שתף קטע נבחר

מזכ"ל האו"ם: "פיאד - האדם המתאים במקום המתאים"

אנטוניו גוטרש, מזכ"ל האו"ם הנכנס, מתעקש על מינוי ראש הממשלה הפלסטיני לשעבר לתפקיד השליח באו"ם - על אף התנגדות ארה"ב וישראל. על העסקה האפשרית - לבני תמורת פיאד: "רק ספקולציות". ריבלין: "מינוי לבני - ברכה לישראל"

מזכ"ל האו"ם מתעקש על מינוי ראש הממשלה הפלסטיני לשעבר סלאם פיאד לשליח האו"ם בלוב - למרות התנגדות ממשלת ישראל. "פיאד הוא האדם המתאים במקום המתאים. יש לו את היכולת ויש לו ערכים", אמר מזכ"ל האו"ם אטוניו גוטיירש, בהתייחס למינוי שעורר סערה.

 

בראיון לרשת סקיי בערבית הודה גוטרש כי "שמו של פיאד התקבל בהתנגדות מצד חלק מהמדינות", אך הדגיש כי לדעתו פיאד "יעשה עבודה טובה מאוד בלוב באמצעות כינוס הגורמים המשפיעים במדינה סביב פתרון פוליטי שיאפשר ללוב להתגבר על המשבר הנוכחי".

 

גוטרש נשאל על העסקה לכאורה שהוצעה - מינויה של ציפי לבני לתפקיד תת מזכ"ל האו"ם תמורת מינויו של פיאד לשליח בלוב - וענה: "אלו רק ספקולציות". בראיון נוסף, לערוץ "אל-חדת'" של רשת אל-ערביה, הוא הביע צער על ההתנגדות של חלק מהמדינות למינויו של פיאד.

 

ארצות הברית וישראל הובילו את ההתנגדות למינוי פיאד. שגרירת ארה"ב באו"ם, ניקי היילי, אמרה כי ממשל טראמפ הביע אכזבה מכוונתו של המזכ"ל למנות את פיאד. "במשך זמן רב מדי האו"ם העדיף בצורה לא הוגנת את הרשות הפלסטינית, באופן שגרם נזק לבעלת בריתנו ישראל", נכתב בהודעה של היילי.

 

בכנס ירושלים שנערך הבוקר התייחס נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין לאפשרות של מינוי לבני לתפקיד בכיר באו"ם ואמר: "זו אפשרות מבורכת ששרה ישראלית לשעבר תמונה לתפקיד רם באו"ם. אמנם שנים היינו ברי פלוגתא, אבל מעולם לא הטלתי ספק ביכולתה ובכישוריה שהעניקה ותמשיך להעניק לעם ישראל ולמדינת ישראל. דווקא בימים שאנחנו מרגישים בצורך לחבר את האו"ם מחדש לישראל יכול מינויה של לבני להוות ברכה לישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים