שתף קטע נבחר

פרסום ראשון: פגישה לילית בין מנכ"ל האוצר לשר לוין במטרה למצוא פתרון למשבר התאגיד

מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, נציגו של כחלון, נועד במשך שעתיים עם שר התיירות יריב לוין, ממלא מקום ראש הממשלה נתניהו שמבקר בסין. הפגישה - במטרה להגיע להבנות שיביאו לפתרון משבר תאגיד השידור. אחת מאפשרויות הפשרה הנידונות: הדחת ראשי התאגיד

נתניהו וכחלון (צילום: אוליבייה פיטוסי) (צילום: אוליבייה פיטוסי)
נתניהו וכחלון(צילום: אוליבייה פיטוסי)
 

נציגים של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון קיימו אמש (יום א') פגישה לילית במטרה להביא לסיום משבר תאגיד השידור הציבור שמאיים לפרק את הממשלה. מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד ושר התיירות יריב לוין - שממלא את מקום ראש הממשלה בעת ביקורו בסין - נועדו במשך שעתיים במטרה להגיע להבנות. האווירה בפגישה הוגדרה כטובה, אך בסופה לא הושג הסכם.

 

ראש הממשלה נתניהו מבקר עם רעייתו שרה בסין, וישוב לארץ ביום רביעי. הנושאים שעלו בפגישה הערב כללו מציאת פתרונות לחוק הפיקוח על התקשורת, בקרה ופיקוח בתאגיד, פתרון לעובדי רשות השידור. כמו כן, הוסכם כי יתקיימו פגישות יום יומיות בין באב"ד למנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר. אחת האפשרויות הנידונות היא הדחת ראשי התאגיד.

 

  

 

מוקדם יותר אמש השר כחלון אמר בשיחות עם בכירים בקואליציה כי "התאגיד יקום". אתמול התייחס כחלון לראשונה למשבר, ואמר: "אני ציפיתי אולי מההנהגה שתעשה משהו מקורי, חדש. כשטוב זה הם, כשרע זה מישהו אחר. אחרים לא לקחו אחריות - אנחנו ניקח אחריות", אמר כחלון בטקס חתימת הסכם חדש בין הסתדרות המורים לבין האוצר, והזכיר שהתאגיד הוקם כתוצאה מהחלטות הממשלה הקודמת.

 

"אני לא רוצה להביך אף אחד ולצטט את חברי הממשלה מה הם אמרו על התאגיד", אמר שר האוצר. "הממשלה הקודמת עוללה להם את מה שעוללה וזרקה את זה אליי, זה קל. כרגע יש בעיות ולצערי עובדי רשות השידור שעניינם לא סודר עד הסוף נפלו בין הכיסאות. אני לא צריך מאף אחד שיעורים בחמלה. אני מתחייב יחד עם מנכ"ל משרד האוצר לטפל בבעיות עובדי רשות השידור, הם לא אויבים. הם לא פסולי חיתון. אני ציפיתי אולי מההנהגה שתעשה משהו מקורי חדש. כשטוב זה הם, כשרע זה מישהו אחר. אחרים לא לקחו אחריות אנחנו ניקח אחריות".

מנכ"ל האוצר שי באב"ד ושר התיירות יריב לוין, שמוביל את המגעים עם כחלון (צילום: עמית שאבי, אלעד גרשגורן) (צילום: עמית שאבי, אלעד גרשגורן)
מנכ"ל האוצר שי באב"ד ושר התיירות יריב לוין, שמוביל את המגעים עם כחלון(צילום: עמית שאבי, אלעד גרשגורן)

 

אחרי ההסכמות בשבוע שעבר בין כחלון לנתניהו, חזר בו בסוף השבוע האחרון מהסיכומים ואמר כי אין צורך בתאגיד משום עלותו הגבוהה. במקום זה, מעדיף ראש הממשלה "לשקם את רשות השידור", שלדבריו אנשיה מוכנים לקיצוצים ותוכנית הבראה. "ממשלה מתקיימת על סמך הסכמים קואליציוניים. בהסכם הקואליציוני נקבע במפורש שכל המפלגות מחויבות להחלטות של הליכוד בנושאי תקשורת, לרבות סגירת התאגיד", אמר נתניהו בצאתו לסין. נתניהו כבר הודיע כי אם לא יהיו הסכמות בין השניים אין מניעה ללכת לבחירות, ואילו במפלגת כולנו לא נרתעו ואמרו כי מבחינתם הם ערוכים לבחירות מיידיות.


פורסם לראשונה 19/03/2017 22:50

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
נתניהו וכחלון
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים