שתף קטע נבחר

קולנוע לב סמדר בי-ם ניצל מסגירה

רשת בתי הקולנוע לב הגיעה להסכם עם בעלי הנכס להפעלת בית הקולנוע המיתולוגי במושבה הגרמנית בירושלים בעשור הקרוב

קולנוע לב סמדר בירושלים לא ייסגר: לאחר תקופה ארוכה של חוסר וודאות, ואחרי משא ומתן מתמשך ומורכב, בתיווך לשכת סגן ראש העיר עופר ברקוביץ, הגיעו רשת בתי הקולנוע לב ונציג בעל הנכס, עו"ד דרור חריש, להסכם הפעלה לעשור הקרוב.

 

קולנוע לב סמדר הוא הקולנוע הוותיק ביותר בירושלים, בלב המושבה הגרמנית, מבתי הקולנוע הקטנים האחרונים בישראל. כזכור, בשנים האחרונות בית הקולנוע עמד בפני סכנת סגירה שוב ושוב. בחודשים האחרונים התנהל משא ומתן בין בעל הנכס לרשת בתי הקולנוע "לב" על מנת להסדיר הסכם ארוך טווח שיסיר את עננת הסגירה מעל בית הקולנוע הירושלמי הוותיק.

 

במסגרת ההסכם שהתגבש, ישופץ בית הקולנוע בכדי לעמוד בסטנדרטים של המאה ה-21. עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים יצרו תוכנית שתחזק את קולנוע סמדר באמצעות פעילות לילדי צמי"ד (צרכים מיוחדים), בני נוער, גמלאים ואוכלוסיות נוספות.

 

כמו כן, בשיתוף בית הקולנוע, תוקם אגודת ידידים לקולנוע בהובלת המינהל הקהילתי "גינות העיר", אשר מטרתה לרתום את האהדה הציבורית לבית הקולנוע לתמיכה כספית בפועל ולרכישת מנויים.

בית קולנוע לב סמדר בירושלים (צילום: מיכל בן ארי) (צילום: מיכל בן ארי)
בית קולנוע לב סמדר בירושלים(צילום: מיכל בן ארי)
 

סגן ראש העיר ויו"ר תנועת התעוררות, עופר ברקוביץ', מסר: "הבטחתי שלא ניתן לקולנוע לב סמדר המיוחד להיסגר. עמדנו בהבטחתנו והפכנו את הבלתי אפשרי לאפשרי. רתמנו את כל הכוחות האפשריים למשימת הצלתו של סמדר וגיבשנו מתווה מורכב שעושה שכל עם כל המעורבים. הציבור הרוויח מוסד ייחודי בעל צביון ירושלמי שימשיך לפעול כאן בעשר השנים הקרובות, ולהוות סמל לתרבות הירושלמית.

 

"אני מודה לראש העיר, לראש מנהל תרבות ופנאי, למנכ"ל הרשות לפיתוח ירושלים, למנהל קהילתי גינות העיר. אני מודה גם לרשת לב ובעל הנכס עו"ד דרור חריש על המאמצים להגיע להסכם. זו לא עסקה רגילה, זו עסקה שיש בה לב גדול ואהבה לקולנוע ולירושלים".

 

רשת לב: נשפץ את בית הקולנוע

מרשת בתי קולנוע "לב" נמסר: "רשת לב שמחה מאוד על שנמצאה הנוסחה להמשך פעילות קולנוע לב סמדר. בכוונת הרשת להשקיע סכום נכבד בכדי לשפץ את הקולנוע ולחדש את פניו, תוך הבטחת היותו הפנינה הקולנועית כפי שהיה עד היום, גם בעשר השנים הבאות.

 

"רשת לב רוצה להודות לעיריית ירושלים, ובתוכה לסגן ראש העיר עופר ברקוביץ ולרשות לפיתוח ירושלים, על כל המאמצים העזרה והתמיכה שהקדישו לאורך כל הדרך, כמו כן לקהל הנאמן של הקולנוע ואגודת הידידים של בית הקולנוע בראשות יואש בן-יצחק ושייקה אל-עמי. מיד לאחר הפסח הקולנוע ייסגר לתקופת שיפוצים וייפתח מחדש בתחילת יולי, עד אז הקולנוע ימשיך לעבוד כרגיל".

 

נציג הבעלים, עו"ד דרור חריש, מסר: "מתוך רצון לשמר את המוסד הוותיק הזה לעשור הבא התכווצנו בדרישות דמי השכירות. אנו מעריכים מאוד את תמיכת סגן ראש העיר, עופר ברקוביץ' ולשכתו, בלעדיהם ההסכם לא היה אפשרי. גם שייקה אל-עמי ומינהל קהילתי גינות העיר נרתמו לסייע. אנו מאחלים הצלחה רבה לבית הקולנוע ושמחים על ההסכם".

 

מנהל מינהל קהילתי גינות העיר, שייקה אל עמי, מסר: "מינהל קהילתי גינות העיר שמח להיות שותף לגיבוש ההסכמה החשובה. הציבור הרחב בהובלת ועד הידידים, יתגייס גם הוא לתרום את חלקו להבטחת המשך פעילותו של המקום. קולנוע סמדר הוא פנינת תרבות וקהילה ירושלמית ייחודית ואנו שמחים שהוא ימשיך לעבוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים