שתף קטע נבחר

הנאשם בהצתה בדומא סירב לשבת עם חילוני - והוכנס לצינוק

עמירם בן אוליאל, הנאשם המרכזי ברצח בני משפחת דוואבשה, הוכנס לשבוע לצינוק לאחר שסירב לשהות באותו תא עם אסיר חילוני. בכלא סירבו לבקשה ובשבוע שעבר לא הסכים בן אוליאל להיכנס לתא, הועמד לדין משמעתי - ונענש

עמירם בן אוליאל, הנאשם המרכזי בהצתת הבית בכפר דומא וברצח בני משפחת דוואבשה, סירב להיכנס לתא שלו בכלא ונשלח לשבעה ימים בצינוק. הסיבה - סירובו לשבת באותו תא עם אסיר חילוני.

 

מאז שנעצר מוחזק בן אוליאל בכלא השרון. לפני כשבוע הוכנס לתאו שותף חילוני ובן אוליאל ביקש שיחליפו אותו מכיוון שהוא מחלל שבת ולא שומר על כשרות. לאחר שבקשתו לא נענתה, שיגר פרקליטו, עו"ד עדי קידר, מכתב להנהלת הכלא.

 

"השהות של אסיר שאינו שומר שבת יחד עם מרשי בתא פוגעת בחופש הדת וברגשות הדת של מרשי. לאור האמור אבקש להחזיר את המצב לקדמותו בו השותף של מרשי הינו שומר תורה ומצוות", כתב עו"ד קידר, אך הבקשה לא נענתה.

 

ביום חמישי האחרון סירב בן אוליאל להיכנס לתאו מכיוון ששותפו לא הוחלף. הוא הועמד לדין משמעתי ונידון לשבעה ימים בצינוק. עו"ד קידר מסר בתגובה: "מרשי מנהל אורח חיים חרדי והכנסתו לתא בו מחוללת השבת פוגעת בצורה חריפה בזכויותיו".

 

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה: "שיבוץ האסירים בתא נעשה משיקולי ביטחון של הגורמים המקצועיים בבית הסוהר ובהתאם למגבלות. עם החלת ההחלטה, האסיר סירב להיכנס לתא ובכך הפר את הסדר והמשמעות בבית הסוהר ועל כן נשפט בהתאם לפקודה".

 

עורך דינו של בן אוליאל, עזריאל פרידנברג מארגון "חוננו", הגיש בג"ץ בדרישה לאפשר לו לשמור שבת וכשרות בעקבות החלטת שב"ס להכניס לתאו שותף חילוני. בין היתר נכתב בעתירה כי "שב"ס כפה על העותר חילול שבת למהדרין בכך שהכניס לתאו בהפרדה, אסיר המנהל אורח חיים חילוני מובהק כולל שימוש בטלוויזיה בשבת וחג, ללא הקפדה על כשרות בין בשר לחלב, ובכך כפה על העותר חילול שבת ושבירת כשרות וכיוצא בזה".

 

עו"ד פרידנברג מוסיף כי לא רק ששב"ס אינו מציע פתרון למצב, אלא אף בחר להעניש בעונש המחמיר ביותר את בן אוליאל ולהכניסו לבידוד למשך שבוע, כאשר בגדיו לגופו והוא אינו מורשה לקבל בגדים או ציוד מתאו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
עמירם בן אוליאל
צילום: רויטרס
מומלצים