שתף קטע נבחר

מדינה ערבית מתכננת להקים עיר במאדים

ראש ממשלת איחוד האמיריות הודיע על הכוונה להקים עיר בכוכב הלכת השכן בשנת 2117. עוד קודם לכן, ב-2020, צפויה המדינה העשירה לשלוח את החללית הערבית הראשונה שתחקור את מאדים

מחצי האי ערב לכוכב הלכת השכן בעוד 100 שנים? איחוד האמירויות הערביות הודיעה בשבוע שעבר על תוכניתה לבנות "עיר קטנה" על המאדים עד שנת 2117.

 

ראש ממשלת איחוד האמירויות, שייח' מוחמד בן ראשד אאל מכתום, פירט על התוכנית בכמה ציוצים בחשבון הטוויטר שלו. "הפרויקט, שייקרא מאדים 2117, משלב חזון ליצור עיר קטנה וקהילה במאדים שבה יהיו מעורבות כמה מדינות", הוא צייץ. ראש ממשלת האמירויות הוסיף כי הפרויקט צריך לתת השראה לצעירים המתעניינים בתחום החלל.

 

 (צילום: מתוך טוויטר) (צילום: מתוך טוויטר)
(צילום: מתוך טוויטר)

 

בינתיים, עד שהתוכנית תצא לפועל בעוד 100 שנים בדיוק, מתכוונים באיחוד האמירויות ובגופים או המדינות שיצטרפו לפרויקט - לתכנן כיצד ניתן יהיה להביא אספקה בצורה מהירה יותר לכוכב הלכת השכן וגם למצוא דרכים לשרוד בתנאים הקשים השוררים על מאדים.

 

עוד הרבה לפני תאריך היעד של איחוד האמירויות להקמת עיר במאדים, אמורה המדינה העשירה לשגר באמצעות טיל יפני חללית למאדים. היפנים אמורים לשגר את החללית HOPE למאדים בשנת 2020 ובשנה שלאחר מכן אמורה החללית של איחוד האמירויות להגיע לכוכב הלכת השכן.

 (צילום: מתוך טוויטר) (צילום: מתוך טוויטר)
(צילום: מתוך טוויטר)

 (צילום: מתוך טוויטר) (צילום: מתוך טוויטר)
(צילום: מתוך טוויטר)

 

באתר "הידען" נכתב כי מקפת המאדים HOPE תפעל לדברי סוכנות החלל של איחוד האמירויות הערביות להגדלת הידע על האקלים והאטמוספירה של כוכב הלכת האדום. בפרויקט צפויים לעבוד כ-150 מדענים ומהנדסים.

 

סוכנות החלל של איחוד האמירויות הערביות הוקמה בשנת 2014, לאחר שהרשויות במדינה הודיעו כי מטרתם להפוך למדינה הערבית הראשונה שתשגר חללית למאדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים