שתף קטע נבחר

שומרת הראש של אשת הנשיא ריבלין בווייטנאם

השב"כ הווייטנאמי הצמיד לאשת הנשיא שומרת ראש שכבר איבטחה בעבר את אובמה. נחמה ריבלין מקווה שגם השב"כ ייכשיר שומרות ראש בארץ

 

המאבטחת של אשת הנשיא  ()
המאבטחת של אשת הנשיא
 

 

הכירו את דאנג הונג נהונג, בת 29 מהאנוי בירת וייטנאם. היא שומרת הראש של רעיית נשיא המדינה נחמה ריבלין שמתלווה לבעלה הנשיא ריבלין בביקורו הממלכתי.

 

דאנג משרתת במשרד הביטחון הוייטנאמי ועובדת שם כחמש שנים. בדרך כלל היא מאבטחת משלחות ולא נצמדת רק לרעיות של אח"מים. ואולם, יש לה הרבה נסיון בהגנה על מנהיגים מהעולם שבאים לוייטנאם - ובעבר שירתה במשטרה וצברה שם ניסיון רב. בין השאר, איבטחה את הנשיא אובמה בביקור והמתוקשר בווייטנאם.

 

המשימה שהוטלה על דאנג היא ללוות את נחמה ריבלין בביקור הזה. דאנג נצפתה קופצת מרכב המאבטחים ורצה ללימוזינה של הנשיא ופותחת לנחמה ריבלין את הדלת. לאחר מכן ליוותה אותה בכל צעד גם בחלקים הפרטיים של הביקור.

 

המפקד שלה, הקולונל האי - מפקד מבצע האבטחה של הנשיא ריבלין, אמר שיש כמה מובחרות שממלאות את התפקיד הזה שדורש הכשרה קשוחה במיוחד.

 

נחמה ריבלין הזמינה את שומרת הראש שלה לביקור בישראל: "המפגש עם המאבטחת המקסימה דאנג הונג נהונג היה עבורי טבעי לגמרי. ברבים מהמקומות בעולם מאבטחות אותי ואת רובי נשים וזה תמיד מקצועי וזורם כמו עם בחורינו המצוינים. אני מקווה שיגיע יום וגם לנו בארץ זה יהיה טבעי באותה המידה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים