שתף קטע נבחר

תגידו מזל טוב: נינת הרב עובדיה ונכדו התחתנו

החמות היא בת הדודה של החתן, והוריו הם הדודים שלה: קבלו את חתונת השנה במגזר החרדי. הוא נכדו של הרב עובדיה יוסף, היא נינתו - ושניהם הפתיעו את בני הממשפחה כשהודיעו על כוונתם להינשא. רב העיר חולון הנחה את החופה, הרב הראשי בירך - והכל נשאר במשפחה

 

שמחה כפולה במשפחת יוסף: אברהם (20) נכדו של מרן, ועדי (19), נינתו נישאו אמש (יום ב') באירוע רב משתתפים, שנערך במרכז האירועים "האחוזה" במודיעין – והאחים לבית יוסף הפגינו אחדות יוצאת דופן.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

 

הרב הראשי, יצחק יוסף, שהתבקש לערוך את טקס החופה והקידושין - ויתר על זכותו לטובת אחיו, רב העיר חולון, אברהם יוסף, המבוגר ממנו. שניהם, עם שאר בני המשפחה ניגשו לבת הבכורה – כלת פרס ישראל, הרבנית עדינה בר־שלום – ואיחלו לה מזל טוב ורפואה שלמה, לאחר שערב נישואי נכדתה שברה את רגלה, ונבצר ממנה לקום מהכיסא ולהשתתף בריקודים.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

בחתונה שהתקיימה אתמול השתתפו רבנים, פוליטיקאים ואישי ציבור רבים, בהם ח״כ יצחק הרצוג, השרים נפתלי בנט ואריה דרעי, הח"כים של ש״ס וראש עיריית ירושלים, ניר ברקת.

 

 

הפתיעו את כולם

במשפחת יוסף מספרים כי הזוג הצעיר, שהודיע על אירוסיו לפני שלושה חודשים, הכירו באופן טבעי במשך שנים, עוד כילדים, וכעת גם לומדים שניהם לתואר ראשון במסלול החרדי של "אונו" (בקמפוס שבראשות אביה של עדי) - בהפרדה מלאה, כמובן. למרות כל נקודות ההשקה ביניהם, הקשר הזוגי עבר מתחת לרדאר, והם הצליחו להפתיע המשפחה כולה - כולל ההורים - בהכרזה על החתונה שבדרך.

 

הרבנית עדינה ואחיה, הרב הראשי. שברה את הרגל ערב האירוע ()
הרבנית עדינה ואחיה, הרב הראשי. שברה את הרגל ערב האירוע

 

אברהם בן ה-20 הוא בנם של הרב משה יוסף – צעיר בניו של הרב עובדיה וראש בד"ץ "בית יוסף", ושל יהודית, כלת ה"מרן", האישה שחיה בביתו וסעדה אותו שנים ארוכות מאז שהתאלמן. עדי בת ה-19 היא נכדת הרבנית עדינה בר שלום – מייסדת "המכללה החרדית", כלת פרס ישראל ובתו הבכורה של הרב עובדיה יוסף.

 

 

 

אביה של הכלה המאושרת הוא עו"ד משה שמעוני, יו"ר קמפוס ירושלים של הקריה האקדמית אונו, ולשעבר מנכ"ל משרד הדתות. אמה של עדי, חני (שמעוני לבית בר-שלום), היא נכדת מרן ובתה של עדינה ושל הרב עזרא, שהיה דיין בבית הדין הרבני הגדול. בעבר עבדה כמנהלת לשכתו של השר שלמה בניזרי.

 

נישואי אצולה

עוד לא הסתבכתם מספיק? הנה כמה נתונים נוספים שתתקשו לעכל: חני, חמותו המיועדת של אברהם, היא למעשה גם בת-דודה שלו. זאת ועוד: הוריו, משה ויהודית, הם הדוד והדודה של חני – מה שלא יפריע להם להיות גם המחותנים שלה.

 

 

עדי ואברהם כמעט באותו גיל, אבל במשפחת יוסף הם בני דור אחר. מדובר במחזה שגרתי למדיי במשפחות חרדיות ברוכות ילדים, שכן בהן יכול להיווצר הפרש של 20 שנה (ולעתים אף יותר) בין שני אחים - הבכור (במקרה שלנו עדינה) ובן הזקונים (משה). מכאן הפער הדורי גם בין צאצאיהם.

 

נישואי בני דודים הם דבר שכיח בחצרות אדמו"רים חסידיים אשכנזים. בחוגי החרדים הספרדים זהו דבר מקובל פחות, שיקרה בדרך כלל רק כאשר הקרבה המשפחתית היא בדרגת נמוכה יחסית. בציבור הליטאי אין זה נהוג בכלל.

 

שלושת הרבנים לבית יוסף, עם אחותם הבכורה הרבנית עדינה בר-שלום, שהיא גם הסבתא וגם הדודה של החתן-כלה ()
שלושת הרבנים לבית יוסף, עם אחותם הבכורה הרבנית עדינה בר-שלום, שהיא גם הסבתא וגם הדודה של החתן-כלה

 

הזוג הצעיר - לפני שלושה חודשים, באירוסין ()
הזוג הצעיר - לפני שלושה חודשים, באירוסין

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים