שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ראשי מכינות נגד הרב לוינשטיין: "זלזל ובז ללוחמות בצה"ל"

  28 ראשי מכינות קדם צבאיות ומכינות תורניות פרסמו מכתב המגנה את דבריו של ראש מכינת "בני דוד", הרב יגאל לוינשטיין, שיצא נגד הלוחמות בצה"ל. הרבנית מיכל נגן, ראש המכינה לבנות דתיות "צהלי": "רעדתי מצער ומבושה על דבריך שנאמרו לפני ארון הקודש"

   

   

  הנאום של הרב לוינשטיין

  הנאום של הרב לוינשטיין

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  קריאה לראש המכינה שהתבטא נגד לוחמות בצה"ל לחזור בו מדבריו: 28 ראשי מכינות קדם צבאיות ומכינות תורניות גינו את דבריו של ראש מכינת "בני דוד" בעלי, הרב יגאל לוינשטיין, שעורר שוב סערה ואחרי "נאום הסוטים" אמר הפעם כי נשים כאלה "לא חמות" ותהה מי יסכים להתחתן איתן.

   

  מכתב הגינוי שפרסמו ראשי המכינות בתגובה לנאום לוינשטיין

   

  "הרב לוינשטיין הרשה לעצמו בהרצאה לזלזל, לבוז וללעוג לחיילות ולקצינות המשרתות בצה"ל, ואף להגדיר אותן בהגדרות שאינן ראויות", כתבו ראשי המכינות. "מפעל המכינות מהווה ביטוי נפלא ליכולתה של הציונות, הדתית והכללית, לקדם יחד שותפות של אמת, איחוד לבבות ואחדות העם, חרף חילוקי הדעות והעמדות בינינו".

   

  הרב יגאל לוינשטיין. ראשי המכינות: "יוצר פילוג" ()
  הרב יגאל לוינשטיין. ראשי המכינות: "יוצר פילוג"

  במכתב ציינו ראשי המכינות כי "השימוש בביטויים פוגעניים ובסגנון לעגני לתפיסה החילונית ולנשים הבוחרות לשרת את עמן בצה"ל, יוצר פילוג, סותר את עקרונות השיתוף ואת אינטרס כלל המכינות - לא זו דרכנו. אנו מסתייגים מדברי הרב לוינשטיין וקוראים לו לחזור מן הדברים ולהקפיד לנהל דיונים ומחלוקות ללא זלזול ופגיעה בזולת".

   

  על המכתב חתומים בין היתר ארבעה ראשי מכינות דתיות: הרב יצחק ניסים - ראש המכינה הקדם-צבאית "אלישע"; הרבנית מיכל נגן - ראש המכינה לבנות דתיות "צהלי"; הרב ניר יהודה - ראש מכינת "לפידות" ואמיתי פורת - מזכ"ל הקיבוץ הדתי ומייסד מכינת "יונתן".

   

  "לוינשטיין הופך בלתי רלוונטי ומוקצה"

  הרבנית נגן אף שיגרה מכתב מחאה פרטי שכתבה לרב לוינשטיין, ובו טענה: "רעדתי מצער ומבושה על דבריך שנאמרו לפני ארון הקודש. הרגשתי שם שמיים מתחלל. קצתי בדברי תורה שאינם מייצגים את האמת ואת השלום. קצתי בשיחות של גברים האומרים ל'בנות' מה הן צריכות לעשות ולחשוב".

   

  הרב לוינשטיין נגד ההומואים: "סוטים"

  הרב לוינשטיין נגד ההומואים: "סוטים"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  לדברי נגן, המלחמה נגד מגמת ערבוב נשים וגברים בלוחמה היא "חשובה וצודקת", אך "השפה הקיצונית" (כהגדרתה) שאימץ לוינשטיין מעמיקה את ההבנה ש"הרבנים הם לא פרטנרים", והופכת את ראש המכינה בעלי ל"יותר ויותר בלתי רלוונטי" ול"מוקצה מחמת קנאות". עוד כתבה לו: "הצבא הוא לא שלך, הרב יגאל, כשם שהוא לא של החילוניים הליברליים או של הנשים".

   

  "לא יתכן שנריץ בדיחות על חשבונן של אלפי נשים", כתבה הרבנית נגן והוסיפה: "שיח על אהבה צריך להיעשות באהבה ושיח על זוגיות צריך להיעשות מתוך כבוד לזולת. ובדבריך אהבה לא שמעתי. גם לא כבוד". לדבריה, היא בוכה על תלמידיו של לוינשטיין, "הצוחקים להלצות שנאמרות על אחיותיהן, חברותיהן, לעיתים גם אמהותיהן שבבית", אך יחד עם זאת ציינה כי שומעי לקחו של רב זה "מתמעטים והולכים".

   

  לוינשטיין התמקד בהרצאתו בגיוסן של בוגרות החינוך הדתי – תופעה מתחזקת שמדאיגה רבנים בחוגים השמרניים במגזר. "הנשים שלנו קדושות וצנועות", אמר לתלמידים. "זה אומר שאישה לא יכולה לעבוד? שתעבוד מה שהיא רוצה. אבל מה המשימה (שלה, ק"נ)? אומרת הגמרא: לבנות את הדור הבא. זה מוטל עליהן. רק הנשים הקדושות שלנו יודעות לעשות את זה. מה היא תהיה, מפקדת פלוגה? זו שאלה של שיגעון, זה שייך לבית משוגעים".

   

   

  בהמשך הוסיף: "עזבו את החילונים - זה ילדה דתית. שיגעו לנו את הילדות, מגייסים לנו אותן לצבא. הן נכנסות יהודיות - הן לא יהודיות בקצה, לא במובן הגנטי. כל מערכת הערכים שלהן תשתבש, סדרי עדיפויות, בית-קריירה, ישגעו את כולם. אנחנו לא מוכנים, אסור להסכים לזה".

   

  הוא קרא למתגייסים להתחתן בגיל צעיר עם אישה "חמה", ומיד הדגיש - "חמה בדוסיות". הוא הוסיף לעקוץ: "ודאי שהיא חמה, כי היא אישה. היא לא שירתה בקרקל - אחרת איך תהיה חמה?".

   

  שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר כי בעקבות דבריו של לוינשטיין, ייבחן מעמדו בצה"ל. "מאז הקמת המדינה נשים שירתו בצה"ל ותרמו תרומה עצומה לביטחון ישראל", אמר אתמול ליברמן. "ההשתלחות של הרב לוינשטיין היא לא רק פגיעה בנשים בישראל, אלא פגיעה בצה"ל, במורשת של צה"ל ובערכים הבסיסיים של מדינת ישראל. כשאחזור לארץ מהביקור בוושינגטון נשקול מחדש את מעמדו של הרב לוינשטיין והכשירות שלו להכין צעירים לשירות בצה"ל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים