שתף קטע נבחר

'ג'וני קריספי' תבעה זכיינים: "ניסו לארגן מרד"

רשת הכריכים תבעה שלושה זכיינים מבאר שבע בסך 1.5 מיליון שקל, בטענה שהפרו את תנאי העסקתם ואף ניסו לצרף זכיינים נוספים. במקביל, ביקשה צו להפסקת פעילותם. בית המשפט הוציא צו המחייב את הזכיינים לעמוד בדרישות הרשת ואם לא - יסיימו הזכיינים את עבודתם

בית המשפט הוציא בימים האחרונים צו המחייב שלושה זכיינים של רשת הכריכים 'ג'וני קריספי' לעמוד בתנאי העסקתם, לאחר שנטען לגביהם כי הפרו את ההסכם עליו חתמו עם הרשת.

 

כתבות נוספות בערוץ הקריירה

 

במהלך השנתיים האחרונות, שלושת הזכיינים מפעילים סניפים שונים של הרשת בתמורה לאחוזים מהרווחים. לטענת ג'וני קריספי, במשך הזמן הזכיינים החלו להפר את תנאי ההסכם עליו חתמו - לא קנו מספקים רשתיים ולא שילמו תמלוגים. בתגובה, החליטה החברה, המיוצגת על ידי עו"ד לימור בן-נון נחמני ועו"ד בנימין פוטוק, לתבוע כל אחד משלושת הזכיינים בבית משפט השלום בבאר שבע, על סכומים שנעים בטווח של 550-600 אלף שקל.  

 

במקביל לתביעה העיקרית, הרשת פנתה לבית משפט השלום וביקשה צו מיידי בכדי להפסיק את פעילותם של הזכיינים מול הרשת. בית המשפט דחה את הבקשה, אך הרשת ערערה לבית משפט המחוזי, שערך דיון מזורז בבקשה ואישר צו מיידי, המחייב את הזכיינים לעמוד בכל דרישות הרשת תוך שבוע ימים ולא - יחויבו להפסיק את עבודתם.

 

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

"ניסו לארגן זכיינים נוספים למרד"

בית המשפט התייחס לכך שהזכיינים הודו בהאשמות בדיון: "מתקשה לקבל מצב שזכיינים, החתומים על הסכם מחייב, מודים שהם מפרים ברגל גסה את הסכם הזכיינות".

 

עו"ד בן-נון נחמני, המתמחה בתחום הזכיינות, הוסיפה: "זכיינים בבאר-שבע החליטו לעשות דין לעצמם ולהתנהל בניגוד להסכמי הזיכיון עליהם הם חתומים, תוך נקיטת איומים משפטיים כדי לסחוט מהרשת הטבות מסחריות וניסיון לרתום לשם כך זכיינים נוספים ברשת בהווה ובעבר.

 

"הרשת ניסתה להחזיר את הזכיינים לתלם בדרך הידברות, אולם כאשר הזכיינים הוסיפו להפר את הסכמי הזיכיון, תוך ניסיון להמריד את יתר הזכיינים, לא נותרה בידי הרשת הברירה אלא לפנות לערכאות המוסמכות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ג'וני קריספי
צילום: יח"צ
עו"ד לימור בן-נון נחמני
צילום: יח"צ
מומלצים