שתף קטע נבחר

בתגובה לירי הרקטה: צה"ל תקף יעדים בעזה

חיל האוויר תקף מטרות חמאס בעקבות הרקטה, שהייתה הרביעית שנורתה בחודש האחרון לשטח ישראל. בעזה דיווחו על לפחות חמש תקיפות וארבעה פצועים בינוני. חמאס: "לא נאפשר כפיית משוואות חדשות על ההתנגדות, יהיה המחיר אשר יהיה". ליברמן: מציע לחמאס לעשות סדר ולהירגע

 

הירי - והתגובה: כלי טיס של חיל האוויר תקפו בצהריים (ב') יעדים ברצועת עזה בתגובה לירי הרקטה ששוגרה הלילה והתפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב. התקיפות בוצעו נגד מוצבים ליד מחנה הפליטים נוסיראת, וכן ביעדים בדרום הרצועה ובצפונה. מדובר צה"ל נמסר כי כלי הטיס תקפו חמש מטרות חמאס ברחבי הרצועה.

 

לפי מקורות בעזה, עד כה נרשמו 15 תקיפות ברחבי הרצועה וארבעה פצועים בקרב אנשי חמאס באורח בינוני בתקיפות במזרח רפיח. משרד הפנים בעזה קרא לאזרחים לא להתקרב למקומות שהותקפו. בחמאס הגיבו אחר הצהריים לתקיפות: "אנחנו מטילים על ישראל את האחריות המלאה להמשך ההסלמה המסוכנת נגד רצועת עזה, שנועדה לפגוע בהתנגדות הפלסטינית ובתושבים שלנו ברצועה. המשך הפגיעה במוצבי ההתנגדות והניסיון המכוון לפוצץ את המצב ברצועת עזה הם דברים שלא ניתן לאפשר או לקבל כפיית משוואות חדשות על ההתנגדות, יהיה אשר יהיה המחיר".

 

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר בתגובה: "אני רוצה לחזור למדיניות שקבעתי במשרד הביטחון מאז כניסתי. אין לנו שום רצון או כוונה ליזום מהלך צבאי ברצועת עזה. אבל גם אין לנו שום כוונה לספוג טפטופים. לא נכנס לפינג פונג של ירי וירי נגד. אני מציע לחמאס לקחת אחריות, ולעשות סדר ולהירגע".


תקיפת צה"ל ברצועה, היום  ()
תקיפת צה"ל ברצועה, היום

אזור נפילת הרקטה לפנות בוקר ()
אזור נפילת הרקטה לפנות בוקר
 

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב פולי מרדכי, אמר בתגובה: "המשך ערעור השקט בגבול עם עזה ידחוף את ישראל להגיב באופן נחוש. ישראל לא רוצה בהסלמה, אך לא יכולה להבליג על הירי שבוצע בלילה מעזה, ולכן צה"ל נאלץ לתקוף היום. פעולות הטרור של חמאס נגד ישראל לא פוסקות. החל מירי, המשך בתמיכה בפעולות טרור באיו"ש וכלה בניצול שפל ובזוי של הסיוע ההומניטרי. אנו חוזרים ומדגישים כי כל ניסיון לשימוש במנהרות יוביל למותם של יושביהן".

 

הרקטה אותרה הבוקר בשטח חקלאי סמוך לקיבוץ בשטח המועצה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. זו הייתה הרקטה הרביעית שמתפוצצת בשטח ישראל בחודש האחרון. בשבוע שעבר התפוצצו שתי רקטות ששוגרו מחצי-האי סיני סמוך לגבול מצרים באזור המועצה האזורית אשכול. לא היו נפגעים בתקרית. שיגור הרקטות בוצע על רקע טענות דאעש כי מל"ט ישראלי חיסל חמישה מאנשי הארגון ברפיח המצרית.

 

בתחילת החודש נפלה רקטה באזור אילת ושלוש רקטות נוספות יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל. למחרת קיבלה שלוחת דאעש בסיני את האחריות לירי. כשעתיים לאחר הירי אל אילת, דיווח משרד הבריאות של חמאס בעזה על שני הרוגים וחמישה פצועים בתקיפה של ישראל באזור רפיח.

 

שלושה ימים לאחר מכן, נורתה רקטה לאזור המועצה האזורית חוף אשקלון. צה"ל תקף שלוש עמדות חמאס בצפון הרצועה בתגובה לירי לעבר עוטף עזה באמצעות טנקים וכלי טיס של חיל האוויר.


פורסם לראשונה 27/02/2017 13:05

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים