שתף קטע נבחר

עזרו לחתן פרס נובל פרופ' שכטמן לעצב את המעבדה

לקראת שבוע החינוך המדעי פרסם חתן פרס נובל מהטכניון משימה אתגרית לגולשים. ביום ראשון ייערך מפגש מקוון בינו לבין הגולשים בדף הפייסבוק של מכון דוידסון

ביום ראשון הקרוב, היום הראשון של שבוע החינוך המדעי, ייערך מפגש מקוון עם חתן פרס נובל פרופ' דן שכטמן ותלמידי ישראל . המפגש ישודר בשידור חי בדף הפייסבוק של מכון דוידסון. בינתיים יכולים הגולשים להשתתף במשימה אתגרית מפרופ' שכטמן - המבקש לעזור לו לעצב את המעבדה שלו.

 

המשימה של פרופ' שכטמן:

 

המפגש יתקיים במסגרת שבוע החינוך המדעי לשנת 2017 שיערך זו הפעם השלישית, שמטרתו לחבר את הציבור הרחב למדע מעבר לגבולות האקדמיה, לעודד את החשיפה של המדע שבחיי היום יום לילדים, נוער ומבוגרים ולהעלות למודעות את החשיבות בחינוך מדעי לכלל האוכלוסייה. השבוע מאגד גופים רבים שהחינוך המדעי מצוי בליבת עשייתם המקיימים פעילויות שפונות לכלל האוכלוסייה ובכל הארץ. במהלך השבוע תתקיימנה עשרות פעילויות ואירועים ייחודיים, מרביתם בחינם, לבני נוער, משפחות, מבוגרים, תלמידים ומורים.

 

פרופ' שכטמן  - חתן פרס נובל לכימיה - ידבר עם התלמידים על מדע, השראה, כימיה, מחזוריות וגבישים מיוחדים, כמו כן יספר על הדרך אותה עבר במחקר שלו, יאפשר הצצה אל עולם הקוואזי-גבישים, ויענה על שאלו שהתלמידים יעבירו לו בשידור חי. במסגרת ההכנה למפגש המקוון, הכינו במכון דוידסון פעילות ומצגת עבור המורים שיוכלו להעביר לאחר המפגש עם פרופ' שכטמן ויעסקו בריצופים ומחזוריות ומתאימים גם לשיעור מדעים ומתמטיקה.

 

ד"ר יוסי אלרן, מ"מ מנכ"ל מכון דוידסון לחינוך מדעי, אמר: "מכון דוידסון לחינוך מדעי מוביל זו השנה השלישית את שבוע החינוך המדעי ברחבי הארץ, כחלק מהחזון לעודד תלמידים ללמוד מקצועות מדעיים, לקדם את המצוינות בחינוך המדעי בישראל ולהנגיש מדע לכלל הציבור. אנו שמחים מאוד לקיים שותפות מוצלחת עם הגופים הרבים שנרתמו לשבוע זה, כל אחד בתחומו, ואנחנו מזמינים את הציבור להפעיל את הדמיון ולצאת להרפתקה מדעית ומהנה".

 

את הפתרונות לשאלת העיצוב ניתן לשלוח למכון דוידסון: davidson@weizmann.ac.il

 

לפרטים על מוקדי הפעילות בשבוע החינוך המדעי - לחצו כאן

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים