שתף קטע נבחר

גרושתו של גוצ'י הזמינה את חיסולו - ותקבל חלקים מהונו

פטריציה רג'יאני שלחה ב-1995 רוצח שכיר למאוריציו גוצ'י, שהיה מנכ"ל מותג האופנה, ונידונה ל-26 שנות מאסר. כעת פסק בית המשפט שהיא זכאית לקבל מדי שנה, עד מותה, מיליון דולר מהונו של המונח. "מעדיפה לבכות ברולס רויס מלהיות מאושרת על אופניים", אמרה פעם

פטריציה רג'יאני, שקיבלה את הכינוי "האלמנה השחורה" אחרי ששלחה רוצח שכיר לבעלה לשעבר, מיורשי מותג האופנה "גוצ'י", זכאית לקבל בשנה יותר ממיליון דולר מהונו. כך פסק בית משפט לערעורים באיטליה. לפי ה"טלגרף" אלסנדרה ואלגרה גוצ'י, בנותיהם של השניים שחיות בשוויץ ומנהלות את כספיו של אביהן המנוח, צפויות לערער על ההחלטה.

פטריציה רג'יאני (בהלוויית הגרוש) ומאוריציו גוצ'י (צילום: AP) (צילום: AP)
פטריציה רג'יאני (בהלוויית הגרוש) ומאוריציו גוצ'י(צילום: AP)
 

מאוריציו, שהיה מנכ"ל מותג האופנה ונכדו של המייסד גו'ציו גוצ'י, עזב את פטריציה ב-1985. שש שנים אחר כך הזוג התגרש רשמית. ב-1993 חתם על הסכם שבו התחייב לשלם לה 1.1 מיליון פרנקים שווייצרים (כמיליון דולר) מדי שנה עד לשארית חייה. באותה שנה מכר את המניות שלו בחברה המשפחתית לחברת Investcorp. פטריציה, שכונתה "ליידי גוצ'י", חשה קנאה כששמעה שמאוריציו מתכוון להתחתן עם אישה צעירה וכעסה על מכירת המניות.

 

ב-1995 הזמינה את חיסולו. מאוריציו נורה למוות בכניסה למשרדו במילאנו כשהגיע לעבודה. שלוש שנים אחר כך נידונה רג'יאני ל-29 שנות מאסר, עונש שהופחת ל-26 שנים בערעור. בדיווח של ה"טלגרף" נכתב כי באוקטובר אשתקד שוחררה ממאסר בעקבות התנהגות טובה. בשנתיים האחרונות של מאסרה התאפשר לפטריציה בת ה-68 לצאת מדי יום לעבוד בחנות תכשיטים במילאנו.

 

לפי הדיווח פטריציה תקבל גם את הכסף שהגיע לה כשהייתה בכלא. בהכרעת בית המשפט לערעורים נאמר כי "לעבירה שביצעה פטריציה רג'יאני אין קשר להסכם עם מאוריציו גוצ'י. זה לא רלוונטי". עורך דינה של רג'יאני אמר כי "ההכרעה של בית המשפט לערעורים ברורה. ההסדר נחתם לפני הרצח ותוקפו לא פג למרות הרצח".

 

הכסף יאפשר לפטריציה להמשיך לנהל אורח חיים ראוותני שכולל בין השאר הוצאה חודשית של אלפי דולרים על סחלבים. "אני מעדיפה לבכות ברולס רויס מלהיות מאושרת על אופניים", אמרה פעם. בראיון אחרי שחרורה היא אמרה כי לא התכוונה שגוצ'י ימות. "זה נכון שאמרתי לאנשים 'הלוואי שמאוריציו ימות' אבל לעולם לא דמיינתי שהתרחיש הזה יתגשם או שרציתי את זה. לא הוריתי לרצוח אותו", סיפרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים