שתף קטע נבחר

תגובה ראשונה של מפלגת כחלון: "ערוכים לבחירות"

שר הכלכלה אלי כהן מכולנו, שטס עם רה"מ לסין, אמר ל-ynet כי "הציבור מאס בהתעסקות בתאגיד. הליכה לבחירות על נושא זה אינה נכונה עבור המדינה"

 

 

ביקור מתוח בסין: ראש הממשלה בנימין נתניהו נחת היום (א') בסין, בזמן שהקואליציה שלו שרויה בטלטלה. נתניהו איים כי יילך לבחירות על רקע משבר התאגיד, אך שר הביטחון שלו אביגדור ליברמן אמר בבקו"ם כי "בחירות זה הדבר האחרון שעם ישראל זקוק לו בעת הזו".

 

לנתניהו מתלווה בסין בין היתר גם שר הכלכלה אלי כהן מכולנו, שבשיחה עם ynet מסר תגובה ראשונה מהסיעה בשעות הראשונות - בעקבות המשבר בין נתניהו לשר האוצר משה כחלון, יו"ר המפלגה. "הציבור מאס בהתעסקות בסוגיית השידור הציבורי והתאגיד, ומעוניין בהמשך קידום הנושאים המרכזיים בתחום המדיני והכלכלי העומדים על הפרק. כל הליכה לבחירות על נושא זה אינה נכונה עבור מדינת ישראל", אמר השר אלי כהן.

הזוג נתניהו נוחת בסין (צילום: חיים צח / לע"מ) (צילום: חיים צח / לע
הזוג נתניהו נוחת בסין(צילום: חיים צח / לע"מ)

 (צילום: חיים צח / לע"מ) (צילום: חיים צח / לע
(צילום: חיים צח / לע"מ)

 

 

לפי כהן, "כולנו הייתה עסוקה בשנתיים האחרונות בעשייה לטובת הציבור, וככל שייגזר עלינו ללכת בבחירות, כולנו ערוכה לכך". על המסע לסין אמר כי "הביקור בסין, בוועידת החדשנות, הוא חשוב לכלכלה הישראלית להשגת היעד המרכזי של משרד הכלכלה - חציית רף 100 מיליארד דולר של יצוא, העומד כיום על כ-92 מיליארד דולר".

 

עם המראתו לסין התייחס נתניהו למשבר עם כחלון: "ממשלה מתקיימת על סמך הסכמים קואליציוניים. בהסכם הקואליציוני נקבע במפורש שכל המפלגות מחויבות להחלטות של הליכוד בנושאי תקשורת, לרבות סגירת התאגיד. לא יכול להיות מצב שאנחנו בליכוד, עם 30 מנדטים, מכבדים את כל הסעיפים הקואליציוניים של מפלגות קטנות, גם בנושאים שאנחנו לא מסכימים כמו מס על דירה שלישית, שכל הליכוד התנגד לו אבל כיבדנו את זה כי יש הסכמים - וכשבאים הסעיפים שלנו, שהם חשובים לליכוד ולי, את זה לא מכבדים. זה לא מקובל עלינו".

 

בינתיים, החל גם קרב בליכוד בשאלה אם יש לפנות לבחירות בנושא זה. שר התחבורה ישראל כץ מחה על האיום של נתניהו ואמר: "על זה הולכים לבחירות? אין גבול? אין בליכוד תומכים במהלך של נתניהו". שרת התרבות מירי רגב ענתה לו באולפן ynet: "הוא לא מייצג אף אחד. על העיקרון הולכים לבחירות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
נתניהו וכחלון
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים