שתף קטע נבחר

"צפויה בלימה במחירי הדירות בערים חרדיות בפריפריה"

כך אמר מנהל חברת סן חן, העוסקת בשיווק דירות למגזר החרדי. מחירי הדיור למגזר החרדי רשמו עלייה של 2.5% בסוף שנת 2016 - ועלו ב-6.7% במהלך השנה כולה. בעיר המעורבת עפולה נרשמה העלייה החדה ביותר - של 8.7%. בצפת נרשמה צניחה של 7.5% במחירי הדיור, עם מחיר ממוצע של 712 אלף שקל לדירת 4 חדרים

מחירי הדיור בערים החרדיות ובערים מעורבות רשמו עלייה של 2.5% ברבעון האחרון של 2016 לעומת מחירי אמצע השנה, כך עולה מנתוני מדד מחירי הדיור בערים החרדיות ובערים מעורבות של חברת הנדל"ן סן חן. בסך הכל עלו מחירי הדיור במגזר החרדי בשיעור של 6.7% ב-2016.

 (מקור: רשות המסים) (מקור: רשות המסים)

כתבות נוספות בערוץ הנדל"ן

 

בעיר המעורבת עפולה נרשמה העלייה החדה ביותר, כשמחירי הדירות זינקו ב-8.7%. עליות מחירים חדות ברבעון רשמו גם הערים המעורבות בית שמש (6.2%) וקריית גת (6.1%).

 

בבית"ר עלית נרשמה עליית המחירים של 4.9% בסך הכל. בבני ברק נרשמה עלייה של 3.5%. במודיעין עלית נרשמה עלייה של 2.4%, ובאלעד ב-2%. בעיר המעורבת טבריה עלו המחירים ב-2 אחוזים, בנתיבות ב-1.9%, ובגבעת שמואל ב-0.1%. הנתונים נלקחו מניתוח 600 עסקאות בערים חרדיות ומעורבות, אשר לא נסקרו בסקירת לשכת שמאי המקרקעין שפורסמה לפני כחודש.

 

צניחה של 7.5% במחירי הדיור בצפת

ירידת מחירים נרשמה במהלך הרבעון בשתי ערים - כשבמוקד העיר צפת, בה ירדו מחירי הדיור בשיעור חד של 7.5% - ובכך סיכמו שנה עגומה בה ירדו המחירים ב-8.9%, בניגוד לכל שאר הערים החרדיות. על פי הנתונים, המחיר הממוצע לדירה בת 4 חדרים בעיר עמד בסוף השנה על 712 אלף שקל - כשליש ממחיר דירה דומה בגבעת שמואל וכחצי ממחיר הדירות באלעד.

 

בנוסף רשמה אופקים ירידה זעומה של 0.1%, שציננה במעט את עליית המחירים הגדולה שרשמה העיר בשנת 2016 - עלייה שהסתכמה ב-13.8%.

 

מנהל חברת סן חן, יעקב ערבליך: "אנו מעריכים כי ברבעונים הבאים נראה בערי הפריפריה החרדיות בלימת מחירים - הן בשל תוכניות 'מחיר למשתכן' שיצאו לפועל, והן בשל חוק מיסוי דירה שלישית, שבמידה שיעבור, ידיר משקיעים מהשוק. בערי הביקוש החרדיות נמשיך לראות ביקושים קשיחים, בשל מצוקת הדיור במגזר, הביקוש ימשיך לעלות על ההיצע, והמחירים כנראה ימשיכו להתחזק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים