שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  שרון גל נכנס לבית האח הגדול: "כסף זה חלק מהעניין"

  הוא הגיש תוכניות בטלוויזיה וברדיו, כיהן כחבר כנסת, הפך לתומך הקולני ביותר של משפחת אזריה והסעיר את המדינה כשנעלם מהשטח למשך תקופה. עכשיו שרון גל מוסיף את התואר מתמודד ריאליטי לאוסף ונכנס לבית "האח הגדול", אבל לא לפני שהוא מבהיר בראיון את עמדתו על הפרסומים לגביו: "אין לי שום קשר לשוק האפור. הכל שקרים"

   

  אחרי שנעלם למשך שבועות, לא יצר קשר עם מקום עבודתו וניתק את הטלפון - שרון גל חוזר, ובכל הכוח: מגיש הטלוויזיה נכנס הערב (ג') לבית המפורסם המדינה. גם הסוגיה הכלכלית משחקת פה תפקיד, אבל כסף הוא לא המניע היחיד לצעד שלו. "אני חושב שזה ניסוי חברתי מרתק, אני סקרן. יש לי זמן פנוי עכשיו, ויש לי אג'נדה שאשמח להביא לידיעת כל כך הרבה אנשים. הפורמט הזה הוא גם מעניין וגם במה להעברת מסרים".

   

  היית חבר כנסת, שידרת ברדיו ובטלוויזיה ויש לך עמוד פייסבוק עם 117 אלף עוקבים. היו לך כל הבמות האפשריות להעביר את כל האג'נדות שלך, וברוך השם העברת אותן.

  "האח הגדול הוא במה ענקית, אי אפשר להתעלם מזה. אפשר להגיד מה שרוצים על הפורמט. אפשר לצקצק, אפשר לזלזל, אפשר להגיד שלא רואים וכן רואים, אפשר להגיד מיליון דברים. בסופו של יום, הבית הזה גם משפיע במידה רבה על השיח, ולכן אני חושב שכשיש הזדמנות כזאת - לא מפספסים אותה".

   

   

  אתה נתון לחסדי העורכים.

  "אני סומך עליהם שיידעו לעשות את העבודה כמו שצריך. אני מבין שזה ריאליטי, אני איש טלוויזיה הרבה שנים. עדיין אני חושב שבסוף המסר יעבור. גם אם הוא יהיה ערוך עם מוזיקה ועם אפקטים וכל מיני דברים מסביב, לכן אני חושב שזה מקום שחשוב להיות בו. חשוב להשמיע דעות שלא נשמעות בבית הזה ולא נשמעו רוב העונות".

   

  "לא מסובך עם השוק האפור". שרון גל ()
  "לא מסובך עם השוק האפור". שרון גל

  גל (42), גרוש ואב לשני ילדים, נחשב לאחד מאנשי התקשורת המדוברים ומעוררי המחלוקת: הוא שימש ככתב בחדשות 10, הגיש ויצר את "לילה כלכלי", ופרש כשברקע חרושת שמועות על פרשיית הטרדות שאף נחקרה במשטרה, אולם נסגרה ללא הגשת כתב אישום.

   

  בתחילת 2015 הצטרף גל למפלגת ישראל ביתנו ונבחר לכנסת, אולם התפטר אחרי כחצי שנה בטענה שכעיתונאי יוכל לתרום יותר. בהמשך החל לעבוד בערוץ 20, שם הגיש תוכניות כלכלה ואקטואליה, אולם גם את הערוץ הזה עזב לאחרונה - ונעלם לזמן מה באופן מסתורי, מה שגרר דיווחים על הסתבכות בשוק האפור. 

   

  "התקשורת הרמאית התחילה לכתוב שמועות וגם להפוך אותן כאילו לעובדות", מבהיר גל את עמדתו על הדיווחים, "אם זה היה נכון, אז בטח לא הייתי נמצא כאן".

   

  נעלמת ליותר חמישה שבועות.

  "למי נעלמתי? לך? מה אני בקשר איתך? אני חי איתך? אני חייב לך דיון וחשבון? לקחתי חופשה, טיפלתי בעניין אישי".

   

  על השאלה מה הוא אותו עניין אישי, הוא לא מוכן לענות. "זו חוצפה לשאול. אם אתה היית לוקח חופש של שבועיים שלושה לטפל בעניין אישי, הייתי מכבד את הפרטיות שלך".

   

  אני לא הייתי חבר כנסת.

  גם חבר כנסת לשעבר וגם אדם שיש לו 117 אלף עוקבים ומשדר בטלוויזיה - מותר לו לקחת חופשה ולטפל בעניין אישי שהוא לא קשור לדברים שכתבתם ואמרתם ולעולמות האלה שהמצאתם".

   

  בימיו כחבר כנסת. "נראה איפה יש יותר נחשים" (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
  בימיו כחבר כנסת. "נראה איפה יש יותר נחשים"(צילום: אוהד צויגנברג)

   

  יש קשר בין ההשתתפות ב"אח הגדול" לבין ההיעלמות שלך?

  "ממש לא. זה בדיוק הפוך, אם אתה מסתתר ממשהו, בורח ממשהו, אתה הולך למקום שיש בו 60 מצלמות? כל העולם יודע איפה אתה. בשקרים שכתבתם יצרתם איזשהו משבר ביני לבין מקום העבודה הקודם שלי, ולכן התפניתי עכשיו מכל עיסוקיי ואני יכול להיכנס לבית, אז יכול להיות שעשיתם דבר טוב בלי להתכוון".

   

  נפגעת מזה?

  "אני אישית נפגעתי. אני בן אדם. אבל יותר חשוב זה הילדים שלי. תחשוב שהילדים שלך היו הולכים לבית ספר והם ראו אותך בבוקר והם רואים אותך בערב, ושואלים אותם למה אבא שלהם נעלם, כי בבית ההורים סיפרו להם שהיה כתוב בעיתון. זה חסר אחריות, זה מאוד מרושע, אבל זה לא מפתיע אותי. זה היום האופן שבו העיתונות עובדת. אני עתונאי בעצמי ולא עשיתי אף פעם את הדברים האלה. נהגתי באחריות, אני חושב שזה דבר שכל אחד צריך לבדוק עם עצמו".

   

  בוא ננקה את השולחן, אין לך חובות לשוק האפור?

  "אין לי שום חוב לשוק האפור, אין לי שום קשר לשוק האפור, מעולם לא היה לי שום קשר לשוק האפור".

   

  אין לך חובות לבנקים?

  "יש לי הלוואה לבנק, אבל אני מניח שגם לך יש איזושהי הלוואה בבנק".

   

  אתה לא מאוים?

  "לא הייתי מאוים אף פעם. אני אומר עוד פעם, כל הסיפורים האלה, סיפורי הסבתא וכל הקשקושים האלה, אין להם אבק של אחיזה במציאות. צריך לגרום לכל אחד שכתב את הדברים האלה לעשות חשבון נפש. אתם חבורת רמאים, או שאתם אנשים שיש להם אחריות ומכבדים את המקצוע של עצמם? זה דבר לא ייאמן".

   

  "לילה כלכלי". פרישה מתוקשרת ()
  "לילה כלכלי". פרישה מתוקשרת

   

  יכול להיות שנהנית קצת מכל הסיפור הזה?

  "לא נהניתי אבל הסתכלתי על זה מהצד וזה היה די מוזר ומגוחך. אני לא הבנתי את ההיקף ואת העוצמה של הדברים האלה שנכתבים ושל המהומה שיש סביב הדבר הזה. רק בדיעבד הבנתי כמה זה היה מטורף".

   

  נכנסת לבית האח הגדול בשביל הכסף?

  "לא".

   

  הכסף לא פקטור?

   "הכסף לא פקטור אבל הוא חלק מהעניין, זה לא סוד".

   

  "האח גדול". במה ענקית ()
  "האח גדול". במה ענקית
   

  בשנה האחרונה התקרב גל למשפחתו של החייל אלאור אזריה, שהורשע בהריגת המחבל בחברון. הוא ליווה את המשפחה בהתנהלותה מול התקשורת, וכן הנחה את עצרת התמיכה באלאור שנערכה באפריל האחרון, אך בשל ההשתפות בריאליטי - ייעדר ממתן גזר הדין בשבוע הבא.

   

  "אני לא אהיה במתן גזר הדין, אבל עשיתי את כל מה שצריך כדי להכין גם את עורכי הדין, גם את המשפחה וגם את אלאור עצמו ליום הזה וגם לימים שאחר כך. כולל כל העניין של המימון של ההגנה, וכל הסידורים שכרוכים בזה. גזר הדין הוא אירוע שיהיה מאוד מתוקשר וכביכול חשוב אבל הוא שולי כי אנחנו הרי ככל הנראה הולכים לערער גם על הכרעת הדין וגם על גזר הדין, ולכן הסיפור האמיתי יקרה כשאני כבר אהיה בחוץ, אז אף אחד לא יחמיץ שום דבר".

   

  אלאור אזריה ומשפחתו. "מניח שהעניין יעלה בבית האח" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  אלאור אזריה ומשפחתו. "מניח שהעניין יעלה בבית האח"(צילום: מוטי קמחי)
   

  עד כמה תקדם את סיפורו של אזריה בבית האח הגדול?

  "אתה שואל אם העניין הזה יעלה בבית? אני מניח שהוא יעלה בבית. לא שאני באתי לדבר רק על זה, אבל אם הדבר הזה יעלה, מן הסתם אני אגיב. גם יכול להיות שאדבר על זה בעצמי בהזדמנות כזאת או אחרת".

   

  אם הייתי לוקח אותך רגע לפני ההשבעה בכנסת והייתי אומר לך שבעוד שנתיים תיכנס לבית האח הגדול, מה היית חושב?

  "שזה מגניב, ממש מגניב. הייתי חבר כנסת, ונורא מעניין אותי איפה יש יותר נחשים, שם או פה. אני אדע להגיד לך כשאצא מהבית".

   

  תהיה פליט ריאליטי. אתה יודע מה זה עושה לקריירה.

  "בסדר, אז יש דוגמאות לכאן ויש דוגמאות לכאן. בעיניי זו חוויה, זה אתגר, זה מעניין, זה מסקרן, זה חשוב. אני חושב שזה ווין-ווין, כולם ירוויחו".

   

  אתה חושב שתוכל למצוא זוגיות בבית?

  "אני לא נכנס בשביל זוגיות, אני גם לא יודע מה יהיה, אני לא מאלה שיושבים ומתכננים. אותי אנשים מאוד מעניינים, אני חושב שהדרייב שלי כעיתונאי כל השנים היה להכיר יותר אנשים ותופעות חברתיות".

   

  אם תנצח, מה תעשה?

  "אז נדבר בכיף, אתה יודע, זה יהיה אחלה. אני חושב שאם אני אנצח זה יהיה נחמד, אם אני לא אנצח גם יהיה סבבה. בוא נראה".

   

  במשך הראיון גל שומר על טון רגוע, משיב לשאלות בראש מורם, ונדמה כי הוא שולף את התשובות מוכנות מהשרוול, אבל רק נושא אחד גורם ללחלוחית בעיניו - כשהוא מדבר על הפרידה מילדיו לטובת הכניסה לבית האח. "זה הקושי הגדול. כל השאר פאן. הדבר היחיד שאני חושש ממנו וכבר חווה אותו ברגעים האלה זה געגועים עזים לילדים. אין דבר יותר קשה לי מלעזוב את ילדיי ליותר מכמה שעות. או יום יומיים".

   

  יכול להיות שאני רואה דמעה?

  "אתה לא רואה דמעה, אתה רואה התרגשות, אני מטורף עליהם. הם החיים שלי. לעזוב שני ילדים כאלה לתקופה לא ידועה, עם כל הקושי שכרוך בזה, זה סיוט. כל אבא וכל אמא יבינו למה אני מתכוון".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שרון גל. "לא חייב דין וחשבון"
  לאתר ההטבות
  מומלצים