שתף קטע נבחר

ח"כ שטייניץ מככב בקלטת אנטי ציונית של אמנון יצחק

בקלטת החדשה של הרב המחזיר בתשובה מאשים ח"כ שטייניץ מהליכוד את מאשים את מרצ כי היא מפלגה "אנטי-דמוקרטית" ותוקף את "הכוחות שרוצים להפריד את הדת מהמדינה". שטייניץ בתגובה: "אם שירתתי מישהו במסר אנטי-ציוני, אני מצר על כך". ואילו הרב אברהם יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף, תקף השבוע את השופט מישאל חשין וכינה אותו "שונא תורה", לאחר שאסר השמעת תעמולה בערוצים הפיראטיים

ח"כ ד"ר יובל שטייניץ (ליכוד) מככב בקלטת חרדית אנטי ציונית של הרב אמנון יצחק, בה הוא תוקף את מפלגות השמאל ואת בית המשפט העליון. הקלטת מופצת בימים אלה במאות אלפי עותקים תחת הכותרת "בצל הדמוקרטיה" ותוקפת בחריפות את יחסם של מדינת ישראל ומנהיגי הציונות כלפי הציבור המזרחי-מסורתי וכלפי הציבור החרדי, בין היתר בתקופת השואה.
על צדה האחד של הקלטת מתנוססת תמונתו של ח"כ שטייניץ, ותמונות של שני אישי שמאל, המככבים אף הם בקלטת - הסופר והעיתונאי ד"ר תום שגב, וההיסטוריון ד"ר אמנון רז-קרקוצקין מאוניברסיטת בן גוריון. את צדה האחר של הקלטת מעטרת תמונה של ענק חילוני, הדורך בעקבי נעליו על המון חרדי. גופו של הענק החילוני מורכב מתמונותיהם של בנימין זאב הרצל, זאב ז'בוטינסקי, דוד בן גוריון, אהרון ברק, רוני מילוא, טומי לפיד, אברום בורג, וראש הממשלה, אהוד ברק.
הרב המחזיר בתשובה, אמנון יצחק, נחשב לבעל תפיסה אנטי-ציונית מובהקת, עם קווי איפיון קרובים לתפיסה החרדית-קיצונית מבית מדרשה של חסידות "סאטמר". כמותם, גם הוא מחרים את הבחירות לכנסת. השקפה זו חריגה מאוד בקרב הציבור החרדי–מזרחי, ועוד יותר בקרב בעלי התשובה המזרחיים, קהל היעד המועדף של הרב אמנון יצחק.
כדי לטפטף את השקפתו לגבי הציונות ומדינת ישראל, גייס הרב יצחק מספר אישים חילוניים, ובהם ח"כ שטייניץ, שהתראיינו לקלטת ועשו את העבודה עבורו.
הקלטת הוצגה לראשונה ביום שלישי השבוע, כשאלפי מעריצים של הרב אמנון יצחק התכנסו באיצטדיון יד אליהו, כדי לחזות בהופעותו של אחד ה'פרפורמרים' הכי טובים בארץ. הרב יצחק דיבר עם הקהל, הצחיק אותו, ושר אתו את להיט בחירות 2001: "הקב"ה - אנחנו בוחרים בך". בנאומו הסביר הרב יצחק כי ברק מכריז על המהפכה החילונית "כדי שיהיה לו סיכוי להישאר בבית הכיסא", וזאת בעצת יועציו האמריקנים, ובכדי "שייבחרו בו הגויים הרוסים".
הקלטת "בצל הדמוקרטיה" שאורכה 23 דקות, הוקרנה על גבי מסך ענק. לפני הקרנתה אמר הרב אמנון יצחק כי הקלטת נועדה "להסביר למי שלא הבין מה היו כוונות מקימי המדינה ומה הם כוונות ממשיכיה". בפתיחת הקלטת מוצגות תמונות יהודים חרדים המוכים על ידי שוטרים, כשברקע נשמע קולו של דוד בן גוריון בהכרזת המדינה.

"השמאל רוצה לחסל את הדמוקרטיה"

ח"כ שטייניץ מופיע ארוכות בקלטת ומביע עמדות פרו-חרדיות מובהקות. הוא קובע כי בעשור האחרון לא הייתה שום חקיקה דתית בישראל ומאשים את הצד החילוני כי בדרך כלל הוא זה ששבר את הסטטוס קוו הדתי. שטייניץ מאשים את מרצ כי היא "מפלגה אנטי דמוקרטית מובהקת" ותוקף את "הכוחות האנטי-דמוקרטיים", שדורשים להפריד את הדת מהמדינה.
בין היתר מגונן שטייניץ על מתן תקציבים לישיבות ומכיר בלגיטימיות של חוק שיאסור מכירת חזיר בארץ. "הפרלמנט השוודי חוקק חוק שאוסר על יבוא, מכירה ואכילה של בשר לוויתן... קבוצה של ירוקים כפתה את זה בשם ערכים של הגנה על הסביבה", אמר ח"כ שטייניץ. הוא הוסיף כי "בישראל אותם נאורים במרכאות כפולות, בעצם רוצים שאנחנו נגיע למצב כזה שמרצ או מפלגת הירוקים יוכלו להציע מחר לפלרמנט חוק למניעת יבוא ומכירה של בשר לוויתן בשם אידאולוגיה ירוקה מערבית וזה לגיטימי. אבל הדתיים לא יוכלו לחוקק חוק שאסור לייבא ולאכול בשר חזיר, כי הם מדברים לא בשם אידאולוגיה מערבית, אלא בשם אידאולוגיה יהודית עתיקה".
חלק בולט בקלטת מוקדש להתקפות חריפות על בית המשפט העליון. גם בהקשר זה אומר שטייניץ דברים שהרב אמנון יצחק לא היה יכול לנסח טוב יותר. שטייניץ מאשים את השמאל ב"מגמה מסוכנת, טוטליטרית... לחסל את הדמוקרטיה הישראלית, לרוקן אותה מתוכנה ולהעביר סמכויות לבית המשפט העליון", זאת כיוון שלא הצליחו להנחיל את ערכיהם "באמצעות הצבעה דמוקרטית, כי חלק גדול מהציבור מחזיק בערכים אחרים".
ח"כ שטייניץ אמר בתגובה כי "לא ראיתי את הקלטת, אני רוצה להצהיר שאני ציוני בכל רמ"ח אברי, וזה דבר חשוב לי מאין כמותו, ולמענו אני מוכן אפילו לסכן את חיי. אם שירתתי מישהו במסר אנטי-ציוני, אני מצר על כך. יש לי כבוד לבית המשפט העליון, אך יש לי מחלוקת קשה עם האקטיביזם השיפוטי, ועם הרושם שבית המשפט אימץ את תפיסת השמאל הליברלי".

"השופט חשין הוא משונאי התורה"

אחת הדאגות הגדולות ביותר של המטה החרדי של אריאל שרון, היא האם "ערוצי הקודש" של ש"ס יתגייסו ביום הבחירות "להדליק" את הרחוב ולקרוא למצביעים להגיע לקלפיות. אזהרתו של יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט מישאל חשין, שהערוצים הפיראטיים יחדלו מלשדר תעמולה פוליטית, עשתה את שלה, מתוך חשש כבד של בעלי הערוצים שתחנותיהם ייסגרו. בעקבות זאת הושמעו בערוצים התקפות קשות על השופט חשין, בין היתר של הרב אברהם יוסף, רבה של העיר חולון ובנו של הרב עובדיה יוסף.
בראיון לשדר שמואל בן עטר בערוץ "כל האמת", אמר הרב אברהם יוסף: "מי זה השופט הזה אנחנו יודעים, הרי הוא בעצמו אחד מהשונאים של התורה, עיין בכל דיבורי ודבריו שדיבר נגד כל היקר והקדוש לנו".
בן עטר טען באוזני הרב אברהם יוסף כי "כל דבריו של מר"ן זה מבחינת הלכה, ולכן אי אפשר לאסור על השמעת דעותיו הפוליטיות של הרב עובדיה, שכן הם הלכות".
הרב אברהם יוסף אישר את התיאוריה של בן עטר ואף הרחיב בתשובתו: "הרי מפלתם ברורה ומונצחת, לדיראון עולם הם יישארו. הם הרי הראשונים בעולם שהעזו לפתוח פה על התורה באופן כל כך בוטה. וקבורת חמור ייקברו, לא יישאר מהם שום שריד ופליט, לא יישאר מהם זכר".

יציאת השבת

העצרת של הרב אמנון יצחק באיצטדיון יד אליהו בתל אביב, שהבטיחה וקיימה התעלות רוחנית גדולה, הסתיימה בבלגן, שכלל ריקודים ועלייה המונית של הציבור לבמה. כשנרגעו הרוחות הושמעו לקהל ההודעות הבאות: "הקהל מתבקש להירגע ולרדת מהבמה", ו"לקחו מיקרופון אלחוטי אחד!"
ועוד הודעה אחת: "מי שלקח שעון מהבמה מתבקש להחזיר אותו, זה השעון של הרב אמנון".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
הקלטת החדשה של אמנון יצחק
צילום גלי תיבון
מומלצים