבלות חופשות על סיפוני יאכטות עם היפים והעשירים - בעבירות מס חמורות, ונדרשת לשלם 750 אלף דמי ערבות ולהפקיד את דרכונה בבית המשפט. בר וציפי רפאלי נחקרו שש פעמים, שעות ארוכות בכל פעם, והכחישו מכל וכל את החשדות נגדן. דיווחים מחדר החקירות סיפרו על רגעים קשים של בכי וחרדה.

 

בניגוד למשטרה, שממליצה אם להגיש כתב אישום, ברשות המיסים התיק מועבר לפרקליטות ללא המלצה. ההחלטה הסופית אם להעמיד את בר וציפי רפאלי לדין תתקבל על ידי הפרקליטות לאחר קבלת החומר מרשות המסים ובחינתו. בכל מקרה, אם יוחלט להעמיד לדין את הדוגמנית, היא תוכל להשתמש בזכות השימוע, שבו ישתתף גם פרקליטה.

בר רפאלי בבית המשפט (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
בר רפאלי בבית המשפט(צילום: אבי מועלם)

הפרקליט, עו"ד אודי ברזלי, אמר ל"ידיעות אחרונות" כי הלקוחה שלו לא ביצעה כל עבירה פלילית. "אין בתיק הזה שום דבר שראוי לכתב אישום, ובכלל מדובר בעניין אזרחי, ולכן לא יהיה פה כתב אישום. וברוח הימים האלה הוסיף: "לא יהיה כלום, כי לא היה כלום".

 

החקירה מתמקדת בשנים 2005 עד 2007 ו-2009 עד 2012 - שלאורכן רפאלי הייתה בת הזוג של לאונרדו דיקפריו והרבתה לבלות ולעבוד בחו"ל. עורך הדין ברזלי טוען כי בר לא הייתה תושבת הארץ בתקופה הזאת - כלומר שהתה בישראל פחות מ־183 יום בשנה - וממילא לא הייתה צריכה לשלם מס על עבודות שביצעה בחו"ל.

 

מנגד טוענים ברשות המסים שרפאלי התגוררה במגדלי YOO ובמגדלי W בתל־אביב, בדירות שהיו רשומות על שמות אחיה ואמה, שהייתה בבעלותה מכונית ושהיא הרבתה לעבוד גם בישראל. חוקרי הרשות מאמינים כי רישום הדירות על שמות בני משפחתה נועד בדיוק למטרה שנבדקה בחקירה - כלומר לאפשר לרפאלי לטעון, אם אכן תידרש לתשלומי מסים - שלא התגוררה באותה עת בישראל. החשד הוא שהיא העלימה בדרך זו הכנסות של עשרות מיליוני שקלים.

מגדלי YOO. רשות המסים טוענת שרפאלי התגוררה במגדלים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מגדלי YOO. רשות המסים טוענת שרפאלי התגוררה במגדלים(צילום: AFP)

רפאלי חשודה עוד כי קיבלה הטבות והנחות סלב באמצעות מגורים בדירות פאר ושימוש במכוניות יוקרתיות שהועברו אליה ללא תמורה. ערך ההטבות נאמד בלמעלה ממיליון שקלים, שעליהם הייתה אמורה לדווח כהכנסה החייבת במס.

  

ציפי רפאלי חשודה במתן דיווח כוזב לרשויות המס, כאילו הדירה שבה התגוררה בתה באותה תקופה היא דירה שלה ובר לא עושה בה שימוש. אחת העדויות שיש בידי רשות המסים נוגעת לדירה שרכשה רפאלי האם בחצי מיליון שקל לאחר שקיבלה הנחת סלב, בתמורה לפרסום של קבלני הפרויקט שהדוגמנית רכשה דירה מקום.

 

גורמים המצויים בחקירה אומרים שהעובדה שרפאלי הפכה לאם מאז פתיחת החקירה עשויה לסייע לה, אם אמנם תעמוד למשפט, להימנע מעונש מאסר בפועל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים