שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רוצים להצליח? נסו להבין למה אתם נכשלים

  כולנו רוצים להצליח בחיים, אבל נאלצים להתמודד עם לא מעט כישלונות. וזה בדיוק המפתח להצלחה. כי אם נבין שאנחנו נכשלים בגלל סיבה אחת ויחידה: יחסים, נוכל להתקדם ולהצליח

  המדור שלי נקרא "כלים להצלחה", אבל הטור הפעם הוא על כישלון. כי רק אם נדע מדוע אנו נכשלים, נוכל להצליח. והסיבה לכישלון שלנו היא אחת ויחידה: יחסים.

   

  אתם נכשלים באהבה - בגלל יחסים. ואתם נכשלים בקריירה - בגלל יחסים. ואתם לא מקבלים העלאה או קידום, או שבחים - בגלל יחסים. והעסק שלכם מקרטע, לא מצליח להתרומם, ולעיתים אף קורס - בגלל יחסים.

   

  והזוגיות שלכם איומה - בגלל יחסים. או שאין לכם זוגיות כלל - בגלל יחסים. וההורות שלכם מקולקלת - בגלל יחסים. ויש לכם נתק מההורים - בגלל יחסים. וגם החברים לא רוצים לשמוע מכם - בגלל יחסים.

   

  לעוד טורים של אבישי מתיה

   

  איך זה נראה במציאות? הנה, ככה:

  אתם לא מחזירים טלפונים. אתם מתעלמים מהודעות. אתם צועקים, פוגעים, או מזלזלים באנשים הכי קרובים אליכם. אתם מתנשאים. אתם יהירים. אתם חושבים שאתם יודעים הכל. אי אפשר לנהל איתכם שיחה, או דיון, או ויכוח, מבלי שתקטעו את הדברים, או תגלגלו עיניים, או תבטלו את בן השיח בהינף יד, או פשוט תעליבו, במלים חדות או משפילות, עם חיוך מרגיז ומתנשא. אתם פשוט בלתי אפשריים.

   

  מוכר לכם? אמרו לכם את זה פעם? אני בטוח שכל אחד מכם, אם רק יעזוב לרגע את הסמארטפון שלו ויביט פנימה, לתוך עצמו, ימצא פה את עצמו ואת ההתנהלות שלו ואת ההתנהגות שלו. מה אתם חושבים לעצמכם, שככה זה יכול להימשך? שאתם תצפצפו על העולם, והעולם לא יחזיר לכם באותה מטבע? אתם טועים. אוי, כמה שאתם טועים.

  ואתם לא לוקחים אחריות. אף פעם.

   

  כי לקחת אחריות באמת זה להקשיב, זה להתנצל, זה להתקרב, זה לשתף פעולה, זה לערוך חשבון נפש עם עצמכם, לבדוק איפה טעיתי והאם אני יכול להשתפר. זה לא לחשוב שכל החוכמה נמצאת אצלי ואין מי שיכול ללמד אותי, כי אני יודע הכל. כי יש לי ניסיון. כי אני הצלחתי. מה זאת אומרת, אני מספר אחת. מה, לא שמתם לב?

   

  אולי אתם מסתירים חוסר בטחון. אולי אתם סובלים מחוסר מודעות לצורה שבה אתם נתפסים, או נראים, או חווים אתכם. אולי באמת לא אכפת לכם. טוב לכם להיות צודקים, החלטיים, ביקורתיים, בוטים, אכזריים, חזקים לכאורה. אולי עד היום לא שילמתם מחיר יקר על מי שאתם ועל ההתנהגות שלכם, ואולי לא שמתם לב שאתם כבר משלמים. ובעצם, אתם בודדים. בודדים מאד.

   

  יחסים הם הבסיס לחיים

  אבל אתם נכשלים. עובדה, אתם נכשלים. אתם מחליפים מקומות עבודה, כי אין לכם מושג איך לנהל יחסים עם הבוס ועם חבריכם לצוות. אתם לא מצליחים למצוא זוגיות טובה, כי אתם לא יודעים כיצד לתת מקום, להיות נדיבים, או להראות אכפתיות. החלק הרך באישיות שלכם הושבת לפני שנים, או הוסתר, או נמחק. אין לי כמעט ספק שנפגעתם רגשית בצורה אנושה, אבל אני חייב להבהיר לכם שהמסכה שעטיתם על פניכם, או השריון שעוטף את לבכם, הם לא הפתרון שלכם, הם האסון שלכם.

   

  הם מפרידים ביניכם לבין העולם סביבכם, לבין כל אותם אנשים שאולי רוצים להתקרב אליכם אבל חוששים. ואתם מפסידים. אתם מפסידים אותם מדי יום. חלקם כבר לא ישובו אל חייכם. אחרים ימשיכו להירתע ואולי אף לסלוד מכם.

   

  העולם בנוי על יחסים, סביב יחסים, יחסים הם מהותו של העולם. זו ההבנה הכי עמוקה שתוכלו לקחת מהטור הזה אל תוך חייכם. ואם תדעו להפנים זאת, יש סיכוי שמשהו בחייכם יתחיל להשתנות לטובה. יחסים הם הבסיס לאהבה. ואהבה מניעה את העולם.

   

  כל אחד מאיתנו זקוק לאהבה. ומי שמעניק לו אהבה מרוויח אותו. וגם את עצמו.

   

  אז תהיו בני אדם. תהיו צנועים. תהיו קשובים. תהיו מי שאתם באמת מתחת לכל הררי האשפה שאספתם במהלך השנים. והשינוי בוא יבוא. ואתם תחיו כפי שאתם אמורים לחיות. וגם תצליחו. בעזרת הכלי הכי חשוב, הכי משמעותי, להצלחה: יחסים.

   

  הכותב הוא מאמן למנהיגות ולתקשורת

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  תבינו את הסיב לכשלון
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים