שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ראש העיר אשקלון מואשם: "שוחד במאות אלפי שקלים"
  יממה לאחר מעצר ראש העיר צפת: איתמר שמעוני מואשם כי לאחר שחתם על הסכמים לפצות נשים שטענו כי פגע בהן מינית, הוא יצא במסע לגיוס כספים - ונעזר באחיו ובאיש סודו לקבל מאות אלפי שקלים מיזמים וקבלנים. הפרקליטות דורשת למנוע ממנו להמשיך לכהן כראש עיר

   

  איתמר שמעוני (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  איתמר שמעוני(צילום: מוטי קמחי)

  יממה לאחר מעצרו של ראש העיר צפת, מוגש כתב אישום נגד ראש עיר נוסף שהסתבך בפלילים. באישורו של פרקליט המדינה שי ניצן, הגישה היום (ג') פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד ראש העיר אשקלון, איתמר שמעוני. הפרקליטות ביקשה לאסור את המשך עיסוקו של שמעוני כראש העיר.

   

  עיינו בכתב האישום במלואו

   

  שמעוני נאשם בקבלת שוחד בסך 466 אלף שקל, וכן בהפרת אמונים בכך שקיבל סכום נוסף של 575 אלף שקל בשל היותו ראש העיר, רובו ממקורות שאינם ידועים ובדרך נסתרת מעיני הציבור, מבלי שבירר את מקור הכספים, וכן בעבירות מס. לצדו מואשמים גם אחיו עופר שמעוני, ואנשי העסקים יואל דוידי, משה פונטה ועו"ד שרון מילר. הם מואשמים בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, וכן בעבירות מס והלבנת הון.  

   

  לפי כתב האישום, במהלך שנת 2014, קיבל שמעוני מכתבי דרישה משתי נשים, שהעלו טענות לפגיעה מינית מצדו. לאחר מו"מ, חתם איתמר שמעוני במועדים שונים על שני הסכמי פיצוי עם אותן נשים, שבמסגרתם נדרש לשלם להן יותר ממיליון שקלים. איתמר שמעוני פנה לאחיו עופר ולנאשם משה פונטה, שהיה יד ימינו, איש סודו ואמונו של ראש העיר, וביקש שיסייעו לו בגיוס הכספים כדי להיחלץ ממצוקתו. השניים נענו, וגייסו את הכסף מיזמים וקבלנים שונים הפועלים באשקלון.

   

  שמעוני כשהורחק לחודש והמתין לכתב אישום    (צילום: יוגב אטיאס ועידו ארז)

  שמעוני כשהורחק לחודש והמתין לכתב אישום    (צילום: יוגב אטיאס ועידו ארז)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בשני האישומים הראשונים מתואר כיצד קיבל שמעוני שוחד בסך 466 אלף שקל מאנשי העסקים יואל דוידי וגבי מגנזי, שפעלו בין היתר בתחום הנדל"ן. קבלת הכספים מדוידי הוסוותה, בין היתר, באמצעות הסכם שיווק וחשבוניות מס כוזבים. בתמורה, פעל שמעוני לטובת קבלת החלטות המיטיבות עם דוידי ומגנזי.

   

  לפי האישום הראשון, בין שמעוני לבין הקבלן דוידי התקיים "קשר מושחת של תן וקח" ביחס לשורת טובות הנאה. דוידי והאח עופר שמעוני השתמשו בעסק התיווך שבבעלות עופר שמעוני כאמצעי להעברת שוחד בסך כ-366 אלף שקל, במסווה של עמלות תיווך, והכול בידיעתו של ראש העיר. מתוך סכום זה, 177 אלף שקל העביר עופר שמעוני לאחיו לשם מימון הסכמי הפיצוי.

  התשלומים שהעביר שמעוני, לפי כתב האישום

   

  במסגרת יחסי התן וקח, בידיעתו של איתמר, רכש דוידי את הבעלות באתר האינטרנט "אשקלון 10", אשר ביקר בצורה נוקבת את פעילותם של איתמר שמעוני והעירייה, בידיעה שלא מדובר בעסקה כלכלית רווחית עבורו. מיד עם הרכישה, השבית דוידי את פעילות האתר, וזאת בידיעתו של שמעוני. בתמורה לפעולותיו של דוידי פעל איתמר שמעוני, בעצמו ובאמצעות אחרים, לקידום האינטרסים של דוידי בעיר אשקלון ובין היתר סייע לו לקבל היתרי בנייה לפרויקטים שונים בתחום הנדל"ן בעיר, אישורים שונים לעסקיו ועוד. 

   

  באישום השני נאשם איתמר שמעוני כי במאי 2015 לקח, באמצעות פונטה, שוחד בסך 100 אלף שקל מאיש העסקים מגנזי, אשר גם הוא בעל אינטרסים באשקלון. כספים אלו שימשו אף הם את שמעוני למימון תשלומי הסכמי הפיצוי. על פי אישום נוסף, שמעוני באמצעות מקורבו פונטה למעלה מ-575 אלף שקל, רובם ממקורות לא ידועים, לצורך מימון הסכמי הפיצוי. הוא קיבל כספים אלו מבלי לברר את מקורם ובדרך נסתרת מעיני הציבור, ובכך הפר את אמון ציבור בוחריו ותושבי העיר.

   

  הפרקליטות ביקשה לאסור את המשך עיסוקו של שמעוני כראש העיר אשקלון, וכן להטיל מתן ערבויות ועיכוב יציאה מן הארץ על כל הנאשמים. בבקשה נמסר כי "המשך עיסוקו של ראש העיר בתוך העירייה, כשמתוקף תפקידו הוא נמצא כל העת בסביבתם של עובדי העירייה ומנהליה הבכירים העתידים להעיד נגדו, כאשר ענייניהם העסקיים של נותני השוחד נידונים כל העת בעירייה, מעלה חשש אינהרנטי להישנות עבירות דומות. תפקיד ראש העיר כרוך באין ספור החלטות מסוג אלו בגינן מואשם שמעוני. לאור עוצמת הראיות והתמונה העולה מהן בנוגע להתנהלותו המתוחכמת בעבירות אלו – יש מקום להרחיקו ממוקדי הכוח אשר מאפשרים ביצוע העבירות".

   

  איתמר שמעוני העביר מסר לתושבי העיר: "קיבלתי בצער את החלטת הפרקליטות להגיש נגדי כתב אישום, אולם אני נחוש להאבק על חפותי ואעשה זאת. לא אתן שעבודה של שלוש שנים קשות ומאומצות תרד לטימיון. חשוב לי להגן על שמי, חשובה לי העיר, ואתם חשובים לי מאוד". הוא הביע תקווה "שהמשפט יתנהל בפרק זמן קצר, אציג במהלכו את הטיעונים שלי, ובסיומו אוכל להמשיך ולהנהיג את העיר למענכם, כפי שעשיתי באהבה גדולה בשלוש השנים האחרונות".

   

  עורך דינו, ששי גז, מסר: "איתמר שמעוני מנהיג את העיר אשקלון בהצלחה רבה ושינה את פני העיר בתקופה קצרה, בכל המדדים. לאור האהדה הבלתי מעורערת שלה זכה מתושבי העיר, יריביו הפוליטיים לא בחלו באמצעים כדי לנסות להפילו מהשלטון, כולל האשמות שווא. 

  עו"ד ששי גז (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
  עו"ד ששי גז(צילום: דנה קופל)
   

  עו"ד לימור רוט חזן ()
  עו"ד לימור רוט חזן

  עו"ד אבי חימי (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  עו"ד אבי חימי(צילום: מוטי קמחי)
  עו"ד משה וייס (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
  עו"ד משה וייס(צילום: בראל אפרים)

  "אנו מצרים על החלטת הפרקליטות להגיש כתב אישום בנוגע לעבירות נושא משרה ובטוחים שמרשי יוכיח את צדקתו בבית המשפט".

   

  עורכי דינו של עופר שמעוני, לימור רוט-חזן ורובי גלבוע, מסרו בתגובה: "אנחנו יוצאים למאבק משפטי ממושך, אשר יתנהל מול הפרקליטות בזירה המתאימה לכך, בבית המשפט. עופר שמעוני יילחם על חפותו המלאה".

   

  עורכי הדין אבי חימי ומשה וייס שמייצגים את עורך דין מילר, מסרו כי "כל חטאו הוא בטוב לבו, שהסכים לתת הלוואה למי שהיה שותפו העסקי, מבלי שידע דבר על שימושם של הכספים שאותם הלווה. אנחנו סמוכים ובטוחים שבבית המשפט האמת תצא לאור ועורך דין מילר ייצא את בית המשפט ללא רבב".

   

  באי כוחו של יואל דוידי, עורכי הדין עמית חדד, תמר פולק ואושר רובינגר, מסרו: "נלמד את כתב האישום ונלמד אותו, אך די בחומר שהועבר אלינו עוד בשלב השימוע כדי להוכיח מעל לכל ספק כי לא נפל רבב במעשיו של מרשנו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים