שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פרשת המטענים: אבנר הררי התעמת עם נציג המשטרה
  המשטרה הודיעה לביהמ"ש כי העבריין ועובד בחנות הירקות שלו יואשמו בין היתר בניסיון רצח לאחר הטמנת מטעני החבלה שכוונו לפגוע במאיר שמיר, מרגלית צנעני וקובי מוסא. במהלך הדיון התעמת הררי עם נציג המשטרה - ויצא בהפגנתיות מהאולם. פרקליטו: "אין בסיס להגשת כתב אישום"

   

  אבנר הררי התעמת עם נציג המשטרה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  המשטרה הגישה בצהריים (יום ב') לבית משפט השלום בתל אביב הצהרת תובע על הכוונה להגיש כתבי אישום נגד אבנר הררי (61) ואבישי בן דוד (31) בפרשת הטמנת מטעני חבלה למפורסמים. ביחידה המרכזית של מחוז תל אביב חושדים כי השניים היו אחראים להנחת שני מטעני חבלה שכוונו לפגוע באיש העסקים מאיר שמיר, מטען שכוון לפגוע בזמרת מרגלית צנעני ומטען חבלה שהונח בסמוך לרכבו של הכדורגלן קובי מוסא.

   

  מעקב שביצעה המשטרה אחרי בן דוד, עובד בחנות הירקות של הררי, הצליח ללכוד אותו "על חם" בשעת מעשה. שני החשודים סירבו לדבר לפני הדיון בבית המשפט. נציג המשטרה, רס"מ דן יואלי, התחייב בהצהרת התובע כי כתבי האישום נגד השניים יוגשו ביום שישי הקרוב.

  הררי (משמאל) ובן דוד בדיון בבית המשפט, היום
  הררי (משמאל) ובן דוד בדיון בבית המשפט, היום

  "החקירה הסתיימה ונשארו לנו מספר השלמות בעלות חשיבות רבה", אמר נציג המשטרה. בשלב זה התערב הררי בדיון והטיח בפני יואלי: "בדיון הקודם אמרו לי שהחקירה הסתיימה ואתמול חקרו אותי כמה שעות". לאחר מכן יצא הררי בצורה הפגנתית מהדיון ומאבטחי שב"ס ליוו אותו החוצה. הדיון נמשך בהיעדרו של הררי. נציג המשטרה הסביר כי העבריין היה המשלח ובן דוד היה המבצע בפועל. השופטת חיותה כוחן עומר האריכה את מעצר השניים עד ליום שישי.

   

  פרקליטו של הררי, עו"ד איתן סבג, אמר: "אין בסיס להגשת כתב אישום. אין לנו שום יכולת לבדוק את עילות המעצר והמסוכנות של החשוד שאני מייצג ומדברים על קשר שנבנה כולו על משיב 2 (בן דוד. א"ב) שנתפס בשעת מעשה. לכאורה מדברים שהוא 'משלח', ככה שאין נוכחות שלו או ממצאים שלו מאחת הזירות ואין לנו אדם שסיפק את המטענים, האדם שהרכיב אותם, אנשים עם מניע - ובנו תמונה גדולה וסיפורים".

   

  פרקליטו של בן דוד, עו"ד שי רודה, אמר: "אני מסכים להארכת המעצר ומדגיש שבגלל שהסתיימה החקירה אסור יותר לחקור את מרשי והוא זכאי לקבל חמש שיחות טלפון".

   

  פיצוץ ברכבה של הזמרת מרגלית צנעני    (צילום: מתן טורקיה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  חקירת המשטרה בפרשה נפתחה בדצמבר האחרון כשמטען חבלה התפוצץ בסמוך לרכבו של איש העסקים שמיר ברמת החייל. כשבועיים לאחר מכן התפוצץ מטען נוסף ליד ביתו של שמיר. כוחות משטרה רבים הוזעקו אז למקום והעריכו כי המטענים הונחו בעקבות בסכוך עסקי בין שמיר לגורמים עסקיים אחרים.

   

  חודש לאחר מכן אירע פיצוץ ברכבה של הזמרת צנעני ביישוב אזור. במשטרה זיהו כי המטענים שהונחו בשלושת המקרים הם בעלי מאפיינים דומים והחלו בחקירת האירועים כמקשה אחת. צוות חקירה מיוחד שהוקם במחוז תל אביב החל באיסוף ראיות, ובמהלך המעקב אחרי בן דוד, הצליחו לעצור אותו כאמור בשעת מעשה כשניסה להניח מטען חבלה ברכבו של הכדורגלן מוסא.

   

  "מחומר החקירה עלה כי לא התקיים קשר ישיר בין הקורבנות לבין החשודים וכי מטרתם של השניים הייתה לפגוע בהם או לאיים עליהם בשמם של אחרים", אמרו במשטרה. בבקשת הארכת המעצר שהוגשה היום צוין כי החשדות נגד השניים כוללים ניסיון רצח, הנחת חומרי נפץ, ניסיון לחבול בחומרי נפץ, איומים, שיבוש מהלכי משפט וקשירת קשר לבצע עבירות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "פרשת המטענים: אבנר הררי התעמת עם נציג המשטרה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים