שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תשוקה אמיתית לא מתחילה במיטה: יחסים ע"פ דיפאק צ'ופרה
  הרופא, המנטור וגורו העידן החדש ד"ר דיפאק צ'ופרה, שירצה בישראל בחודש הבא בכנס על חיבור בין רוחניות לטכנולוגיה, עם 14 תובנות על אהבה, מיניות ויחסים

  אהבה היא הדרך המהירה ביותר לשיפור איכות החיים, חיזוק המערכת החיסונית, והנעה של מערכות הגוף, בפרט מערכת חילוף החומרים. השפעתה של האהבה באה לידי ביטוי בארבעת העולמות שלנו: המנטלי, הפיזי, הרוחני, וכמובן הרגשי.

   

  ההתאהבות היא נקודת הכניסה אל המסע הנצחי שבדרך אל האהבה. זה מסע שמתחיל עם היוולדנו וילווה אותנו לאורך החיים. גם אדם שכלתני, ללא ידע רוחני, טועם את "הטעם המשכר" כשהוא מתאהב.

   

  אבל התאהבות ללא עבודה ועומק רוחני לא תישאר ותמהר לחמוק. אל האהבה האמיתית ניתן להגיע רק כאשר מתמסרים לצורך של הרוח, שהוא תמיד הצורך לצמוח, להיות בתנועה, גם אם זה במחיר ויתור על צרכי האגו, שיכולים להיות אנוכיים ולהפריע לתהליך ההתאהבות.

   

  להתמסר לצורך של הרוח, ולהגיע אל האהבה האמיתית (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  להתמסר לצורך של הרוח, ולהגיע אל האהבה האמיתית(צילום: shutterstock)

   

  כשאנחנו גדלים בפנים, אנחנו מחליפים רגשות רדודים ברגשות עמוקים, ברגש האמיתי. התשוקה והמיניות, בניגוד למה שרבים סבורים, מגיעים אחר כך. השלב הראשון הוא הכרת הנשמה שלנו.

   

  חשוב להבין שמקור האהבה הוא העצמי, ולא האחר. ככל שאנו מתקרבים לעצמי האמיתי שלנו, אנו מתקרבים לאהבה. התחייבות ליחסים עם האחר יכולה להיות הדרך להתקרב לעצמיות, מכיוון שהיא מאפשרת לאדם להתגבר על מכשולים כמו פחדים, כעסים או פיתויים.

   

  הפסיכולוגים הקלאסיים מסבירים שהתאהבות מבוססת על אשליה, ורבים מהם אף אינם מתייחסים כלל לתחושת ההתאהבות כאל אהבה. דווקא בעולם הרוח התאהבות היא חזרה למצב הבראשיתי, הנצחי, ויש בה הזדמנות לצמיחה רוחנית אדירה.

   

  מכירים את התחושה הזו? אדם מאוהב/אוהב רואה את העולם ורוד יותר, מוצא אור כמעט בכל דבר. יש בזה סוג של הסתכלות רוחנית. זו בעצם המציאות, האמת המוחלטת, ואילו כל ראייה אחרת של אנשים שאינם מאוהבים, דווקא היא האשליה.

   

  מערכת יחסים שנובעת מהתאהבות היא הזדמנות לריפוי, אפשרות להחלים מפצעי העבר: כשיש אהבה, הנפש מרשה לנו להסתכל על פחדים שהיו חזקים מכדי להתעמת איתם לפני כן. כאמור, הדבר נובע מהכוח שיש לאהבה עלינו. אהבה היא דרך לריפוי פנימי וחיצוני.

   

  המין הוא דבר טכני בלבד, אין לו משמעות רוחנית. כדי לשפר את החוויות המיניות שלנו, המקום האחרון להתחיל בו הוא חדר השינה. המין, מטבעו, איננו דבר מתוכנן, הוא ביטוי עצמי ושחרור, הוא התרגשות ורגיעה.

   

  האנרגיה המינית היא נייטרלית, וזו בחירה שלנו אם לקשר אותה לדבר שלילי או חיובי בחיים שלנו. מה שמכונה "בעיות מיניות" הוא בעצם הרגלים שחוסמים את הזרימה החופשית של האנרגיה המינית.

   

  המקום האחרון להתחיל בו בדרך לשיפור החוויות המיניות. חדר השינה (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  המקום האחרון להתחיל בו בדרך לשיפור החוויות המיניות. חדר השינה(צילום: Shutterstock)

   

  מבחינה רוחנית אין פעולה חשובה יותר מן ההתמסרות. התמסרות היא האמונה בכוחה של האהבה להשיג כל דבר. ההתמסרות אין כוונתה או משמעותה לוותר לטובת האגו של אדם אחר, אלא לטובת הרוח שבו. הרוח והאגו הם שני ניגודים מוחלטים, וקרבה ביניהם תתאפשר רק על ידי התמסרות. האחרונה כאמור מתאפשרת כשהאהבה נוכחת.

   

  את כל מסלול האהבה ניתן לסכם כלמידה לוותר, אבל הוויתור על הכל בבת אחת אינו אפשרי. בדיוק כשם שאין שינוי שקורה ברגע אחד. המסלול מורכב מהרבה צעדים קטנים, בהם מחליפה המודעות את התגובות האוטומטיות המייצגות את האגו עליו אנו לומדים אט אט לוותר, והזמנים החשובים ביותר בהם חשוב לוותר, הם אלו בהם אנו מרגישים את הצורך העז ביותר שלא לוותר.

   

  אתגרים נפתרים באמצעות עלייה לרמה גבוהה מן האתגר. רמת הבעיה לעולם איננה רמת הפתרון.

   

  איך לשמור על מוסד הנישואים? התשובה היא להיות במצב של אי היקשרות ושל פחות הזדקקות. הכוונה היא כמובן לא לאדישות, אלא לאהבה המבוססת על נתינה ללא כל קשר לרצון לקבל. על פי חוק הנתינה (אחד מ-7 החוקים הרוחניים להצלחה), ככל שתיתן יותר, לבך ייפתח לאהבה ותקבל יותר. זו המחזוריות של הטבע.

   

  ד"ר דיפאק צ'ופרה יופיע באירוע  שיתקיים ביום ראשון, 5 במרץ 2017 בהיכל מנורה מבטחים בת"א. הנושא: הקשר ההדוק בין מדע וטכנולוגיה ובין המדע והרוחני, מה צופן לנו העתיד ומדוע הרפואה ובריאות הנפש עומדות בפני פריצת דרך

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יחסי ציבור
  התשוקה והמיניות הם השלב האחרון. צ'ופרה
  צילום: יחסי ציבור
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים