שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הנס של קורל: ראשה כמעט נתלש בנסיעה על קארטינג
  קורל מימון יצאה עם חברים לנסיעת קארטינג ולבשה צעיף כדי להגן על עצמה מהקור. במהלך הנסיעה הוא נתפס באחד מהגלגלים ומשך את צווארה לאחור. היא הובהלה לביה"ח מאיר, שם ניצלו חייה. פרופ' בני נגריס, מנהל מחלקת אף אוזן גרון: "היה חשש לנזק חמור לאיברים הפנימיים"

  קורל מימון (24) מאור יהודה יצאה בשבת שעברה לקארטינג ברמת פולג. אבל אז הצעיף שכרכה סביב צוואה בגלל הקור העז החל להתלפף סביב אחד מגלגלי הרכב וחנק אותה עד שכמעט ניתק צווארה. היא פונתה לטיפול בבית חולים מאיר בכפר סבא ולפני כמה ימים השתחררה לביתה.

   

  "יצאתי עם חברים לקארטינג וזו הייתה הפעם הראשונה שלי שאני נוהגת על הרכב הזה", שיחזרה קורל, "באותו היום היה מאוד קר ועליתי לרכב עם מעיל וצעיף ואף אחד לא אמר לי שזה יכול להיות מסוכן".

   

  מפעיל המתקן אפילו סידר בעצמו את הקסדה של קורל ולמרות שלא ניתן היה לפספס את הצעיף שהיה כרוך סביב צווארה – איש לא העיר לה וביקש ממנה להסיר אותו.

    

  פרופ' בני נגריס, מנהל מחלקת אף אוזן גרון במרכז הרפואי מאיר וקורל. סימנים כמו במקרה של תלייה (צילום: דוברות בית חולים מאיר) (צילום: דוברות בית חולים מאיר)
  פרופ' בני נגריס, מנהל מחלקת אף אוזן גרון במרכז הרפואי מאיר וקורל. סימנים כמו במקרה של תלייה(צילום: דוברות בית חולים מאיר)

   

  "הרגשתי שאני עמדת למות"

  אחרי שסיימה קורל את הסיבוב הראשון במסלול, הצעיף נתקע בגלגל האחורי של הקארטינג ומשך את צווארה לאחור. "הרגשתי שאני עומדת למות. זו תחושה מאוד טראומתית. צרחתי בקולי קולות עד שלא יכולתי להוציא יותר הגה כי היה לחץ גדול על מיתרי הקול", מתארת קורל. אחד מהחברים שלה שמע אותה, עצר את הרכב ונזעק לעזרתה.

   

  לאחר שהרכב של קורל נעצר, הצעיף התלפף במהירות סביב הצוואר שלה ובגלל הטמפרטורה הגבוהה בגלגלי הרכב נגרמה לה כוויה בדרגה 4. "נבהלתי מאוד כשהושטתי יד לצוואר. ראיתי נוזלים שהגוף הפריש בגלל הכוויה, והייתי בטוחה שזה דם. מרוב לחץ ומחסור בחמצן איבדתי הכרה.

   

  "חברים שלי סיפרו שהם הוציאו אותי מהרכב ובזהירות הסירו את הקסדה על מנת שהמפרקת לא תיפגע. אמבולנס שהוזעק למקום פינה אותי לבית החולים מאיר".

   

  "היה חשש לפגיעה באיברים הפנימיים"

  בבית החולים הוחלט לקבע את הצוואר של קורל באמצעות סד ונערכו לה סדרת בדיקות מקיפות. "התעוררתי בבית חולים, הסתכלתי סביבי ולא האמנתי שאני חיה. זה היה פשוט נס", היא מספרת.

   

  פרופ' בני נגריס, מנהל מחלקת אף אוזן גרון במרכז הרפואי מאיר, מוסיף: "קורל הגיעה אלינו אחרי שנחנקה מהצעיף. הסימנים על הצוואר דומים לסימני תלייה. במצבים אלה מלבד הפגיעה החיצונית יש חשש לפגיעה באיברים פנימיים כמו כלי דם, מיתרי קול, קנה הנשימה וחוליות הצוואר".

   

  לדבריו גם אחרי שהצעיף מוסר מהצוואר בשעות הראשונות עדיין יכולים להתפתח פגיעות פנימיות או דימום פנימי שייצור לחץ על קנה הנשימה. "במקרים כאלה אנחנו משאירים את המטופל להשגחה ובדיקות מקיפות".

   

  קורל השתחררה בימים האחרונים מבית החולים אבל צפוי לה הליך שיקום ארוך. "עדיין לא חזרתי לשגרה. אני לא יכולה להתקלח כי הגוף שורף, קשה למצוא תנוחה לישון שלא כואבת וגם כשנרדמים יש סיוטים בלילות ואפילו לאכול קשה לי – מותר רק מזון רך על מנת למנוע בצקות".

   

  לגבי נהיגה על קארטינג היא לא מכוונת לחזור ולנהוג בו. "חשוב לי שאנשים נוספים יידעו שאם הם עולים על כלי רכב כאלו שייזהרו ויסירו דברים כמו צעיף ויאספו את השיער, כי זה יכול להיגמר באסון".


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דוברות בית חולים מאיר
  הצוואר כמעט נתלש בגלל הצעיף
  צילום: דוברות בית חולים מאיר
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים