שתף קטע נבחר

נתניהו: "התקדמות בהבנות עם ארה"ב על הבנייה בהתנחלויות"

ראש הממשלה סיים את ביקורו בסין והמריא בדרכו לישראל. בעלייה למטוס הוא אמר: "נרשמה התקדמות משמעותית באשר להבנות בנושא הבנייה בהתנחלויות עם ארה"ב". טרם ההמראה, ביקר נתניהו עם רעייתו בחומה הסינית

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו סיים היום (ד') ביקור בן חמישה ימים בסין ועלה על המטוס בדרכו חזרה לישראל. עם העלייה למטוס אמר נתניהו כי נרשמה התקדמות משמעותית בשיחות עם ארה"ב באשר להבנות על הבנייה בהתנחלויות. "השיחות לא הסתיימו, אבל יש התקדמות שעליה נשמע מהשליח שלי כשאגיע לארץ", אמר נתניהו. לפני ההמראה ביקר נתניהו עם רעייתו שרה בחומה הסינית.

 

נתניהו השתתף במהלך ביקורו סין בפורום עסקי-כלכלי עם יותר מ-600 אנשי עסקים ישראלים וסינים. "שינוי דרמטי התחולל מאז ביקורי הראשון בסין לפני למעלה מ-20 שנה. הרחובות היו מלאים באופניים, היו מעט מאוד מכוניות ובעיקר מבנים ישנים. רואים את העוצמה והקידמה האדירה שעשתה סין, עם כל אתגריה וכל בעיותיה", אמר נתניהו. "בתקופה זו, ישראל אף היא לא קפאה על שמירה, התקדמה והפכה לאחד המרכזים המובילים של חדשנות עולמית, מעצמה טכנולוגית גלובלית".

 

"אני חושב שיש לסין יכולת אדירה לתפוס את המקום המגיע לה, כפי שהיא אכן עושה, על בימת העולם. אנחנו השותף הקטן והמושלם עבורכם למאמץ זה - ולהוטים לעבוד איתכם", הוסיף נתניהו. "בימים הקרובים נחתום עם הממשלה על סדרה של הסכמים במטרה לקדם את שיתוף הפעולה בינינו ולבחון כיצד נוכל לסייע לסין בתכניותיה, וכיצד סין תוכל כמובן לאפשר לנו להשתתף בפרויקטים הגדולים שלה. אני מאמין שמדובר בזיווג משמיים".

 

 (צילום: חיים צח, לע"מ) (צילום: חיים צח, לע
(צילום: חיים צח, לע"מ)

נתניהו ורעייתו בחומה הסינית (צילום: חיים צח, לע"מ) (צילום: חיים צח, לע
נתניהו ורעייתו בחומה הסינית(צילום: חיים צח, לע"מ)

עולים למטוס בדרך חזרה לישראל (צילום: חיים צח, לע"מ) (צילום: חיים צח, לע
עולים למטוס בדרך חזרה לישראל(צילום: חיים צח, לע"מ)

הביקור הרשמי של ראש הממשלה בבייג'ינג נערך לציון 25 שנה ליחסים הדיפלומטיים בין סין לישראל, ביום שני השבוע הוא זכה לקבלת פנים חגיגית בהיכל העם בבירה הסינית. "זו הזדמנות להחליף דעות ולראות איך אנחנו יכולים לשתף פעולה יחד לקידום ביטחון, שלום, יציבות ושגשוג", אמר נתניהו לראש ממשלת סין, לי קצ'יאנג, שהשיב לו: "העם היהודי והסיני הם שניים מהעמים הגדולים בעולם".

 

במסיבת העיתונאים שנערכה במקום הועלתה לדיון גם הסוגיה הפלסטינית. "לסין אין אינטרס אישי בנושא הישראלי-פלסטיני, אך היינו רוצים לראות את הסכסוך נפתר בצורה ראויה ובהקדם", אמר דנג לי, מנכ"ל המחלקה לענייני מערב אסיה וצפון אפריקה במשרד החוץ הסיני, והוסיף כי אותו פיתרון יגיע "באופן שיהיה מתואם עם החלטות האו"ם והקונצנזוס הבינלאומי".

 

דנג נשאל האם הנושא האיראני עלה בשיחה עם נתניהו, ומהי עמדתה של סין לגבי קריאתה של ישראל להטלת סנקציות על איראן ולבטל את הסכם הגרעין בינה לבין המעצמות, השיב דנג: "הנושא של איראן עלה בשיחה והעמדה של סין תמיד היתה ברורה: צריך ליישם את הסכם המעצמות על תוכנית הגרעין האיראנית, ונקודת הפתיחה לכך היא שמירה על אי הפצת נשק גרעיני. יישום של ההסכם יתרום לשלום ברחבי העולם".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח, לע"מ
נתניהו ורעייתו עולים למטוס
צילום: חיים צח, לע"מ
מומלצים