שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שנתיים מאסר לח"כ גטאס: "עשו בי לינץ'"
  בכתב האישום נגד הח"כ מהרשימה המשותפת, שהוגש לאחר ההגעה להסדר טיעון, מפורט כיצד ניסה להבריח לאסירים ביטחוניים 12 טלפונים ניידים. במסיבת עיתונאים אמר: "התמודדתי עם שקרים, אבל המחיר שאני משלם אינו לשווא"

  ח"כ באסל גטאס (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  ח"כ באסל גטאס(צילום: מוטי קמחי)

  הסדר הטיעון נחתם, וכתב האישום המתוקן הוגש: יממה לאחר שהפרקליטות וסנגוריו של ח"כ באסל גטאס מהרשימה המשותפת הגיעו להסכמה על הסדר טיעון, שלפיו ירצה שנתיים מאסר בפועל, הגישה היום (ו') פרקליטות מחוז הדרום (פלילי) לבית משפט השלום בבאר שבע כתב אישום בצירוף הודעה בדבר אותו הסדר. בהתאם להסדר יגיש ח"כ גטאס את התפטרותו מהכנסת ביום ראשון. דיון לצורך הצגת ההסדר יקבע בהמשך על ידי בית המשפט.

   

  "הרגשתי מהיום הראשון בפרשה שכל מה שעשיתי היה מעשה אישי שלא קשור לאיש או למפלגה", אמר גטאס במסיבת עיתונאים שערך היום. "אני פעיל פוליטי, חברתי וציבורי, פעיל זכויות למען העם והמולדת שלי שעומדת מול כיבוש. בתיק הזה נכפה עליי להתנהג באווירה עוינת, עם הדלפות ושקרים. השופט לא נכנע לאווירה הזאת וקבע, לאחר עיון, שאין בתיק הזה עבירות ביטחוניות ועבירות אחרות. החלטתי לקבל את ההסכם של מאסר בפועל לשנתיים. המחיר שאני משלם הוא לא לשווא והעינוי של האסירים שלנו יזכה לתשומת לב".

   

  גטאס טען בנוסף כי "היה נתון למסע הסתה תוקפני וגזעני, שכלל ניסיון של המשטרה לייצר אווירה שלפיה ביצעתי עבירות ביטחוניות חמורות. התקשורת סייעה בעריכת לינץ' ובית דין שדה. המערכת השלטונית על זרועותיה חצתה שורה של קווים אדומים  ביחסה אליי, רק משום היותי ח"כ ערבי. בפעם הראשונה הוסרה חסינות מחבר כנסת ומיד לאחר מכן מעצר - מבלי שנחקר. זאת, כאשר כולכם יודעים על חקירות נגד ח"כים, שרים, ראשי ממשלות, נשיאי מדינה וקצינים בכירים שהיו חשודים בפשעים חמורים של אונס, גניבה ושוחד - ומאף אחד מהם לא הוסרה חסינותו והוא לא נעצר אפילו לשעה".

   

  גטאס תועד מעביר טלפונים ניידים וכרטיסי סים למחבלים בכלא קציעות. לפיכך יוחסו לו בכתב האישום, שעיקריו פורסמו בחודש ינואר, עבירות של הכנסת מסמכים שלא דרך הנהלת בית הסוהר, הכנסת ציוד קצה רט"ן (רדיו טלפון), פעולה ברכוש למטרות טרור, מרמה והפרת אמונים על-ידי עובד ציבור וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. בכתב האישום המתוקן מיוחסות לו עבירות קלות יותר - העברת מכתב, הכנסת ציוד קצה רט"ן (רדיו טלפון), מתן אמצעים לביצוע מעשה טרור, וכן מרמה והפרת אמונים.

   

  על פי ההסדר, הוסכם כי הצדדים יעתרו במשותף לבית המשפט להטיל על גטאס מאסר בפועל למשך שנתיים, לצד מאסר על תנאי לתקופה שיקבע בית המשפט. בנוסף, תעתור הפרקליטות להטיל קנס כספי והנאשם לא יהיה מוגבל בטיעוניו בעניין זה. כמו כן הפרקליטות תבקש מבית המשפט לקבוע בגזר הדין כי יש קלון במעשי העבירה שביצע גטאס. זאת בין השאר, נוכח סוג העבירות, אופיין והנסיבות שבהן בוצעו.

    

  התיעוד: גטאס מבריח מעטפות עם טלפונים    (חדשות 10)

  התיעוד: גטאס מבריח מעטפות עם טלפונים    (חדשות 10)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בכתב האישום שמצורף נכתב כי גטאס התבקש על ידי אסיר העולם ואליד דקה להכניס לכלא טלפונים סלולריים ולמסור אותם לאסיר הביטחוני באסל ביזרה. ביזרה היה אמור להעבירם דקה, שהתכוון למסור אותם לאסירים ביטחוניים אחרים. בעקבות זאת, ביקש גטאס לבקר בכלא את דקה וביזרה, לדבריו "כדי לשמוע את תלונותיהם של האסירים על תנאי כליאתם ולנסות לבדוק לאפשרות להקלה בתנאים".

   

  ב-18 בדצמבר קיבל נפגש גטאס עם אסעד דקה, אחיו של וליד דקה, בתחנת הדלק דור אלון בכביש 6. הוא קיבל ממנו ארבע חבילות עטופות בעטיפות אטומות, המכילות 12 טלפונים ניידים, 16 כרטיסים סים, שני מטענים לטלפונים ניידים ואוזניה לטלפון נייד. באותו היום, בשעה 11:55, הגיע גטאס לכלא. הוא נכנס כשהוא נושא עליו את החבילות מוסתרות בתוך חולצתו, וכן מסמכים נוספים.

   

  בעת שנכנס, התריע המגנומטר - אך הסוהר נמנע מעריכת חיפוש על גופו, עקב חסינותו של גטאס. ב-12:12 באותו היום נפגש גטאס עם דקה בחדר המפגש, ושבע דקות לאחר מכן - כשהיו לבד בחדר - מסר לו מסמכים שהיו ברשותו, חסרי משמעות ביטחונית. דקה קיפל את המסמכים והכניס אותם לתוך מכנסיו. כאשר יצא דקה מחדר המפגש ערכו סוהרים חיפוש על גופו, ומצאו את המסמכים.

   

  ב-13:35 באותו היום נפגש גטאס בכלא גם עם ביזרה. כאשר שניהם שהו לבד בחדר, גטאס פתח את כפתורי חולצתו, הוציא מהחולצה את החבילות המכילות את ציוד התקשורת, ומסר אותן לביזרה. האסיר הכניס את החבילות לתוך מכנסיו. גטאס מסר לביזרה את ציוד התקשורת בנסיבות, שלפי כתב האישום, "יש בהן כדי לשמש במישרין או בעקיפין לביצוע עבירה שהיא מעשה טרור". הסוהרים ערכו חיפוש על ביזרה עם יציאתו מהחדר, ומצאו את הציוד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים