שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אסותא: מברג שהופל בטעות ריסק ידו של נבדק ב-MRI

  תושב הדרום תובע את ביה"ח אסותא בבאר שבע לאחר שבזמן בדיקת ה-MRI מברג עף לעברו וריסק את ידו. אסותא בתגובה: "מדובר בטעות אנוש מצערת"

  מברג עף על חולה באמצע הבדיקה: לבית משפט השלום בתל אביב הוגשה תביעה של אדם שנפגע במהלך בדיקת MRI בביה"ח אסותא בבאר שבע, ממברג שעף לעברו מכיסו של טכנאי שנכנס לחדר.

   

  האירוע התרחש בחודש ינואר האחרון: התובע, בשנות ה-50 לחייו, נשוי ואב לשלושה, שהיה בריא, הגיע לבית החולים אסותא על מנת לבצע בדיקת MRI.

   

  מעט לאחר שהוכנס למכשיר והחלה הבדיקה, הוא חש במכה עזה בידו הימנית, אליה התלוותה תחושה של צריבה וכאבים עזים. הוא לחץ על לחצן המצוקה והבדיקה הופסקה.

   

  עם הפסקת הבדיקה התברר כי מידיו של טכנאי שנכנס לחדר ההדמיה בנסיבות לא ברורות, ניתז מברג שעף לתוך מכשיר ה-MRI, ופגע ישירות בכף ידו של הנבדק, פגע בה ועף עד שנעצר בדופן המכשיר. לידו של התובע נגרם שבר פתוח מרוסק של עצמות אצבע 4 ביד.

   

  מומחה לכירורגיה אורתופדית שבדק את התובע, קבע כי: "מדובר בתנהלות רשלנית שהובילה לפציעה והותירה את הנבדק עם נכות תפקודית לצמיתות".

   

  "לא נקבעו נהלי בטיחות ראויים"

  מכשיר ה-MRI מופעל על ידי שדה מגנטי רב עוצמה באמצעותו הוא יוצר את הדמיית הרקמות הרכות בגוף. בשל כך, חל איסור להכניס לחדר המכשיר כל מכשיר מתכתי.

   

  בכתב התביעה שהוגש באמצעות עורכי הדין שמואל יקירביץ', ד"ר אבי רובינשטיין ואיתי נאור-צברי, טוען האיש, כי בנס נמנעה פגיעה חמורה יותר בו, שעלולה הייתה גם לסכן את חייו, וכי בית החולים לא קבע נהלי בטיחות ראויים להפעלת חדר הדימות.

   

  מבית החולים אסותא נמסר בתגובה: "מדובר באירוע מצער שהתרחש בעקבות טעות אנוש. אנו רואים חשיבות רבה בשמירה על בטיחות המטופל לאורך כל שלבי האבחון והטיפול בו, ובעקבות אירוע זה חודדו כל הנהלים המתבקשים והופקו הלקחים על מנת למנוע הישנות מקרים נדירים מסוג זה.

   

  "יצוין כי מיד עם התרחשות האירוע גויס רופא מומחה בטראומה אורטופדית מטעם אסותא, שליווה את המטופל הן בשלב אבחון הפגיעה והן בהמשך המעקב מספר שבועות לאחר האירוע, בתיאום מלא עם המטופל ועל פי רצונו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  נפצע במהלך בדיקת MRI
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים