שתף קטע נבחר

חשד לשוחד: נעצרו בכירים בעיריית כפר סבא

פרסום ראשון: החוקרים פשטו על משרדי עיריית כפר סבא ועיכבו לחקירה 14 איש, בהם בכירים בעירייה וגורמים בעלי אינטרסים כלכליים. החשד: שוחד, מרמה והפרת אמונים. בשבוע שעבר פשטה המשטרה על עיריית צפת וראש העיר אילן שוחט נעצר

 

 

שוב פרשת שוחד גדולה ברשות מקומית: שבוע אחרי הפשיטה על עיריית צפת ומעצר ראש העיר אילן שוחט - המשטרה פשטה הבוקר (יום ב') על משרדי עיריית כפר סבא. ל-ynet נודע כי הבוקר הגיעו החוקרים למשרדי עיריית כפר סבא ועצרו בכירים בחשד לשוחד ולעבירות נוספות.

 

בהודעת המשטרה שפורסמה לאחר מכן נמסר כי היחידה הארצית של משטרת ישראל עיכבה לחקירה 14 איש, בהם בכירים בעיריית כפר סבא וגורמים נוספים בעלי אינטרסים כלכליים בעיר. הם חשודים בעבירות של שוחד, קבלת דבר במרמה, מרמה, הפרת אמונים ועבירות נוספות.

14 איש עוכבו לחקירה. שוטרים בעיריית כפר סבא (צילום: רענן בן צור) (צילום: רענן בן צור)
14 איש עוכבו לחקירה. שוטרים בעיריית כפר סבא(צילום: רענן בן צור)

במסגרת הפעילות, שבוצעה בתום חקירה סמויה שביססה את החשדות לכאורה, בוצעו חיפושים בבתי החשודים, במשרדי החשודים ובזירות רלוונטיות לחקירה, לרבות בבניין העירייה. בהמשך יובאו כמה מהחשודים לבית משפט השלום בראשון לציון, לשם הארכת מעצרם. במשטרה אמרו כי החקירה מלווה על ידי פרקליטות מחוז מרכז ונמצאת בראשיתה.

 

סגן ראש העיר כפר סבא עד לפני שנה, עילאי הרסגור-הנדין, אמר ל-ynet כי "מדובר בלא פחות מרעידת אדמה עבור תושבי כפר סבא, אם כי אני לחלוטין לא מופתע מהדברים. קיבלתי לידי במהלך התקופה האחרונה מידע על מעשים חמורים שנעשו בערייה, מדובר ביותר מפרשה אחת, מדובר בעובדי עירייה שאילצו אותם לעשות דברים בניגוד לחוק ואני עצוב מאד שכפר סבא הגיעה למצב הזה. החשדות הם ברמה החמורה ביותר".

 

עורך הדין אהוד יובל לוי, יו"ר ועדת הביקורת וחבר מועצת העיר כפר סבא, אמר כי "כולנו קיבלנו הודעה עצובה הבוקר על מעצר וחקירה שהפכה לגלויה. נכנסו לבתים של 14 משפחות, וזה אומר שכל עובדי העירייה שיש לנו אמון גדול בהם נקלעו שלא מרצונם למצב שבו הם בגדר נחקרים וחשודים. מי שנקראים שומרי הסף יצטרכו להסביר את כל ההחלטות שהם קיבלו".

  

צפת, אשקלון, נתניה ורמת גן. ראשי עיר שהסתבכו

אתמול נשלח ראש העיר צפת אילן שוחט למעצר בית של 10 ימים בבית קרובי משפחתו בקריית טבעון, לאחר מעצר של שבעה ימים. על פי דרישת יאח"ה, הוא הפקיד את דרכונו ונאסר עליו ליצור קשר עם המעורבים בפרשה לרבות העצורים הנוספים - עוזרו גילי אדלר, הקבלן רונן גנון וראובן שדה, וכל מי ששמו עלה בחקירה - למשך 55 יום. כמו כן נאסר עליו להיכנס לעירייה, למתקניה ולחברות הקשורות אליה, בפרק זמן זה.

במעצר בית. ראש העיר צפת אילן שוחט (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
במעצר בית. ראש העיר צפת אילן שוחט(צילום: אלעד גרשגורן)

שוחט וחשודים נוספים נעצרו ביום שני שעבר לאחר חקירה ממושכת של יאח"ה בחשד לעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים. בין היתר נחקר על מימון בניית ביתו והחוקרים טענו כי קיבל הנחות של עשרות אלפי שקלים בבנייה ובציוד הבית, בזכות קשריו עם הקבלן העצור גנון. שוחט חשוד במתן שוחד בחירות, קבלת שוחד, גניבה, עבירות מרמה ועוד בשש פרשות שונות, הראשונה מלפני כמה שנים והמאוחרת ביותר נוגעת לחודשים האחרונים.

 

בשבוע שעבר הוגש כתב אישום נגד ראש העיר אשקלון, איתמר שמעוני. הפרקליטות ביקשה לאסור את המשך עיסוקו של שמעוני כראש העיר. שמעוני נאשם בקבלת שוחד בסך 466 אלף שקל, וכן בהפרת אמונים בכך שקיבל סכום נוסף של 575 אלף שקל בשל היותו ראש העיר, רובו ממקורות שאינם ידועים ובדרך נסתרת מעיני הציבור, מבלי שבירר את מקור הכספים, וכן בעבירות מס.

נאשם בקבלת שוחד של 466 אלף שקל. ראש העיר אשקלון איתמר שמעוני (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
נאשם בקבלת שוחד של 466 אלף שקל. ראש העיר אשקלון איתמר שמעוני(צילום: מוטי קמחי)

כמו כן, ראש עיריית אור יהודה לשעבר, דוד יוסף, נשלח לשנתיים מאסר לאחר שהורשע לפני כחודשיים בעבירות מין ובעבירות שחיתות. יותר מעשר נשים העידו נגדו. בנוסף הוא ביצע עבירות מנהל לא תקין, שימוש לרעה בכוח המשרה והפרת אמונים.

שנתיים מאסר. ראש עיריית אור יהודה לשעבר דוד יוסף ()
שנתיים מאסר. ראש עיריית אור יהודה לשעבר דוד יוסף

בחודש ספטמבר נעצרו ראש העיר נתניה מרים פיירברג, בעלה לשעבר אלי, בנה צפריר, שמעון שר יו"ר הוועדה לתכנון ובנייה בנתניה ועו"ד אברהם גוגיג, בחשד שלקחו שוחד מקבלנים ומיזמים ובתמורה קידמו פרויקטים בעיר. פיירברג נחקרה באזהרה גם בנוגע לרכישה במלון קוראל בעיר באמצעות עורך דין - לדבריה כדי להסתיר מהיזם את הקשר שלה לרכישה, כדי שלא יידע ולא יבקש את עזרתה. לאחר כשלושה חודשים חזרה פיירברג לתפקידה, אך נאסר עליה לדבר עם כמה בעלי תפקידים בעירייה לפי רשימה שמסרה המשטרה.

נחקרה באזהרה. ראש העיר נתניה מרים פיירברג ( צילום: מוטי קמחי) ( צילום: מוטי קמחי)
נחקרה באזהרה. ראש העיר נתניה מרים פיירברג( צילום: מוטי קמחי)

המשטרה המליצה להגיש כתב אישום. ראש העיר רמת גן ישראל זינגר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
המשטרה המליצה להגיש כתב אישום. ראש העיר רמת גן ישראל זינגר(צילום: מוטי קמחי)

בחודש אפריל האחרון הודיעה המשטרה כי סיימה חקירת פרשה מסועפת ומורכבת וכי היא ממליצה להגיש כתב אישום נגד ראש עיריית רמת גן ישראל זינגר ושני בכירים נוספים בעירייה בגין מרמה והפרת אמונים. בין היתר, חשוד זינגר כי הבטיח מינויים לנותני שרותים שסייעו לו.

 

ראשי עיר נוספים שהסתבכו לאחרונה הם ראש מועצת חצור שמעון סויסה, החשוד בלקיחת שוחד מאיש עסקים בתמורה לקידום ענייניו, ראש מועצת מטה יהודה משה דדון, החשוד בעבירות אונס ושוחד, וראש המועצה האזורית תמר, דב ליטבינוף, החשוד במתן שוחד, הלבנת הון והפרת אמונים. המשטרה המליצה להעמיד לדין את שלושתם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רענן בן צור
שחיתות בעיריית כפר סבא
צילום: רענן בן צור
מומלצים