שתף קטע נבחר

בכיר במערכת המשפט חשוד במעורבות בפרשת השיימינג לעובדי ציבור

היועץ המשפטי של הנהלת בתי המשפט, עו"ד ברק לייזר, נחקר באזהרה בחשד להוצאה אסורה של מסמכים. חומרים שנתפסו בחקירה הצביעו כי היה בקשר עם מעורבים בפרשה שבה בלוגרים חשודים בהכפשת עובדים סוציאליים

בכיר במערכת המשפט חשוד בהדלפה מתוך חקירה: היועץ המשפטי של הנהלת בתי המשפט, עו"ד ברק לייזר, נחקר באזהרה לפני כמה ימים בחשד להוצאה אסורה של מסמכים מתוך המערכת המשפטית.

 

במשטרה ציינו כי מדובר בחקירה בפרשה 338, שעניינה עבירות באמצעות המחשב הכוללות פגיעה בפרטיות, פרסומים כוזבים ועוד. עוד צוין כי הגורם הבכיר בההנהלת בתי המשפט נחקר ביום חמישי שעבר ובתום חקירתו שוחרר בתנאים מגבילים.

 

במסגרת חקירת "פרשת הטרור הרשתי" - בלוגרים שעל פי החשד הכפישו עובדים סוציאליים ונעצרו - נתפסו חומרים שהצביעו על כך שגם הבכיר היה בקשר עם אחד המעורבים בפרשה.

 

בחודש שעבר דווח כי המשטרה עצרה שישה חשודים במסע הכפשות אינטרנטי נגד גורמי רווחה, שוטרים, רופאים ושופטים שהיו מעורבים בהליכים שהביאו להוצאת ילדים מבתי הוריהם בשל סכנה שנשקפה להם. בין העצורים עורך דין, איש מחשבים ועוד דמויות המוכרות במאבקן ברשויות, והם חשודים בעבירות של פגיעה בפרטיות, עבירות מחשב, עבירות מין ועוד.

 

לפי החשד, המעורבים הפיצו ברשת תמונות מעובדות של הגורמים שאותם רצו להכפיש, וכן פרסמו דברי כזב על אודותיהם. חקירת המשטרה התבססה על מאות דפי אינטרנט שמטרתם על פי החשד הייתה להלך אימים על הקורבנות ולגרום להם לפעול בהתאם.

 

החקירה מנוהלת על ידי מפלג ההונאה של מחוז מרכז, ובמסגרתה כאמור עו"ד לייזר עוכב לחקירה לפני כמה ימים. במשטרה בודקים אם גורמים נוספים במערכת המשפטית היו מעורבים במקרה, וסייעו לבלוגרים שחשודים בהפעלת "טרור רשתי".

 

מדוברות בתי המשפט נמסר כי "מדובר בחקירת משטרה שהנהלת בתי המשפט אינה יכולה להתייחס אליה. יובהר כי היועץ המשפטי של הנהלת בתי המשפט, עו"ד ברק לייזר, לא נעצר ואף לא הושם במעצר בית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים