שתף קטע נבחר

הביס את צרפת ויוון: תפקיד בכיר לעמיר פרץ בזירה הבינלאומית

חבר הכנסת מהמחנה הציוני נבחר לסגן נשיא ארגון הפרלמנטים של מדינות הים התיכון. בארגון חברות בין היתר גם מדינות ערב שעמן אין לישראל יחסים. "בשקט בשקט אפשר לעשות פה פעולות חשובות מאוד", אמר ח"כ פרץ

 

ח"כ פרץ בטקס שבו נבחר לסגן נשיא PAM ()
ח"כ פרץ בטקס שבו נבחר לסגן נשיא PAM

 

ח"כ עמיר פרץ (המחנה הציוני) נבחר היום (ה') לתפקיד סגן נשיא ארגון הפרלמנטים של מדינות הים התיכון (PAM). הוא קיבל 49 קולות מתוך 61. בחירתו של ח"כ פרץ מהווה הישג לישראל בזירה הבינלאומית. אחת ההחלטות שעומדות על סדר יומה של ועידת הארגון היא ביקור של משלחת בראשות נשיא PAM ד"ר מוחמד ביאדילה וסגניו.

 

בארגון חברות כל מדינות הים התיכון, כולל מדינות ערביות ומוסלמיות כמו ירדן, סוריה, מצרים, אלג'יריה, מרוקו, טורקיה, לוב, תוניסיה, מאוריטניה ולבנון וכן מדינות אירופה. בפגישות הארגון משתתפים נציגי פרלמנטים מרחבי אירופה, המזרח התיכון וצפון אפריקה.

 

הארגון, אשר לו מעמד מיוחד באו"ם, קיים משנת 2005 ועוסק בנושאים מגוונים כגון שיתוף פעולה ביטחוני, מדיני וכלכלי וכן באתגרים משותפים כמו הגירה, שינויי אקלים וזכויות אדם.

 

מלבד ח"כ פרץ יצאה לכינוס הארגון בפורטוגל משלחת רשמית של הכנסת שכללה גם את ח"כ דב חנין, ח"כ לשעבר מגלי והבה שמשמש כשגריר נודד מטעם הארגון ושגרירת ישראל בליסבון ציקי רימון.

 

פרץ וחמישה מועמדים נוספים התמודדו על שלושה מקומות. הזוכים היו נציגי ישראל, מלטה וסרביה, והם גברו על נציגי יוון, צרפת ומונקו. "הארגון הזה משמש זירה ומפגש בין מדינות שבאופן רשמי אין להן יחסים דיפלומטיים, והארגון הזה שם לו למטרה ליצור תשתית של פעולות משותפות שמתעלמות מהמצב הפוליטי הקשה והמסובך במזרח התיכון", אמר ח"כ פרץ.

 

הוא הוסיף כי "כבר היום בדיונים היתיה הופעה משותפת של נציגי רשות החירום הלאומית מישראל ונציגים פלסטינים וירדנים שסיפרו על ההיערכות המשותפת להתמודדות עם רעידות אדמה. בשקט בשקט אפשר לעשות פה פעולות חשובות מאוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים