שתף קטע נבחר

דאעש טוען: מל"ט ישראלי חיסל חמישה מאנשינו בסיני

בדיווח של סוכנות הידיעות אל-אעמאק של דאעש נטען כי כלי טיס בלתי מאויש פגע במכונית באזור רפיח המצרית. לפי הדיווח, אחד ההרוגים הוא פעיל סלפי בעזה. לפני כעשרה ימים שוגרו ארבע רקטות מסיני לעבר אילת. לאחר מכן דווח על תקיפה באזור רפיח שבה נהרגו שני אנשי חמאס

 

מערך הנ"מ של דאעש בסיני. ארכיון  ()
מערך הנ"מ של דאעש בסיני. ארכיון

 

דאעש טוען כי כלי טיס בלתי מאויש של חיל האוויר הישראלי תקף שלשום (שבת) מכונית וחיסל חמישה מאנשיו באזור רפיח המצרית. בדיווח של סוכנות הידיעות אל-אעמאק של דאעש נטען כי התקיפה בוצעה בכפר שיבאנה באזור הדרומי של רפיח. אחד ההרוגים הוא מוחמד עאדל עיד, המכונה חטאב אל-מקדסי, פעיל סלפי ברצועת עזה. קודם לכן פרסמה סוכנות הידיעות של דאעש תמונה של אל-מקדסי.

 

לפני כשבוע וחצי שוגרו ארבע רקטות לעבר אילת מחצי האי סיני - שלוש מהן יורטו על-ידי מערכת כיפת ברזל ואחת התפוצצה בשטח פתוח. כשעתיים לאחר ירי הרקטות דיווח חמאס על שני הרוגים וחמישה פצועים בתקיפה שבוצעה באזור רפיח. גורמים בצה"ל טענו כי ייתכן שהתקיפה בוצעה על-ידי המצרים.

 

רסיס של כיפת ברזל בבריכה במלון באילת (צילום: ישי בניטו) (צילום: ישי בניטו)
רסיס של כיפת ברזל בבריכה במלון באילת(צילום: ישי בניטו)

דאעש פרסמו תמונה של אחד ההרוגים בסיני. חטאב אל-מקדסי ()
דאעש פרסמו תמונה של אחד ההרוגים בסיני. חטאב אל-מקדסי

 

יממה לאחר מכן, דאעש קיבל אחריות למטח הרקטות לעבר אילת בהודעת הארגון צוין כי "שוגרו כמה רקטות גראד לעבר ריכוזי היהודים באום-רשרש (אילת)". בהודעה נאמר כי "על היהודים והצלבנים לדעת ש'מלחמת הפרוקסי' (המאבק של מצרים שמסייע לישראל. ר"ק) לא פוטרת אותם משום דבר וכי מה שיבוא יהיה נורא יותר בעזרת אללה".

 

קבלת האחריות הקודמת של דאעש לירי לעבר ישראל הייתה בחודש שעבר, עת פרסמה השלוחה תמונות של רקטה ששוגרה לעבר מעבר ניצנה. רקטה שככל הנראה לא חצתה את הגבול. באותו חודש התפרסם בשבועון של הארגון "א-נבא'" ראיון נדיר עם המנהיג החדש של שלוחת דאעש בסיני, שהוצג לראשונה כשייח אבו האג'אר אל-האשמי. הוא משמש כמחליפו בפועל של אבו דעא אל-אנסארי, מנהיג הארגון בסיני, שחוסל על ידי צבא מצרים באוגוסט האחרון.

 

קבלת האחריות לירי הרקטות לעבר אילת ()
קבלת האחריות לירי הרקטות לעבר אילת

אחת המנהרות שחשף צבא מצרים ברפיח המצרית ()
אחת המנהרות שחשף צבא מצרים ברפיח המצרית

מנהרה של דאעש המחברת בין רפיח המצרית לרפיח העזתית ()
מנהרה של דאעש המחברת בין רפיח המצרית לרפיח העזתית

 

בראיון נשאל אל-האשמי על ההתערבות הגלויה של ישראל בחצי האי סיני לטובת משטר א-סיסי וענה בשאלה: "איך הם לא יתערבו כשהם רואים את הסוף שלהם מתקרב בזריחת שמש החליפות? איך האם לא יתערבו כשהם יודעים מי יביא לקץ המדינה המדומיינת שלהם כפי שיודעים בניהם. הם כרגיל מסתירים את האמת והם יודעים זאת".

 

באותו ראיון שבו הוא דיבר במפורש על הפצצות ישראליות מהאוויר הוא טען כי "היהודים נמצאים במצב של בלבול למרות שהם משתמשים בנשק הכי טוב שלהם ובטכנולוגיה הכי טובה שלהם. הם סובלים ממחסור במידע וחוסר הבנה לגבי המצב האמיתי בסיני. זה מגביר בקרבם את הפחד מפני חיילי החליפות שמתקרבים אליהם יום אחרי יום. הם מוציאים כספים רבים כדי להגן על הגבול המזויף שלהם שייעלם בעזרת אללה. הם שכחו כי המסורת של אללה לגביהם אומרת שהם ייחרבו בבתיהם בידיהם ובידי המאמינים".

 

שלוחת דאעש בסיני מונה על פי הערכות שונות כ-1,000-800 פעילים ומרוכזת בצפון חצי סיני. לאחרונה חשף נשיא מצרים, עבד אל-פתאח א-סיסי, כי 25 אלף חיילים (41 גדודים) משתתפים בלחימה העיקשת בסיני שסופה אינו נראה באופק. הצבא המצרי, כך נראה, מצליח להתקדם יותר מבעבר בלחימה נגד השלוחה, אך מיגורה המוחלט אינו נראה באופק לנוכח הקשיים כגון תוואי השטח, הלחימה נגד כוח שאינו צבא סדיר ושיתוף פעולה של האוכלוסייה המקומית עם השלוחה.

 

דובר צבא מצרים הודיע באחרונה כי הצבא חשף והשמיד שישה פתחי מנהרות המחברות בין רצועת עזה לחצי האי סיני. בתמונות שפרסם נראות המנהרות המצוידות בין היתר במאוורר ובאמצעים נוספים. המנהרות הללו הושמדו בין 17 בינואר ל-2 בחודש זה. הדובר מסר בתחילת החודש כי הכוחות הצליחו לחסל שלושה מפעילי שלוחת הארגון בצפון סיני.


פורסם לראשונה 19/02/2017 23:04

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איש דאעש עם טיל נ"מ. ארכיון
מומלצים