שתף קטע נבחר

נס באוקיינוס: נסחפו חודש וניצלו בגלל טונה

טייס מאיי מרשל שחיפש דגי טונה זיהה לפתע בלב האוקיינוס השקט שתי סירות שיצאו מקיריבטי ונסחפו במשך שבועות: באחת היו דייגים שנסחפו בין הגלים 28 יום ושתו דם של דגים ובשנייה נער בן 14 ששרד בסירה לבדו 11 יום

דייגים מאיי מרשל הצילו מלב האוקיינוס שתי סירות שנסחפו בזרם במשך שבועות בלי שאיש ידע מה עלה בגורל יושביהן. באחת היו שלושה דייגים שנסחפו באוקיינוס לפחות 28 יום, ובשנייה היה נער בן 14 שנסחף 11 יום ושרד לבדו.

ליד איי מרשל. הטייס הבחין מהמסוק (צילום: AFP) (צילום: AFP)
ליד איי מרשל. הטייס הבחין מהמסוק(צילום: AFP)

הארבעה התגלו ממש במקרה: טייס במסוק שליווה כלי שיט בחיפוש אחרי דגי טונה הוא שהבחין בכלי השיט שלהם. הסירות היו רחוקות שמונה קילומטרים זו מזו, והנער כלל לא ידע שסירת הדייגים נמצאת בקרבת מקום – והם מצדם לא ראו אותו.

 

שתי הסירות הפליגו ממדינת האי קיריבטי ונסחפו כ-600 קילומטרים. הם פונו לבירת איי מרשל. המחלצים סיפרו כי הנער ששרד 11 יום בלב ים היה צמא כל כך, עד שבמהלך מסע ההישרדות שלו הוא נאלץ לשתות מי ים מלוחים.

חוסה אלברנגה ששרד 13 חודשים בים (צילום: AP) (צילום: AP)
חוסה אלברנגה ששרד 13 חודשים בים(צילום: AP)

שלושת הדייגים שהיו על הסירה האחרת אכלו טונה וכרישים ושתו דם של דגים. הם נמצאו סובלים מהתייבשות קשה. לפי דיווחים, הם נסחפו ללב ים בסירה שאורכה 4.5 מטר אחרי שהמנוע שלה התקלקל ותוקן – אבל אז אזל בו הדלק.

 

סיפורם של הארבעה מזכיר במעט את סיפורו של הדייג מאל-סלבדור חוסה אלברנגה, שבשנת 2014 הגיע על סירה לשונית אלמוגים באיי מרשל אחרי שנסחף בים במשך 13 חודשים. אלברנגה, שהיה אז בן 37, הפליג ממכסיקו ליום של ציד כרישים בדצמבר 2012, וסערה סחפה אותו אלפי קילומטרים ללב האוקיינוס. הוא ניצל הודות לאכילת דגים, ציפורים וצבים, עד שסירתו נפלטה לחוף. בחור צעיר שהיה איתו על הסירה – לא שרד את המסע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
היסחפות של 600 ק"מ
צילום: shutterstock
מומלצים