שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סערה במשרד החוץ: צוערים פוטרו, איום להפסיק את הקורס
  ארבעה חניכים הודחו במפתיע מקורס הצוערים היוקרתי של משרד החוץ. בתגובה, ועד העובדים מאיים לפוצץ את הקורס: "מדובר במצטיינים, במלח הארץ, שנזרקו לרחוב ללא כל סיבה". משרד החוץ דחה בקשה להקפאת ההדחה והבהיר: "רק המתאימים מסיימים את ההכשרה"

  סערה במשרד החוץ. ועד העובדים מאיים לפזר את קורס הצוערים היוקרתי של המשרד, שנחשב ל"קורס הטיס" של השירות הציבורי, זאת לאחר שהנהלת המשרד הדיחה ממנו במפתיע ארבעה צוערים - ועוררה תדהמה רבה.

   

  באופן יוצא דופן החליט ועד העובדים לצאת להגנתם של שניים מהצוערים המודחים, שניהם תושבי הפריפריה. אחד היה קצין בסיירת מגלן ועבד במשרד ראש הממשלה והשני עבד כמדריך תיירים. גורמים במשרד החוץ טענו כי מדובר בשני צוערים מצטיינים וחדורי מוטיבציה.

   

  משרד החוץ בירושלים (צילום: גיל יוחנן)
  משרד החוץ בירושלים (צילום: גיל יוחנן)

  שני הצוערים, שזכו לחוות דעת חיוביות מאוד מצד עובדים מדיניים, הודחו ע"י מינהלת הקורס לאחר שלושה חודשים בלבד, מבלי שניתנה להם הזדמנות להשלים את תקופת ההכשרה שנמשכת חמש שנים, ושקדם לה סינון מפרך של שנה.

   

  במקביל, הודחו עוד שני צוערים שהיו עובדי משרד החוץ, כך שקורס הצוערים שהחל ב-21 צוערים כבר קטן ל-17 והרוחות סוערות. גם הצוערים בקורס הופתעו מאוד מההדחה וכמה מהם הביעו פליאה על ההדחה וטענו כי לא הייתה לה כל הצדקה.

   

  ועד העובדים, בצעד חסר תקדים, החליט להתערב למען המודחים ופנה להנהלת המשרד בדרישה להקפיא את ההחלטה, בנימוק שהדחת שני צוערים מדיניים תפגע קשות בעובדים המדיניים, שסובלים בין כה ממחסור חריף בכוח אדם, שבגינו משרות רבות בשגרירויות אינן מאויישות.  

   

  גורמים בוועד העובדים אמרו כי הוועד מכיר בסמכותה של ההנהלה לפטר צוערים, אך בקשת הוועד היא לקיים הליך של לפחות שלושה חודשים נוספים, שבמהלכו ייבחנו הצוערים באופן מדוקדק. ואולם, גם בקשה זו נדחתה על ידי הנהלת המשרד.

   

  גורם במשרד החוץ אמר: "מדובר פה בחבר'ה שהם מלח הארץ, שעזבו עבודות והיו מוכנים לבוא ולעבוד בשביל 6,000 שקל - ועכשיו זרקו אותם לרחוב ללא כל סיבה נראית לעין". אותו גורם הוסיף: "יש תקופת צוערות של חמש שנים ולא צריך לסלקם אחרי שלושה חודשים בלבד רק כי לא באו בטוב לזוג עיניים אחד. איפה כבוד האדם?".

   

  ממשרד החוץ נמסר בתגובה: "כמו בכל קורס צוערים ולאורך שנים רבות, משרד החוץ מאפשר רק לצוערים המתאימים לכך לסיים את קורס הצוערים ולהישלח לייצג את המדינה בחו"ל. יש להצטער על אופן המחאה הבוטה והבלתי ראוי שבו נקט ועד העובדים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "סערה במשרד החוץ: צוערים פוטרו, איום להפסיק את הקורס"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים