שתף קטע נבחר

הקניון המפואר בעזה נפתח: "חשבתי שאני בחו"ל"

קטן ביחס לקניונים בישראל - אבל הכי מודרני ברצועה. "עד עכשיו ראיתי דברים כאלה רק בטלוויזיה", אמר היית'ם בן ה-10. מה אפשר למצוא בו?

 

קניון חדש ומודרני נפתח החודש ברצועת עזה. הקניון שנקרא Capital Mall ממוקם ברחוב עומר אל-מוכתאר הסואן, בשכונת רימאל היוקרתית במערב העיר עזה. הקניון הוקם במבנה חדש ושטחו 4,000 מ"ר (במונחים ישראליים מדובר בקניון קטן ממדים). הוא משתרע על שבע קומות - חמש מהן לצורכי מסחר ושתיים לחניון למבקרים.

 

חברת ההשקעות "בדר-הנייה" שבנתה את הקניון פועלת גם בגדה המערבית. מוחמד הנייה, אחד המשקיעים בקניון, הסביר כי הקמת מרכז מסחרי חדש ברצועת עזה היא סיכון מחושב. "בכל פרויקט חדש יש חשש מבחינת הסיכון שכרוך בהשקעה. אפשר לומר שלהקמת קניון ברצועה יש מרכיב סיכון גבוה מאוד אבל זהו סיכון מחושב. הצוות שהקים את הקניון הזה מקצועי מאוד".

הקניון המפואר ברצועה (צילום: AP) (צילום: AP)
הקניון המפואר ברצועה(צילום: AP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

הקניון בשכונת רימאל (צילום: AP) (צילום: AP)
הקניון בשכונת רימאל(צילום: AP)
 

הקניון מרשים במראהו. מבחוץ שולט צבע אפור כהה שמשדר יוקרה ומבפנים הוא מואר ומודרני, ששולט בו צבע לבן בוהק. תוכלו למצוא בו חנויות בגדים, צעצועים, מסעדות, ומוצרי צריכה של סבונים ובשמים בדומה לרשתות הפארם הישראליות. החנויות הן בבעלות מקומית ואין כאן כצפוי חנויות של מותגים בינלאומיים.

 

קהל היעד של הקניון הוא משפחות, כך שבנוסף לחנויות מתקיימות במקום הופעות לילדים. התגובות בציבור חיוביות מאוד וניכר שהתושבים בעזה מאושרים מהאטרקציה החדשה והלא שכיחה. ''עד עכשיו ראיתי דברים כאלה רק בטלוויזיה", סיפר היית'ם מוחיסן, בן 10 מעזה, כאשר נכנס לקניון לראשונה. "חשבתי לרגע שאני בחו"ל, בקניון יוקרתי במצרים. התרגשתי לעלות ולרדת במדרגות הנעות", סיפר. 

 

אך זה אינו הקניון הראשון בעזה. ברצועה פועלים מרכזים מסחריים בתוך בניינים גדולים ומיושנים, בנוסף ל-Gaza Mall, אך מדובר בקניון קטן מאוד שהוקם לפני כמעט עשור שנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים