שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אוסטרליה: הכניסה לילדים לא מחוסנים לגני הילדים - אסורה

  אחרי קליפורניה, מודיע ראש ממשלת אוסטרליה מלקולם טורנבול על חוק חדש שיאסור על ילדים לא מחוסנים להיכנס לגני ילדים. על פי הסקרים באוסטרליה, כ-5% מההורים לא מחסנים את ילדיהם

  סכנת הילדים הלא מחוסנים: ממשלת אוסטרליה עומדת לחוקק חוק שיאסור על כניסת ילדים לא מחוסנים לגנים. זאת במטרה להפחית את סכנת ההדבקה במחלות זיהומיות ממחלות מסוכנות. על פי ההערכות, כ-5% מההורים באוסטרליה מסרבים לחסן את ילדיהם.

   

  ראש ממשלת אוסטרליה, מלקולם טורנבול, ציין מקרה בו תינוק מת ממחלת השעלת, נגדה קיים חיסון ואמר: "אין כאן עניין תיאורטי. מדובר בחיים ומוות. הורים שמסרבים לחסן את ילדיהם מסכנים לא רק את ילדם שלהם אלא את כל הסובבים אותם".

   

  ראש ממשלת אוסטרליה טרנבול. "חיים ומוות" (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  ראש ממשלת אוסטרליה טרנבול. "חיים ומוות"(צילום: EPA)

   

  קראו עוד:

  חיסונים לילדים: ברור מאליו? לא לכולם

  החיסון נגד שפעת גורם למחלה להתפרץ? 9 מיתוסים

   

  חיסון ילדים אינו חובה באוסטרליה, אולם סירוב לחסן הוא פרובלמטי: שלוש מדינות אוסטרליות, קווינסלנד, ניו סאות' ווילס ו-ויקטוריה, כבר אסרו על שילוב ילדים לא מחוסנים בגנים.

   

  לפני כשנתיים הודיע מושל קליפורניה כי אישר את הצעת החוק האוסרת על כניסת ילדים לא מחוסנים למוסדות חינוך. במקרים נדירים בהם מצב בריאותו של הילד מונע ממנו להתחסן, יקבלו הילדים אישור מיוחד להיכנס למעון, לגן או לבית הספר.

   

  החוק החדש אותו אישר מוקדם יותר הסנאט במדינה, נולד בעקבות מגיפת החצבת שהתפרצה קודם לכן בדיסנילנד, בעקבותיו נדבקו במחלה הקשה מאות אנשים.

   

  בישראל לא מתכוונים לאסור על כניסת ילדים לא מחוסנים למוסדות החינוך אולם שיעור המתחסנים הוא מהגבוהים בעולם ומגיע למעל 95%.

   

  יותר מ-60% מההורים תומכים בחיסון כתנאי לכניסה לבמער' החינוך

  סקר שערכה ההסתדרות הרפואית לפני מספר חודשים, הראה כי 66% מההורים תומכים בהצגת תעודת חיסונים לפני כניסה לגן או לבית הספר, על מנת להקטין את שיעור התפרצות המחלות.

   

  סרבני החיסונים. מתוך סקר ההסתדרות הרפואית ()
  סרבני החיסונים. מתוך סקר ההסתדרות הרפואית

   

  בחלוקה למגזרים, נמצא כי 90% מההורים במגזר היהודי סבורים שיש לחייב הצגת תעודת חיסונים מלאה לפני הכנסת ילד למערכת החינוך, בהשוואה ל-61% מההורים במגזר הערבי.

   

  מרבית הנשאלים – 76%, סבורים כי משרד הבריאות וארגוני הרופאים אינם עושים די כדי להגביר את ההסברה על חשיבות החיסונים. מרבית הסבורים כי ההסברה בישראל אינה מספיקה הם הורים לילדים בגילאי 4-6 במגזר היהודי.

   

  צפו: עימות סוער באולפן ynet על חיסוני הילדים

   
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  בלי חיסון לא נכנסים לגן
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים