שתף קטע נבחר

בלי לחיצת יד: גטאס הגיש התפטרותו ליו"ר הכנסת

כחלק מהסדר הטיעון, הגיש הח"כ מהרשימה המשותפת את התפטרותו. "חבל שהוא לא התפטר לפני חודשיים", אמר אדלשטיין. מחליפו: ג'מעה אזברגה, גם כן מבל"ד

 

 

יומיים לאחר הגשת כתב האישום המתוקן נגדו, בעקבות הסדר הטיעון שלפיו ירצה שנתיים מאסר בפועל, הגיש היום (א') ח"כ באסל גטאס מהרשימה המשותפת את התפטרותו מהכנסת. גטאס הגיש ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין את התפטרותו, כחלק מהסדר הטיעון. המפגש היה קורקטי, ללא לחיצת יד, ואדלשטיין אמר בסיומו כי "חבל שגטאס לא התפטר לפני חודשיים".

 

התפטרותו של גטאס תיכנס לתוקף בעוד 48 שעות ויחלף אותו ג'מעה אזברגה, גם הוא מבל"ד. אזברגה, בן 60 מלקיה, נשוי ואב לתשעה. הוא שימש בעבר כמנהל סניף קופת חולים מכבי ברהט, בכסייפה ובלקיה, כמנהל קשרי קהילה של המגזר הבדואי במכבי וכלוביסט מטעם ועדת ההכוונה של ערביי הנגב. יש לו תואר ראשון בניהול מערכות בריאות מאוניברסיטת בן גוריון.

מכתב ההתפטרות של גטאס ()
מכתב ההתפטרות של גטאס

"הרגשתי מהיום הראשון בפרשה שכל מה שעשיתי היה מעשה אישי שלא קשור לאיש או למפלגה", אמר גטאס במסיבת עיתונאים שערך ביום שישי. "אני פעיל פוליטי, חברתי וציבורי, פעיל זכויות למען העם והמולדת שלי שעומדת מול כיבוש. בתיק הזה נכפה עליי להתנהג באווירה עוינת, עם הדלפות ושקרים. השופט לא נכנע לאווירה הזאת וקבע, לאחר עיון, שאין בתיק הזה עבירות ביטחוניות ועבירות אחרות. החלטתי לקבל את ההסכם של מאסר בפועל לשנתיים. המחיר שאני משלם הוא לא לשווא והעינוי של האסירים שלנו יזכה לתשומת לב".

 

גטאס טען בנוסף כי "היה נתון למסע הסתה תוקפני וגזעני, שכלל ניסיון של המשטרה לייצר אווירה שלפיה ביצעתי עבירות ביטחוניות חמורות. התקשורת סייעה בעריכת לינץ' ובית דין שדה. המערכת השלטונית על זרועותיה חצתה שורה של קווים אדומים ביחסה אליי, רק משום היותי ח"כ ערבי. בפעם הראשונה הוסרה חסינות מחבר כנסת ומיד לאחר מכן מעצר - מבלי שנחקר. זאת, כאשר כולכם יודעים על חקירות נגד ח"כים, שרים, ראשי ממשלות, נשיאי מדינה וקצינים בכירים שהיו חשודים בפשעים חמורים של אונס, גניבה ושוחד - ומאף אחד מהם לא הוסרה חסינותו והוא לא נעצר אפילו לשעה".

 

גטאס תועד מעביר טלפונים ניידים וכרטיסי סים למחבלים בכלא קציעות. לפיכך יוחסו לו בכתב האישום, שעיקריו פורסמו בחודש ינואר, עבירות של הכנסת מסמכים שלא דרך הנהלת בית הסוהר, הכנסת ציוד קצה רט"ן (רדיו טלפון), פעולה ברכוש למטרות טרור, מרמה והפרת אמונים על-ידי עובד ציבור וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. בכתב האישום המתוקן מיוחסות לו עבירות קלות יותר - העברת מכתב, הכנסת ציוד קצה רט"ן (רדיו טלפון), מתן אמצעים לביצוע מעשה טרור, וכן מרמה והפרת אמונים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
באסל גטאס
צילום: מוטי קמחי
מומלצים