שתף קטע נבחר

מבחנות שרופות, קירות מפויחים. זה המקום שבו נרצחה האחות בחולון

במשך יותר מ-30 שנה שירתה טובה קררו בת ה-55 מחולון את תושבי העיר כאחות במרפאת קופת חולים כללית. הבוקר נרצחה בפרץ אלימות של מטופל בן 78. מנהל המרפאה: "היא הייתה אחות מסורה ואהובה על כל המטופלים. זו טרגדיה נוראית". כך נראית המרפאה לאחר האסון

 

 

אחרי יותר מ-30 שנה בשירות הציבורי, נרצחה הבוקר (יום ג') האחות טובה קררו, בת 55 מחולון, בידי מטופל במרפאת קופת חולים כללית בעיר. בחדר שבו שרף אותה למוות גבר בן 78 נותרו עדויות לאסון הנורא - מבחנות, דפים וכיסא שעלו באש. מקרה הרצח הוביל את ההסתדרות להודיע על השבתת מערכת הבריאות ברחבי המדינה למשך שעתיים מחר בבוקר מהשעה 08:00.

 

מנהל המרפאה, ד"ר טיבריו קלפנר, היה בזמן האירוע בכנס מקצועי בתל אביב. לקראת השעה 9:00 בבוקר התקשרה אליו אחת העובדות שקראה לו להגיע בדחיפות. "היא התקשרה אליי ואמרה לי להגיע מהר כי קרה משהו נורא. היא לא רצתה להגיד יותר, רק שיש אש ושאגיע מהר. מיד נכנסתי לאוטו והגעתי לכאן וראיתי את הזוועה שהייתה כאן". קלפנר מציין כי האחות טובה קררו שירתה את המטופלים במשך יותר מ-30 שנה. "היא הייתה אחות מסורה ואהובה על כל המטופלים שלנו. זאת טרגדיה נוראית".

 

עדויות לאסון במרפאת קופת החולים (צילום: ירון שרון) (צילום: ירון שרון)
עדויות לאסון במרפאת קופת החולים(צילום: ירון שרון)

קירות מפויחים (צילום: ירון שרון) (צילום: ירון שרון)
קירות מפויחים(צילום: ירון שרון)

לנה קום, מנהלת אדמיניסטרטיבית בקופת חולים, הייתה עדה לאירוע: "שמעתי בהתחלה זעקה של אדם, לא הבנתי מה זה. ואז הייתה אזעקת האש. המסדרון התמלא בעשן סמיך. מיד חזרתי למקום שלי וכרזתי, 'אש! כולם החוצה'. לא ידעתי שיש הצתה כי ראיתי רק עשן וידעתי שצריך להוציא את כולם.

 

"היו הרבה מטופלים בחדרי הרופאים ובמסדרון. רצתי לקחת את הדברים שלי, ורופא צעק 'איפה המטף?' וראיתי אש שיוצאת מאחד החדרים. היה שם עשן שחור סמיך ומשם לא ראיתי יותר. נכנסנו למקלט, לקחנו משם מטף ורופא במרפאה מילא דליים וניסה לכבות את האש. אני יצאתי החוצה וראיתי אנשים בהלם. לאט לאט התחלנו אחרי כמה דקות להבין מה קורה. אחת האחיות צעקה שטובה נשארה בפנים והיא בכתה. רק אז הבנו שהמצב כזה", הוסיפה.

 

החשוד, כנראה ניצול שואה, קיבל חיסון לפני שבוע נגד שפעת ומאז הגיע בכל יום למרפאה כדי להתלונן. הבוקר נכנס עם חומר בעירה שהביא עמו בבקבוק ושרף את האחות שלדבריו "פגעה בבריאות שלו". המשטרה מסרה כי לאיש עבר של מחלות נפש. עו"ד אופיר כתבי שמייצגת את הקשיש מטעם הסנגוריה הציבורית  שחשוד בהצתת האחות מסרה: "מדובר באירוע טרגי. הקשיש שסובל מבעיות נפשיות, טוען כי לא הייתה לו כל כוונה לפגוע באנשי הצוות הרפואי, וכי לא שפך חומר דליק על האחות. לטענתו, רצה לפגוע ברכוש כדי לזעוק על הסבל שנגרם לו ולקבל סיוע מהרשויות".  

 

מפקדת מרחב איילון במשטרה, ניצב משנה סיגל בר צבי: "הבוקר הגיע אדם לקבל טיפול בקופת החולים פה בחולון, אנחנו מבינים עכשיו שהוא כנראה לא היה שבע רצון ותוך כדי דין ודברים שפך חומר דליק על האחות שטיפלה בו באותה עת, חומר שהביא איתו מבעוד מועד והצית אותה. למרבה הצער אנחנו מבינים שהאחות נהרגה, מאמצים להחיותה לא צלחו, והיא נפטרה פה במקום".

 

מפקדת המשטרה סיפרה שהחשוד ברח במכונית, "אנחנו כמובן פרסנו מחסומים וניהלנו איזשהו מרדף עם כוחות גדולים שלנו. איתרנו אותו, הוא נעצר ונמצא בחקירה. אחנו נתקלנו בעבר באירועים של תקיפות צוותים רפואיים, אנחנו רואים אותם בחומרה רבה מאוד ונמצה את הדין ונטפל באירוע הזה עם כל המקצועיות והנחישות שאנחנו יכולים לגייס. זה אירוע מאוד חריג וחמור, הגם שיש כאלה אירועים מעת לעת זה אירוע יוצא דופן ומזעזע במיוחד". לדבריה, "החשוד ככל הנראה לוקה בנפשו ונמצא בטיפול". המשטרה אספה צילומי מצלמות אבטחה מהמקום וייתכן שבידיה תיעוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון שרון
מבט למרפאה שבה נרצחה טובה קררו
צילום: ירון שרון
מומלצים