שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הפיילוט הצליח: עוד גלגלי חניה יוצבו בירושלים

  הם יספקו 16-12 מקומות חניה בכל אזור שבו יש מחסור במרכז העיר ובהר החוצבים, כפי שהיה במחנה יהודה. בעירייה מאמינים שבכך ייווצרו מאות מקומות חניה

    

  כך פועל מתקן החניה    (צילום: עדן, החברה לפיתוח מרכז ירושלים)

  כך פועל מתקן החניה    (צילום: עדן, החברה לפיתוח מרכז ירושלים)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  פיילוט גלגל החניה בשוק מחנה יהודה שהחל בחודש נובמבר 2016 יורחב על ידי עיריית ירושלים למקומות נוספים, וזאת לאחר משובים חיוביים על הגלגל שמספק מקומות חניה לגובה. בכך מצפה העירייה להקל על מצוקת החניה בבירה.

   

  הגלגל תופס שני מקומות חניה אבל מספק מקום ל-12 עד 16 מכוניות. לאור הצלחת הפיילוט במחנה יהודה, שם נגרעו 800 מקומות בגלל ההתפתחות העירונית, החליטו בעירייה להפוך את הפרויקט לתוכנית עירונית כוללת שמטרתה לפתור בעיות חניה באזורים עסקיים. במסגרת התוכנית צופים בעירייה תוספת של מאות מקומות חניה במרכז העיר, בהר חוצבים, גבעת שאול ותלפיות. בטווח המיידי תציב העירייה שני מתקנים באזור התעשייה הר חוצבים שסובל ממצקת חניה, והוספת מתקן החניה הקיים בבית מזיא.

  מתקן החניה בפעולה (צילום: עדן, החברה לפיתוח מרכז ירושלים) (צילום: עדן, החברה לפיתוח מרכז ירושלים)
  מתקן החניה בפעולה(צילום: עדן, החברה לפיתוח מרכז ירושלים)
   

  המתקן לחניה. זמני עד להקמת קווי הרכבת הקלה החדשים (צילום: דניאל אליאור) (צילום: דניאל אליאור)
  המתקן לחניה. זמני עד להקמת קווי הרכבת הקלה החדשים(צילום: דניאל אליאור)

   (צילום: דניאל אליאור) (צילום: דניאל אליאור)
  (צילום: דניאל אליאור)

  המתקנים החדשים יעבדו בממשק משותף עם חברות "פנגו" ו"סלופארק" כדי לאפשר תשלום מהטלפון החכם. בעירייה מדגישים כי הפתרון זמני לטווח של 7-6 שנים ומיועד לפתור את המצוקה של חניית כלי רכב פרטיים בטווח הביניים עד שיופעלו בעיר שלושה קווי רכבת קלה לאורכה ולרוחב.

   

  "מצוקת החניה במרכז העיר ובאזורים עסקיים מוכרת וקשה. אני שמח כי פיילוט החניה אותו יזמתי לפני מספר חודשים בחניון בית מזיא עומד להתרחב. אני מאמין כי מתקני הקרוסלה יוכלו להוסיף מאות מקומות חניה באזורים עסקיים עמוסים ולאפשר חיזוק אזורי התעסוקה והמסחר והגדלת הפדיון בעסקים ברחובות העיר ולא רק בקניונים", אמר סגן ראש העיר ירושלים, עופר ברקוביץ, מי שעומד מאחורי הקמת המתקנים.

   

  ראש העיר ירושלים ניר ברקת ציין כי "אנחנו מפתחים לטובת התושבים פתרונות חניה יצירתיים וחדשניים כמו מתקני חניה לגובה. אנו מתכוונים להרחיב את השימוש במתקנים לאזורים נוספים במרכז העיר ובשטחי התעסוקה והמסחר המרכזיים, לרווחתם של תושבי ומבקרי ירושלים".


  פורסם לראשונה 26/02/2017 22:26

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עדן, החברה לפיתוח מרכז ירושלים
  מתקן החניה בירושלים
  צילום: עדן, החברה לפיתוח מרכז ירושלים
  מומלצים