שתף קטע נבחר

מהלומה ל-BDS באוניברסיטאות בריטיות

שתי אוניברסיטאות ביטלו את אירועי "שבוע האפרטהייד" האנטי-ישראלי עקב לחץ של ידידי ישראל ושינוי ההגדרות לאנטישמיות בבריטניה

האוניברסיטה של מרכז לנקסטר ואוניברסיטת לונדון קולג' בבריטניה נאלצו להודיע על ביטול אירועי שבוע האפרטהייד הישראלי שהיו אמורות לקיים בשבוע הבא - בעקבות פעילות נמרצת של ידידי ישראל בבריטניה.

אוניברסיטת לונדון קולג'. ארכיון (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
אוניברסיטת לונדון קולג'. ארכיון(צילום: shutterstock)
 

ביטול האירועים הוא חלק מהמאבק בתנועת החרם על ישראל בקמפוסים. הסיבה המרכזית לביטול האירועים היא העובדה שבריטניה אימצה באחרונה הגדרת אנטישמיות חדשה הכוללת גם הסתה נגד יהודים בדמות דמוניזציה של ישראל. אוניברסיטת לונדון קולג' הודיעה אתמול כי החליטה לבטל את אירוע שבוע האפרטהייד שארגנה אגודת הקמפוס הפלסטיני בשל העובדה שהקבוצה הודיעה על קיומו בניגוד להליכים המקובלים באוניברסיטה. האירוע היה אמור להתקיים ביום חמישי הבא כחלק מאירועי שבוע האפרטהייד הישראלי שמתקיים בשנים האחרונות בקמפוסים בכל העולם.

 

מארגני האירוע הודיעו בפייסבוק של האגודה הפלסטינית: "חברים, אתם שמעתם על המחסומים וההטרדות על-ידי חיילים ישראלים. זה הרבה יותר גרוע. האפרטהייד לא מת עם דרום אפריקה. הוא פורח והפך חלק נורמלי מהדיכוי של הפלסטינים על-ידי מדינת ישראל".

 

מוקדם יותר השבוע שכנעה אגודת ידידי ישראל באקדמיה הבריטית את אוניברסיטת מרכז לנקסטר לבטל את אירועי שבוע האפרטהייד משום שהוא מנוגד להגדרה החדשה של הממשלה מה נחשבת אנטישמיות. דובר משרד החוץ עמנואל נחשון מסר בתגובה: "אנחנו שמחים שבריטניה ניצבת בחוד החנית של המאבק בתנועות החרם וה-BDS. הפעילות הנחרצת של בריטניה צריכה לשמש דוגמה ומופת לכל המדינות הנאורות בעולם".

 

בשנים עברו התקיימו באוניברסיטאות רבות בבריטניה וברחבי העולם אירועי אפרטהייד שהפכו במה להסתה קשה נגד מדינת ישראל. בשנה שעברה האירועים באוניברסיטת לונדון קולג' הפכו אלימים וסטודנטים יהודים נאלצו להתבצר במעונות לאחר שסטודנטים פרו-פלסטינים איימו לפגוע בהם וגרמו לכאוס בקמפוס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
תנועת החרם. ארכיון
צילום: shutterstock
מומלצים