שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  עמוס עוז ודויד גרוסמן מועמדים לפרס מאן בוקר

  הסופרים דויד גרוסמן ועמוס עוז מועמדים לפרס הספרות היוקרתי מאן בוקר בקטגוריה הבינלאומית, שמזכה את הזוכה בפרס של 50 אלף ליש"ט ואת ספרו בתואר הרומן הטוב ביותר שתורגם לאנגלית. עוז מועמד על ספרו "הבשורה על פי יהודה", וגרוסמן על "סוס אחד נכנס לבר"

  גאווה כפולה: עמוס עוז ודויד גרוסמן מועמדים לפרס מאן בוקר (Man Booker) - מפרסי הספרות היוקרתיים בעולם, בקטגוריה הבינלאומית - כך נודע היום (ד') עם פרסום רשימת המועמדים הארוכה. גרוסמן מועמד על ספרו "סוס אחד נכנס לבר", מסדרת הספרייה החדשה, ואילו עוז מועמד על ספרו "הבשורה על פי יהודה", בהוצאת כתר. הפרס לזוכה הוא 50 אלף ליש"ט - והוא יחולק שווה בשווה בין המחבר לבין המתרגם.

   

  כריכת הספר "סוס אחד נכנס לבר" (כריכת הספר "סוס אחד נכנס לבר") (כריכת הספר
  כריכת הספר "סוס אחד נכנס לבר"
  לצד הסופרים הישראלים מועמדים 11 סופרים נוספים - בהם כאלה מאיסלנד, סין, אלבניה וארגנטינה. מתוך הרשימה ייבחר ספר שיוכתר כרומן הטוב ביותר שתורגם לאנגלית. 

   

  פרס מאן בוקר מוענק אחת לשנתיים, ובתהליך בחירת הזוכה, נעשה קודם כל צמצום של הרשימה לשישה מועמדים סופיים. המועמדים שייכללו ברשימה זו ייבחרו ב-20 באפריל, ואילו הזוכה יוכרז בטקס שייערך בלונדון ב-14 ביוני.

   

  כריכת הספר "הבשורה על פי יהודה" (כריכת הספר "הבשורה על פי יהודה") (כריכת הספר
  כריכת הספר "הבשורה על פי יהודה"
  זו לא הפעם הראשונה שעוז מועמד לפרס היוקרתי - גם לפני עשור, ב-2007, התחרה הסופר על הפרס. ספרו, "הבשורה על פי יהודה", שכאמור מתמודד כעת, יצא ב-2014 ועוסק בהתחקות אחר דמותו המקוללת של יהודה איש קריות.

   

  כבוד. עוז וגרוסמן ()
  כבוד. עוז וגרוסמן

  גרוסמן מועמד כאמור על ספרו "סוס אחד נכנס לבר", שיצא לאור אף הוא ב-2014, ועוסק בסטנדאפיסט שנותן את הופעת חייו וחושף בפני הקהל את סודותיו הכואבים.

   

  מועמד נוסף מתוך הרשימה השנה הוא הסופר והמשורר האלבני איסמעיל קדארה, שכבר זכה בפרס בשנת 2005, ואף זכה בפרס ירושלים ב-2015.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים