שתף קטע נבחר

הבחירות לראשות העבודה יתקיימו ב-3 ביולי

התאריך האחרון להגשת מועמדות יהיה 1 במאי, ואם לא תהיה הכרעה - ייערך סיבוב שני ב-13 ביולי. בינתיים מתמודדים השר לשעבר גבאי וח"כ בר-לב נגד היו"ר המכהן הרצוג - אך שמות נוספים צפויים להצטרף למרוץ

 

יו"ר המפלגה, ח"כ יצחק הרצוג (צילום: יואב דודקביץ') (צילום: יואב דודקביץ')
יו"ר המפלגה, ח"כ יצחק הרצוג(צילום: יואב דודקביץ')
לאחר סוף שבוע שבו הודיעו רשמית השר לשעבר אבי גבאי וח"כ עמר בר-לב כי יתמודדו על ראשות מפלגת העבודה, הודיעה מזכירות המפלגה שהתכנסה היום (א') כי הפריימריז ייערכו ב-3 ביולי. לפי שעה מתמודד יו"ר המפלגה, ח"כ יצחק הרצוג, רשמית מול שני מתמודדים, אך מסתמן כי ח"כים נוספים יודיעו גם הם על כוונתם להצטרף למרוץ עד לסגירת הגשת המועמדות בעוד כחודשיים.

 

עוד נמסר ממזכירות המפלגה כי אם בסיבוב ראשון בפריימריז לא יקבל אף מועמד יותר מ-40 אחוזי תמיכה, יתקיים סיבוב שני עשרה ימים לאחר מכן, ב-13 ביולי, בין שני המועמדים שהגיעו למקומות. תום מועד הגשת המועמדות לראשות המפלגה נקבע על 1 במאי.

מתמודד על ראשות העבודה. השר לשעבר אבי גבאי (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מתמודד על ראשות העבודה. השר לשעבר אבי גבאי(צילום: מוטי קמחי)
גם במרוץ. ח"כ עמר בר לב (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
גם במרוץ. ח"כ עמר בר לב(צילום: ירון ברנר)

בנוסף הוחלט, לנוכח חשיפת העסקה בין הח"כים שלי יחימוביץ' לאיתן כבל בבחירות לראשות ההסתדרות, כי ייקבעו כללים מחייבים לנציגי המפלגה במוסדות השונים, בהם ההסתדרות.

 

החלטות המזכירות מתפרסמות זמן קצר לאחר שכמה מועמדים כבר הכריזו כי יתמודדו על ראשות המפלגה מול היו"ר המכהן הרצוג. בסוף השבוע האחרון הודיע ח"כ עמר בר-לב כי יתמודד לתפקיד, ומיד אחריו הודיע גם השר לשעבר, אבי גבאי, שפרש מסיעת כולנו והצטרף רק לאחרונה לשורות מפלגת העבודה, כי בכוונתו להתמודד על התפקיד.

 

מלבד בר-לב וגבאי, גם ח"כ עמיר פרץ כבר אמר לא מכבר שבכוונתו להתמודד לראשות המפלגה וח"כ אראל מרגלית, שעוד לא הכריז רשמית על הצטרפותו למרוץ, צפוי להודיע רשמית גם הוא על כוונתו לעמוד בראש המפלגה. ח"כ איתן כבל, שהדיל בינו לבין יחימוביץ' נחשף בשבוע שעבר, עוד לא הבהיר סופית האם בכוונתו להתמודד.

 

מלבד ההיערכות לבחירות לראשות המפלגה אישרה המזכירות גם את המשך שיתוף הפעולה עם מפלגת התנועה בראשות ציפי לבני – החלטה שתובא לאישור ועידת המפלגה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ'
יו"ר העבודה, ח"כ יצחק הרצוג
צילום: יואב דודקביץ'
מומלצים