שתף קטע נבחר

ניסנקורן על ההקלטות: "הוכיחו שהעובדים לא מעניינים את יחימוביץ' וכבל"

יו"ר ההסתדרות הגיב באירוע שבתרבות להקלטות שחשפו את "הדיל" בין ח"כ איתן כבל לחברת מפלגתו שלי יחימוביץ': "הם שיקרו לציבור ארבע פעמים". כבל הגיב: "מנסים בשיטות של מאפיה למנוע מחברי ההסתדרות לבחור את מנהיגתם"

 

אחרי שנחשף "הדיל" בין המועמדת לראשות ההסתדרות שלי יחימוביץ' לבין ח"כ איתן כבל, שהוקלט על ידי חברי סיעתו בהסתדרות מודה כי נסגר "דיל" שבמסגרתו יחימוביץ תתמוך בו במירוץ לראשות העבודה והוא יתמוך במועמדותה מול היו"ר המכהן אבי ניסנקורן, נמשכו היום (שבת) חילופי האשמות בין הצדדים.

 

ניסנקורן התארח באירוע שבתרבות בחולון עם נחמה דואק וכינה את כבל ויחימוביץ' שקרנים. "הם הפכו את ההסתדרות לשדה משחק פוליטי", אמר יו"ר ההסתדרות. "ההקלטות מוכיחות שלא מעניינים אותם העובדים וההסתדרות".

תוקף את "הדיל". יו"ר ההסתדרות ניסנקורן (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
תוקף את "הדיל". יו"ר ההסתדרות ניסנקורן(צילום: אלכס קולומויסקי)

ניסנקורן המשיך ואמר כי "כבל ויחימוביץ' שיקרו לציבור ארבע פעמים. הם שיקרו פעם אחת לי כשאני אמרתי שיש 'דיל' והם הכפישו אותי, הם שיקרו פעם שנייה כשאחרים אמרו שיש 'דיל' והם הכפישו אותם, הם שיקרו פעם שלישית כשהתפרסם הסרטון בחמישי והם הכחישו ופעם רביעית כשהתפרסם המסמך אתמול שמוכיח את הדיל והם עדיין מכחישים".

 

יו"ר ההסתדרות ציין עוד כי "מותר לעשות דילים ובפוליטיקה יש הסכמים קואליציוניים, אבל אסור לשקר לציבור ומה שקרה מאוד מאוד חמור. הבעיה היא שהם עושים דברים בהסתר. מי שמסתיר יש לו מה להסתיר, והדבר השני הוא שההסתדרות לא מעניינת אותם".

 

לסיכום אמר ניסנקורן כי "בסוף מנהיגות נמדדת בערכים, במעשים וביכולות להוביל ולהביא לתוצאות. מה שאני אומר אני מקיים ואני בא עם תוצאות. שלי היססה חודשים שלמים, היא חיכתה למתנה - או ראשות ההסתדרות או ראשות מפלגת העבודה. בשבילה זה מקפצה, אבל אני מברך על הבחירות, יש הליך דמוקרטי והציבור יחליט".

 

כבל מיהר להגיב לדבריו של יו"ר ההסתדרות: "גם בשבתרבות לא מהססת הבובה על חוט שנקראת עו"ד אבי ניסנקורן לצטט את דברי משפחת עיני שהיא המשפחה השלטת בהסתדרות. מועמדותה של ח"כ שלי יחימוביץ מטילה אימה על המשפחה השלטת ועל נושא כליהם עו"ד אבי ניסנקורן ולכן הם מנסים בכל השיטות של המאפיה למנוע מ-530 אלף חברות וחברי הסתדרות לבחור את מנהיגתם".

 

ביום שישי בערב נחשף בערוץ 2 ובערוץ 10 כי בין השניים אף נחתם מסמך שממנו עולה כי השניים התחייבו לשתף פעולה ולתמוך האחד בשנייה. למרות הפרסום המשיכו יחימוביץ' וכבל להכחיש את עצם "הדיל" וכבל אף טען כי הדברים שעולים מההקלטה היו משאלת לב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יובל חן
אבי ניסנקורן
צילום: יובל חן
מומלצים