שתף קטע נבחר

בקרוב: אייר אינדיה תשיק את קו ת"א-הודו

אחרי שהודיע על ההחלטה לפתוח קו בין הודו לתל אביב, מנכ"ל חברת התעופה ההודית אייר אינדיה מגיע לישראל לסגור את הפרטים האחרונים עם משרד התיירות ורשות התעופה האזרחית, לקראת תחילת הפעילות

הודו קרובה מתמיד: יו"ר ומנכ"ל חברת אייר אינדיה, אשוואני לוהאני, יגיע בעוד שבועיים לישראל כדי "לסגור עניינים". זאת לאחר הודעתו לפני כמה חודשים כי ישראל נמצאת על מפת היעדים החדשים של החברה. יחד עם לוהאני יגיע גם סמנכ"ל השיווק של החברה, פאנקאג' סריוואסטבה ובכירים נוספים מהמשרד. המשלחת תגיע כאורחת של של משרד התיירות ותיפגש עם השר יריב לוין וכן עם בכירים ברשות התעופה האזרחית.

אייר אינדיה ()
אייר אינדיה

בין אייר אינדיה למשרד התיירות מתנהלים מזה תקופה ארוכה מגעים במסגרת מדיניות המשרד להגביר את התיירות ממזרח אסיה ובעיקר מסין ומהודו. במסגרת מדיניות זו תימרץ לא מכבר משרד התיירות את חברת התעופה הסינית היינאן, שפתחה בשנה שעברה קו בין תל אביב לבייג'ין ואמורה להרחיב את הפעילות שלה ולפתוח גם טיסות משנגחאי לישראל.

נשיא ומנכ"ל החברה לוהאני (צילום: אייר אינדיה) (צילום: אייר אינדיה)
נשיא ומנכ"ל החברה לוהאני(צילום: אייר אינדיה)

לפני מספר חודשים ביקר מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי בהודו, ונפגש עם הנהלת החברה. המגעים נמשכו גם עם ראש הלשכה של המשרד בהודו. בעקבות פגישות אלה ונתונים המצביעים על כדאיות כלכלית לחברת אייר אינדיה לפעול בישראל, הודיע לא מכבר יו"ר מועצת המנהלים ונשיא החברה, אשוואני לוהאני, כי החברה מתכוונת לפתוח קו לישראל. הוא אמר את הדברים בשיחה עם כתבים בה הציג את תוכנית העתיד והאתגרים שעומדים בפני חברת התעופה, וסיפר כי על הפרק פתיחת קווי תעופה לוושינגטון, ליעדים באפריקה ולתל אביב.

 

"להגדיל את מספר התיירים מהודו"

שר התיירות יריב לוין אמר אתמול (ב') כי הודו היא אחד משווקי היעד העיקריים של משרד התיירות ובמסגרת זו המשרד משקיע בה תקציבים גדולים בשיווקה של ישראל במדינה. לדבריו, המשרד פועל מזה זמן רב מול חברת אייר אינדיה על מנת שהמגעים יישאו פרי בדומה לאלה שהמשרד השקיע מול חברת היינאן הסינית. "המטרה היא להגדיל את מספר התיירים שיגיעו מהודו לישראל, שכן אנחנו רואים את הפוטנציאל הבלתי רגיל בשוק זה", אמר.

הטאג' מהאל בהודו. עשרות אלפי תיירים בין המדינות (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
הטאג' מהאל בהודו. עשרות אלפי תיירים בין המדינות(צילום: shutterstock)

נתוני משרד התיירות מלמדים כי בשנת 2016 הגיעו לישראל כ-45 אלף תיירים מהודו, גידול של 13% בהשוואה לשנת 2015. על פי דוח רשות שדות התעופה, בשנת 2016 טסו בטיסות ישירות בין ישראל להודו 61,251 נוסעים, אבל עוד רבבות נוסעים טסו בקו בין שתי המדינות בחברות זרות עם חניית ביניים.

 

אייר אינדיה היא חברת הדגל של הודו והיא השלישית בגודלה אחרי אידנדיגו וג'ט איירווייס. לחברה צי של 118 מטוסים, בהם מטוסים רחבי גוף כדוגמת בואינג 747 ו-777 וכן מטוסי איירבוס מדגמי 321-319. החברה טסה לכ-50 יעדים ברחבי העולם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים