שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הקרנף טיבור מת בקרבות שליטה בספארי בר"ג
  יממה לאחר שהסיפור על הקרנף שניצוד בגן חיות זעזע את צרפת, טרגדיה גם בארץ: הקרנף טיבור, שנקרא על שם צלם הספארי, מת לאחר שהתקוטט עם הקרנף ציון. "לעולם לא נשכח אותך", אמרו בספארי על הקרנף שניסה לברוח בשנה שעברה מגן החיות. תיעוד: קרבות השליטה לפני המוות

   

  קרב לפני המוות: טיבור וציון במאבקי שליטה    (באדיבות הספארי ר''ג)

  קרב לפני המוות: טיבור וציון במאבקי שליטה    (באדיבות הספארי ר''ג)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  יממה לאחר שהסיפור על הקרנף שניצוד בגן חיות בצרפת זעזע את העולם, מת בספארי הקרנף טיבור, במהלך קרבות שליטה מול קרנף אחר. טיבור, קרנף רחב שפה, היה בן תשע וחצי שנים במותו. הוא נקרא על שמו של צלם הספארי טיבור יגר. צפו בתיעוד מלחמות השליטה בין שני הקרנפים, לפני מותו הטראגי של טיבור.

   

  בספארי אמרו כי בתקופה האחרונה נצפה טיבור מתקוטט מדי פעם עם הקרנף ציון, כחלק ממאבקי שליטה ודומיננטיות המאפיינים קרנפים שהגיעו לגיל בגרות. בשל המתיחות ששררה בין השניים, טיבור היה עתיד לצאת בשבועות הקרובים מהספארי לגן חיות ברוסיה, אך היום (ד') בשעות אחר הצהריים נלחמו השניים בצורה קשה, ובמסגרת ההתקוטטות מצא טיבור את מותו.

   

  טיבור נמלט מהספארי, לפני שנה    (צילום: ספארי ר"ג)

  טיבור נמלט מהספארי, לפני שנה    (צילום: ספארי ר"ג)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:


  טיבור. מת בגיל 9 (צילום: טיבור יגר, ספארי ר''ג) (צילום: טיבור יגר, ספארי ר''ג)
  טיבור. מת בגיל 9(צילום: טיבור יגר, ספארי ר''ג)

  טיבור בצעירותו, משמאל (צילום: טיבור יגר, ספארי ר''ג) (צילום: טיבור יגר, ספארי ר''ג)
  טיבור בצעירותו, משמאל(צילום: טיבור יגר, ספארי ר''ג)
   

  טיבור וציון, בקרבות השליטה לפני המוות (צילום: באדיבות הספארי ר''ג) (צילום: באדיבות הספארי ר''ג)
  טיבור וציון, בקרבות השליטה לפני המוות(צילום: באדיבות הספארי ר''ג)

  "כולנו כואבים ומבכים את מותם המצער של שני קרנפים רחבי שפה בגני חיות באירופה, יום אחרי יום - ומתחייבים להמשיך במאמצים לרביית הקרנפים, שמצבם בטבע הולך ומחמיר עד לכדי סכנת הכחדה", אמרו בספארי. "נתגעגע אליך טיבור. לעולם לא נשכח אותך".

   

  לפני שנה ויומיים עלה טיבור לכותרות כשנמלט משטח הספארי ברמת גן. היונק הגדול התקדם אז מאזור השטח הפתוח שבו שוהים הקרנפים וחיות בר נוספות לעבר שער הכניסה הראשי. המאבטחים במקום הבחינו מתקדם במהירות לעבר אזור השער ואז יוצא בקצב איטי החוצה. למקום הוזעקו שני מטפלים שהיו בעיצומו של איסוף האריות ואלו סייעו להשיב אותו פנימה.

  מת בקרב עם ציון. טיבור (צילום: טיבור יגר, ספארי ר''ג) (צילום: טיבור יגר, ספארי ר''ג)
  מת בקרב עם ציון. טיבור(צילום: טיבור יגר, ספארי ר''ג)

  השבוע נרשם בצרפת ציון דרך מדאיג מאוד, כשלראשונה ניצוד קרנף רחב שפה בגן חיות באירופה. וינס, קרנף נדיר בן ארבע שנים, נורה על ידי ציידים בלתי חוקיים שחדרו אל חצר הקרנפים בגן החיות טוארי במערב צרפת. הקרנף נמצא ללא רוח חיים ליד בית הלילה על ידי המטפל שלו בגן החיות, המרוחק כ-50 קילומטר מפריז.

   

  לדברי גן החיות, ככל הנראה שני חשודים פרצו אל המקום ונכנסו אל בית הלילה של הקרנף. מצלמות אבטחה וגם נוכחותם של חמישה עובדים שישנו בשטח גן החיות, לא מנעו מהציידים לירות בקרנף שלוש פעמים ולנסר בעזרת מסור את הקרן הגדולה.

   

  הקרנפים רחבי השפה נחשבים ליונקים היבשתיים הגדולים בעולם אחרי הפילים ועשויים להגיע למשקל של עד כשלושה טון. מרבית מהאוכלוסיה מצויה בארבע מדינות בלבד - דרום אפריקה, נמיביה, זימבבואה וקניה. מספרם מונה כיום למעלה מ-20 אלף פרטים, בהשוואה למינים אחרים של קרנפים, המצויים בסכנת הכחדה חמורה וחלק מצויים על סף הכחדה מהטבע. למרות זאת, הם מוגדרים כתת מין שעתידו בסכנה בטבע עקב ציד לא חוקי.

   

  הגורם המרכזי לציד הוא סחר בקרני היונקים הגדולים. על פי הרפואה הסינית המסורתית, הקרניים מכילות חומר שעשוי להגביר את האון הגברי, לטפל בבעיות פוריות ואף לסייע במיגור מחלת המלריה. מחירה של קרן קרנף עשוי להגיע בשוק השחור למחיר של כ-60 אלף דולר לקילוגרם. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: באדיבות הספארי ר''ג
  טיבור מול ציון
  צילום: באדיבות הספארי ר''ג
  מומלצים