שתף קטע נבחר

ערוצים חדשים בשירותי עידן פלוס

צופים שמו לב שממירי עידן פלוס החלו לקלוט את הערוצים 20, 9, 24, הלא tv ו-1 hd. כעת השידורים במימון המדינה, בעוד שנה וחצי יופעלו על ידי מפעיל פרטי. מהרשות השנייה נמסר בתגובה: "אלה שידורי ניסיון שיימשכו 3 חודשים"

ערוצים 9 ו-20 התווספו לממיר: צופים שמו לב שלערוצי עידן פלוס נוספו ערוץ היהדות והמורשת והערוץ לדוברי רוסית. לצידם נוספו גם הערוץ לדוברי ערבית הלא tv, ערוץ המוזיקה 24 וערוץ הראשון hd. אלה נוספו לערוצים: 11, 22, 10, 23 ו-33 שכבר נקלטים במערך השידור הדיגיטלי הציבורי.

 

השידורים בערוצים ה"חדשים" מכונים test והם לא נקלטים עדיין בכל הארץ. ניתן לחפש את הערוצים הנוספים באופן הבא: יש להיכנס להגדרות הממיר ולבחור ב"חיפוש אוטומטי". החיפוש יבוצע באופן אוטומטי. לחילופין, אפשר להוסיף את הערוצים ידנית: בחיפוש ידני יש לבחור בהוספת אפיק, לפי אזור המגורים.

 

מערך עידן פלוס החל לפעול ב-2009 במטרה לספק שידור חינמי (למעט עלות הממיר), חלופה לכבלים וללוויין. יחד עם זאת בשל מיעוט ערוצים, מספר לקוחות עידן פלוס עומד על כ-230 אלף בלבד, חלקם לקוחות סלקום tv. תחזוק מערך האנטנות עולה לרשות השנייה כ-24 מיליון שקל בשנה.

 

נכון להיום, המדינה מחולקת לשני אפיקים. על מנת לצפות בערוצים החדשים, מנתניה דרומה יש להפעיל את אפיקים 26 ו-29. לאזור הדרום יש להוסיף את אפיק 28 ולאזור הצפון: אפיק 32. כעת הכללת הערוצים במערך השידורים החינמי נעשית במימון המדינה. בעוד שנה וחצי יופעלו על ידי מפעיל פרטי, כך לפי חוק ההסדרים.

 

אלי חיות ממנהלי אתר idanplus.tv שמקדם את השידור הציבורי החינמי מסר ל-ynet שהוספתם של הערוצים החדשים תאפשר לאוכלוסיות חדשות להצטרף למערך, "בעיקר דתיים ועולי ברית המועצות לשעבר.

 

"כמו כן צעירים ומשפחות רבות, יוכלו היום לעשות חישוב מסלול מחדש ולבחור בפתרון חינמי של 10 ערוצי בסיס ובעלות חד פעמית (ממיר ואנטנה) מה שיאפשר חיסכון של אלפי שקלים בשנה".

 

מהרשות השנייה נמסר בתגובה: "אלה שידורי ניסיון שיימשכו 3 חודשים"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים