שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מה תג המחיר של האישה המהירה בישראל?
  אגודת מכבי הישגים ראשון לציון דורשת מאגודת לידר ירושלים 100 אלף שקלים תמורת אולגה לנסקי, אלופת ישראל בריצה ל-100 ו-200 מטר. לנסקי כבר עברה דירה ונאסר עליה להשתתף בתחרויות עד אוקטובר בעקבות ההחלטה לעבור אגודה. אלכס אברבוך, המנהל המקצועי של לידר ירושלים: "זה סכום כסף גבוה כל כך. מה הם רוצים? שנבקש תרומות?"
  אגודת מכבי הישגים ראשון לציון הציבה תג מחיר של 100 אלף שקלים לאולגה לנסקי, אלופת ישראל בריצה ל-100 ו-200 מטר - כך נודע היום (ד') ל-ynet ספורט.

   

  לנסקי בת ה-24 נאלצה לאחרונה להיכנס להסגר ולא תוכל להשתתף בתחרויות בינלאומיות עד אוקטובר, בעקבות ההחלטה לעזוב את האגודה שבה גדלה מאז גיל 12 לטובת אגודת לידר ירושלים. בארץ היא תוכל להתחרות רק באישור האיגוד. עם זאת, בדין ודברים בין האגודות, טוענים בלידר שראשון לציון דרשו את הסכום הגבוה שאותו הם לא יכולים להרשות לעצמם, כך שהמצב נותר על כנו.

   

  לנסקי. המעבר ללידר ירושלים מתעכב (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  לנסקי. המעבר ללידר ירושלים מתעכב(צילום: אורן אהרוני)

  "הספורט הישראלי תקוע כבר 30 שנה, במיוחד בנושא של ההסגר באתלטיקה, שהוא שייך לאגודות", אמר אתלט העבר המעוטר אלכס אברבוך, כיום המנהל המקצועי של לידר ירושלים. "צריך להבין שאנחנו ענף אישי וצריך להיות שינוי בתקנון, שיילך לטובת הספורטאי אבל ישמור קצת על הכוח של האגודות".

   

  "במצב הזה, הספורטאי נכנס למועדון ומחויב אליו. כל עוד לא כתוב בחוזה שהספורטאי חופשי, ממשיכים לרשום אותו באיגוד האתלטיקה לאותה אגודה. אבל כאן אולגה כבר העבירה את המגורים לנתניה, כדי להיות קרובה למקום שבו לידר ירושלים פועלת, שיהיה לה נוח".

   

  אברבוך. "לא גנבנו אף אחד, היא החליפה מגורים ורוצה לעבור אגודה" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  אברבוך. "לא גנבנו אף אחד, היא החליפה מגורים ורוצה לעבור אגודה"(צילום: אורן אהרוני)

   

  "אנחנו פנינו בבקשה לשחרר אותה, אבל זה נדחה מספר פעמים ולא נותנים לשחרר אותה", הוסיף אלוף אירופה לשעבר בקפיצה במוט. "ממש לא מבין אותם.

  הם רוצים סכום כסף גבוה כל כך. מה הם רוצים? שאלך לעם ישראל ואבקש לתרום לנו לטובת הספורטאית? גם לנו היו ספורטאים ששחררנו, כמו קופץ המוט לב סקוריש ששחררנו בסכום סמלי".

   

  אברבוך סיכם: "לא גנבנו אף אחד, היא החליפה מגורים ורוצה לעבור אגודה. אף אחד לא קורא את האותיות הקטנות בחוזה. היו צריכים ללכת לקראת אולגה ולתת לה לעבור, כדי שתהיה מרוכזת בספורט ולא בדברים שמסביב".

   

  בראשל"צ לא מוכנים לשחרר אותה בקלות. לנסקי (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  בראשל"צ לא מוכנים לשחרר אותה בקלות. לנסקי(צילום: אורן אהרוני)

   

  בלידר מקווים שהנהלת איגוד האתלטיקה תאפשר לה בינתיים להתחרות בתחרויות החשובות הקרובות, לקראת אליפות אירופה לאומות, האוניברסיאדה ואולי גם אליפות העולם במקרה שתשיג את הקריטריון.

   

  יאיר בייטלר, יו"ר מכבי הישגים ראשון לציון, הגיב: "אין חדש עם לנסקי, היא כרגע בהסגר. אנחנו נשחרר אותה תמורת הסכום שלידר יודעים. אנחנו כבר לא כל כך רחוקים, אני הסכמתי והמנכ"ל שלנו לא. זה יגיע לסיום, כשזה יותר עניין של רצון טוב מצד לידר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים